rewindWEEK#44 – Doctor Strange a Trollovia konečne prišli do kín, a tento týždeň patrí im!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

A je to tu! Najočakávanejší film tejto jesene konečne prišiel do kín. Doctorovi Strangeovi patrí tento týždeň. Ale aké iné filmy budeme mať možnosť vidieť od dnes v kinách? Dáte šancu rozprávkovým Trollom alebo českej komédii? Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa, a Vy čítate rewindWEEK#44.

Rozprávky pre Emu
Rozprávky pre Emu

Doctor Strange
Doctor Strange

Trollovia
Trollovia

 

 

 

 

 

 

 

rewindWEEK#44

Doctor Strange

Myslím si, že tento film ani netreba predstavovať. Jeden z najočakávanejších filmov tohto roku je konečne tu. My sme ho videli, a radíme vám, nenechajte si ho ujsť. Recenziu na tento film taktiež nájdete na našom webe.

Štúdio Marvel uvádza nový film Doctor Strange. Dr. Stephen Strange je svetoznámy neurochirurg, ktorého život sa radikálne zmení po desivej autonehode, ktorá ho oberie o to najcennejšie, čo má – o schopnosť používať ruky. Keď ho tradičná medicína sklame, je nútený hľadať pomoc na neobyčajnom mieste, mystickom Kamar –Taj. Rýchlo však zistí, že toto miesto nie je len uzdravovacím centrom, ale tiež základňou pre boj s neviditeľnými temnými silami, ktoré chcú zničiť náš svet. Strange sa po získaní nových, magických schopností musí rozhodnúť, či sa vráti k svojmu pôvodnému životu, plnému bohatstva a uznania, alebo sa ho vzdá a bude chrániť život na zemi ako najsilnejší čarodejník na svete.

Trollovia

Trollovia sú vždy veselí a šťastní škriatkovia, ktorí najviac zo všetkého milujú hudbu, tanec a spev. Jedinou ich vážnejšou starosťou sú Bergeni. Tí si totiž myslia, že môžu byť šťastní jedine vtedy, keď budú mať Trolla v žalúdku. Bohužiaľ však už dlhú dobu žiadneho na jedálničku nemali. Trolliemu kráľovi Peppymu se totiž podarí aj so všetkými jeho poddanými utiecť a založiť vlastné veselé mestečko Trollíkovo, ktoré sa Bergenom nedarí nájsť. A tak je ich kráľovstvo oproti šťastnému a farebnému Trollíkovu naplnené hnevom a zlobou. Bergeni však Trollov vyčmuchajú, a unesú celé mesto. Záchrana všetkých Trollov závisí na dvoch úplne odlišných Trolloch, Poppy a Vetvošovi, ktorí budú chcieť mesto oslobodiť.

Rozprávky pre Emu

Peter Miller žije a pracuje už niekoľko rokov v Londýne. Jeho zabehnutý rytmus života jedného dňa preruší správa z Prahy, ktorú považuje za omyl alebo zlý vtip. Je otcom osemročnej Emy a po nehode matky – aj jej jedinou šancou, ako sa vyhnúť detskému domovu. Nutnosť spolužitia s dcérou o ktorej existencii doposiaľ nemal ani tušenie, prevráti Petrovi život doslova hore nohami. Navyše musí nájsť pre dcéru novú matku a presvedčiť sociálku, že rolu rodiča zvládne. Peter už dávno prestal veriť na lásku, ale zázraky sa občas stávajú…

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

ZDROJÚFD SR

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah