rewindWEEK#50 (2017) – Jubilejný 50. kinotýždeň prináša nový Star Wars ale aj životopisnú drámu o tenisových rivaloch!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Jubilejný 50. kinotýždeň si zaslúži aj nejaké tie poriadne filmy. Po takmer nekonečnom čakaní prichádza do kín film Star Wars: Poslední Jediovia, pravdepodobne najočakávanejší film tohto roka. Viac už snáď ani písať nemusím, pretože si túto udalosť jednoducho nemôžete nechať ujsť. Druhým filmom je taktiež podarená životopisná dráma Borg/McEnroe, v ktorej sa proti sebe postavia tenisoví rivali stvárnení Shia LaBeoufom a Sverrir Gudnasonom. Poslednou snímkou tohto týždňa je francúzska komédia Madam slúžka! Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#50.

rewindWEEK#50
Star Wars: Poslední JedioviaZdroj: saturn.sk
Borg/McEnroe
Borg/McEnroe, Zdroj: magicbox.sk
Madam slúžka
Madam slúžka, Zdroj: continental.sk

 rewindWEEK#50

 Star Wars: Poslední Jediovia

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Po prvých krokoch do veľkého sveta Star Wars: Sila sa prebúdza (2015), Rey pokračuje vo svojej epickej ceste s Finnom, Poeom a Luke Skywalkerom v ďalšej kapitole ságy.

Borg/McEnroe 

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Film o boji, na ktorý tenisoví fanúšikovia nezabudnú do konca života. Borg McEnroe, tiež uvádzaný ako Borg vs McEnroe je švédska životopisná dráma, ktorá sa sústredí na slávny tenisový  zápas medzi pokojným Švédom Björnom Borgom (Sverrir Gudnason) a známym nervákom, Američanom Johnom McEnroeom (Shia LaBeouf), na najprestížnejšom a najstaršom tenisovom turnaji sveta, Wimbledone.  V roku 1980 sa títo dvaja hráči stretli vo finále mužov a celému svetu predviedli divadlo, ktoré mnohých takmer pripravilo o nervy. Aj práve pre tak vysoké napätie a legendárnu hru sa ich zápas dostáva na filmové plátno. Ich wimbledonské finále sa radí medzi najnapínavejšie a najkvalitnejšie zápasy histórie tenisu. Celé 70. a 80. roky otriasalo ich súperenie svetom a rozdeľovalo fanúšikov na dva nepriateľské tábory.

Madam slúžka

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Bohatý a dobre situovaný americký pár Anne (Toni Collette) a Bob (Harvey Keitel) sa rozhodne okoreniť svoj upadajúci vzťah a presťahuje sa do zámku v romantickom Paríži. Pri príprave zvlášť luxusnej večere pre priateľov, zrazu poverčivá a arogantná pani domu zistí, že pri stole je prestrené len pre 13 hostí a to vo svojej poverčivosti, v žiadnom prípade nemôže dovoliť. Hostiteľka teda vymyslí plán. Trvá na tom, aby sa jej verná slúžka Mária (Rossa de Palma) prestrojila za tajomnú španielsku šľachtičnú, čím odvráti „nešťastie“ pri jej stole.

Ale stačí trochu viac vína a Maria si to začne pri stole užívať. Jej osobitý šarm očaruje extravagantného britského makléra (Michael Smiley) a zrodí sa vášnivý románik. To sa však Anne vôbec nepáči, prenasleduje svoju slúžku po celom Paríži a rozhodne sa stoj čo stoj túto milostnú aférku zničiť… Vynikajúca Rossy de Palma, diva španielskeho režiséra Pedra Almodóvara sa vracia na plátna kín v nebyčajnej „popoluškovskej“ komédii, v ktorej je láska silnejšia než akékoľvek spoločenské postavenie.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -