Režisér Christopher Nolan sa po dlhých rokoch dočkal zaslúženej pocty a na tohtoročných Oscaroch bude bojovať v kategórii Najlepší režisér!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po dlhých rokoch čakania sme sa konečne dočkali. Jeden z najlepších režisérov súčastnosti konečne dostal svoju šancu a zaradil sa medzi potencionálneho víťaza na tohto ročnom odovzdávaní cien Akadémie. Christopher Nolan si teda konečne vyslúžil uznanie, ktoré si za svoju odvádzanú prácu určite zaslúži – nominácia v kategórii najlepší režisér. Epický Dunkirk z prostredia druhej svetovej vojny si vydobyl krásnych 8 nominácií. No pozor, film sa stále nachádza len na druhom mieste. Prvé miesto si uchmatla impozantná snímka Podoba vody, ktorá má na svojom konte až 13 nominácií!

zdroj: movieweb.com

Proti komu sa postaví Christopher Nolan?

Ako ste si mohli všimnúť v našom predošlom článku, kde si môžete pozrieť všetky ostatné nominácie, konkurencia nebude vôbec jednoduchá. Režisér sa postaví proti štyrom famóznym kolegom z brandže – Guillermo Del Toro (Podoba vody), Greta Gerwig (Lady Bird), Jordan Peele (Uteč) a Paul Thomas Anderson (Niť z prízrakov). Len pre zaujímavosť, bude to piaty krát v histórii odovzdávania tejto prestížnej sošky, kedy sa v nominácii na najlepšieho režiséra objaví žena.

„Bolo mi cťou a potešením, že som mohol sedieť s poslednými veteránmi z Dunkirku. Bolo to niečo neuveriteľné a do rúk mi vložili obrovskú zodpovednosť. Nebolo jednoduché to zvládnuť, pretože v našej mysli sa toho nachádzalo neúrekom. Keď sme film dokončili, ako prvým sme ho ukázali skupine dvadsiatich veteránov. Bolo veľmi náročné sledovať to, ako to prežívajú.“

Zdroj: collider.com

8 nominácií pre majstrovské dielo Dunkirk

Aby toho nebolo málo, film na tohtoročných Oscaroch určite nebude zaostávať. Okrem réžie sa budeme môcť pozrieť na to, či sa filmu podarí pozbierať sošky aj z iných kategórií – Najlepší film, Najlepšia kamera (Hoyte van Hoytema), Najlepší strih (Lee Smith), Najlepšia hudba (Hans Zimmer), Najlepšia výprava, Najlepší strih zvuku (Richard King a Alex Gibson) a Najlepší mix zvuku (Mark Weingarten, Gregg Landaker a Gary A. Rizzo).

Dunkirk svoju púť zvládol a po kritickej stránke sa zaradil medzi tie najlepšie filmy roku 2017. Filmové štúdio Warner Bros. musí byť na svoje dielo právom hrdé a do dnešného dňa sa im podarilo zinkasovať 525,5 milióna dolárov. Film zaznamenal obrovský úspech a už neostáva nič iné, ako si počkať na deň, kedy to celé vypukne. Režisérovi, ako aj celému filmu, držíme palce.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -