TOP 10: Režisér David Fincher a jeho úžasné filmy, ktoré jednoducho musíte vidieť. Čo by ste si mali pridať na zoznam?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Režisér David Fincher – filmy

Niektorí režiséri majú na účte iba úžasné snímky. Žiadne prepadáky. Jedným z nich je aj režisér David Fincher a jeho úžasné filmy, ktoré by ste mali určite vidieť. Týchto 10 filmov je priam až povinnosťou pre filmových nadšencov. David Fincher v budúcnosti prinesie aj ďalšie filmy, medzi ktoré bude patriť Mank a World War Z 2.

10. Votrelec ³ (1992)

David Fincher filmy - alien 3
Zdroj: forbes.com

Film odohrávajúci sa na planéte Fiorina 161. Na tejto planéte sa v skladisku schovávajú spoločnosťou odsúdení ľudia – vrahovia a kriminálnici. V jeden deň na tu stroskotá vesmírna loď a dôstojníčka Ripley je jediná z posádky, ktorá prežije. Stretáva sa s väzňami. Čoskoro začnú ľudia umierať a nastáva totálny chaos. Votrelec, ktorého nevedomky priniesla na planétu všetko ničí. A Ripley musí spolu s väzňami s ním bojovať.

9. Sedem (1995)

Seven
Zdroj: thescriptlab.com

Dvaja policajti (Brad Pitt a Morgan Freeman) sú donútení spolupracovať na vyšetrovaní neznámeho sériového vraha. Ten sa svojimi vraždami snaží poukázať na sedem smrteľných hriechov. Začína sa tak naháňačka vyšetrovateľov a tohto maniaka, ktorá vyústi v napínavý a desivo smutný príbeh.

8. Hra (1997)

David Fincher filmy - the game
Zdroj: screencrush.com

Bohatý bankár Nicholas Van Orton (Michael Douglas) žije v prepychu a luxuse. Má všetko, na čo si len pomyslí. Jeho život však preňho stratil zmysel a nič a nikto ho nezaujíma. Keď mu však jeho brat daruje k narodeninám hru, všetko sa zmení. Táto hra je totiž veľmi zlovestná a nebezpečná a jednoducho nie je možné ju dohrať. Jej priebeh sa spojí s realitou a obráti Nicholasovi život hore nohami. A on ju musí dohrať. Nech to stojí čokoľvek.

7. Klub bitkárov (1999)

TIP na film: Klub bitkárov | Film, ktorý si musíte pozrieť minimálne dvakrát
Zdroj: deadseriousness.com

Príbeh o úradníkovi menom Jack (Edward Norton), ktorý trpí nespavosťou a sny a realita sa mu zlievajú do jedného. Na rôznych sedeniach stretáva Marlu (Helena Bonham Carter), ktorá mu vnikne do života. Na jednej zo služobných ciest stretne Tylera (Brad Pitt), s ktorým sa po čase rozhodnú otvoriť Klub bitkárov. Ten má fungovať iba ako nevinná zábava a spestrenie života každodenne pracujúcich mužov. Rozrastie sa však do niečoho omnoho väčšieho a nebezpečnejšieho.

6. Panic Room (2002)

David Fincher filmy - panic room
Zdroj: businessinsider.com

Meg Altmanová (Jodie Foster) je slobodná matka, ktorá sa spolu s dcérou Sarah (Kristen Stewart) presťahuje do bytu v New Yorku. V byte sa nachádza tajná miestnosť vybavená na prežitie v krízových situáciách. Práve táto miestnosť a sejf schovaný v nej je cieľom troch gangsterov, ktorí sa v domnienke, že byt je neobývaný, vlámu dnu. Meg a Sarah tak bojujú o prežitie zabarikádované v tejto miestnosti.

5. Zodiac  (2007)

zodiac
Zdroj: justwatch.com

Novinár Robert Graysmith v roku 1969 narazí na prípad záhadného vraha. Tento vrah rozposlal redakciám list so zvláštnou šifrou, ktorej zverejnenie si vyžaduje. Robert spoločne s kolegom Paulom Averym sledujú jeho prípad a ďalšie vraždy, ktoré napácha. Do novín chodia ďalšie listy od vraha, ktorého prezývajú Zodiac. Nikomu sa vraha nedarí dopadnúť a tak sa obete iba hromadia.

4. Podivuhodný prípad Benjamina Buttona (2008)

TIP na film: Podivný prípad Benjamina Buttona | Keby šiel čas opačne
Zdroj: wall.alphacoders.com

Benjamin Button (Brad Pitt) sa narodil so zvláštnou poruchou. Namiesto starnutia celý život mladne. Odmalička (alebo skôr odstaručka) sa kamaráti s dievčaťom menom Daisy (Cate Blanchett), do ktorej sa následne zaľúbi. Jeho zdravotný stav mu však nedovoľuje prežiť normálny život, a tak ju musí napriek jeho láske opustiť.

3. Sociálna sieť (2010)

social network
Zdroj: wired.com

Mark Zuckerberg založil ešte počas štúdia na Harvarde sociálnu sieť pre jeho Univerzitu – Facebook. Inšpiroval sa rovnomennou knižkou Harvardu, kde mal každý študent fotku, meno a popis. Táto sieť mala najprv fungovať iba na Harvarde, no rýchlo o ňu prejavovalo záujem viac ľudí. Zrazu sa však ozvali iní študenti, že aj oni boli pri zakladaní Facebooku. Zuckerberg sa začal ťahať po súdoch a konaniach, zatiaľ čo sa jeho bankový účet zväčšoval.

2. Muži, ktorí nenávidia ženy (2011)

David Fincher filmy - the girl with the dragon tattoo
Zdroj: amazon.com

Reportér Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je oslovený bohatým priemyselníkom Henrikom Vangerom (Christopher Plummer), aby rozlúštil tajomstvo jeho zmiznutej netere Harriet. Mikael sa vydáva na odľahlý ostrov, kde spozná výstrednú detektívku Lisbeth Salanderovú (Rooney Mara), ktorá ho preveruje. Spoja sily pri pátraní a sú odhodlaní zistiť, čo sa s Harriet stalo.

1. Gone Girl (2014)

David Fincher filmy - Gone Girl
Zdroj: bustle.com

Amy sa stratila na piate výročie jej svadby s Nickom (Ben Affleck). Vyzerá to však tak, že nezmizla dobrovoľne. Nick sa snaží svoju milovanú manželku nájsť. O to sa snaží aj polícia a okrem toho chcú dolapiť jej únoscu. Všetky dôkazy však smerujú späť na Nicka. Kde je pravda ukrytá?

Videli ste niektorý z týchto filmov? Ktorý sa vám páčil najviac? Patrí David Fincher a jeho filmy podľa vás na list povinného zhliadnutia? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -