Režisér filmu Shazam! sa počas karantény nenudí a vytvoril nový krátky horor

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Mnohí z vás si určite pamätajú na strašidelné video, ktoré kolovalo po internete. Neznámy švédsky režisér David F. Sandberg sa spojil so svojou manželkou a priniesli nám prostredníctvom YouTube krátky horor z názvom Lights Out. Video síce trvalo len 5 minút, no ten zážitok z neho bol neopísateľný. Nový nápad spojený s perfektne zvládnutými efektami zariadil, aby si tento režisér natočil rovno celovečerný horor!

Film Nezhasínaj! z roku 2016 sa preukázal ako veľmi podarený. Práve preto mal Sandberg možnosť režírovať DC film Shazam!, ktorý si taktiež fanúšikovia ihneď zamilovali. No lenže čo počas karantény robí doma takýto režisér? Presne to, čo by ste si mysleli. Ani chvíľu nelení a so svojou milovanou manželkou nám priniesli nový krátky horor s názvom Shadowed.

Režisér filmu Shazam! opäť prichádza s niečim novým

V dnešnej dobe plnej moderných hororov je len veľmi ťažké prísť s niečím, čo svet ešte nevidel. Sandbergovi sa to ale v roku 2013 podarilo a teraz chce zopakovať svoje majstrovské dielo. Film má síce len 3 minúty, no tie sú intenzívnejšie, než množstvo iných dnešných hororov. Navyše sa opäť jedná o nápad, ktorý tu ešte žiaden filmový tvorca pred ním nemal. Veď presvedčte sa sami.

Tentokrát opäť nastáva hra so svetlom, no trochu inak. Lotta Losten stvárňuje ženu, ktorá si číta a zrazu niečo započuje. Keď si s baterkou zasvieti, tak vidí vázu, ktorá tam ale v skutočnosti nie je. Zjavne sa otvorila nejaká brána do ríše tieňov, pretože tú vázu, ktorá tam nie je, dokáže aj chytiť a zdvihnúť. Zas sa jedná o nový nápad, pretože toto sme tu skutočne ešte nemali.

Zopakuje svoj predošlý úspech?

režisér filmu Shazam!
zdroj: substreammagazine.com

Režisér filmu Shazam! David F. Sandberg je známy tým, že vytvára krátke intenzívne videá. Práve to ho doviedlo na režisérsku stoličku hollywoodskych filmov. Po jeho úspešnom krátkom filme Nezhasínaj! dostal možnosť si natočiť celovečerný film. Podarí sa mu to isté zopakovať aj tentokrát? Bolo by veľmi zaujímavé sledovať horor, ktorý bude opäť niečim odlišný.

Karanténa však ešte chvíľu potrvá, tak sa možno režisér ešte prekoná a prinesie nám ďalšie takéto strašidelné mini filmy. A kto vie? Možno sa opäť dočkáme nejakej jeho adaptácie na filmové plátna.

Tak čo hovoríte na tento mini film? Je rovnako podarený, ako film Nezhasínaj? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -