Netflix ide po Oscara! Režisér Gravitácie sa vracia s prvým trailerom na film Roma!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Režisér Gravitácie sa vracia s prvým trailerom na film Roma!

Tak tento rok to bude veru veľká oscarová bitka. Po piatich rokoch sa nielenže vracia režisér Steve McQueen ale aj Alfonso Cuarón. Práve títo dvaja totižto proti sebe bojovali na prestížnej filmovej ceremónii v roku 2013. McQueen so svojím veľkolepým príbehom o 12 ročnom otrokovi a Cuarón zase so svojím vizuálnym majstrovským dielom o astronautoch. Duel si teda očividne zopakujú aj tento rok, keďže McQueen prichádza s filmom Widows, zatiaľ čo Cuarón zase s filmom Roma, ktorý práve dostal prvý trailer.

Toto však nebude len bitka medzi dvoma režisérmi, ale ešte aj štúdiami. Ako isto viete, Netflixu sa nikdy nedarilo dostať na túto ceremóniu. Vlani boli blízko so svojím filmom Mudbound, no ďaleko sa nedostali. Ich konkurencia, štúdio Amazon ich však pred dvoma rokmi porazilo so svojím filmom Manchester By the Sea, ktorý sa vtedy dostal medzi hlavné nominácie. Bude teda Roma konečne ten veľký tromf, na ktorý Netflix čakal? Vyzerá to tak, že áno.

Práve vďaka režisérovi Cuarónovi sa teda z tohto počinu stáva naozaj veľký film a jeho jedinečná vízia a práca s kamerou je vidieť už aj v tomto traileri. Jediné, čo nám teda ukážka ešte stále neodhalila je príbeh, avšak to sa dozvieme až v ďalších traileroch. Podľa prvých informácií by však malo ísť o cestu jednej mexickej rodiny v sedemdesiatych rokoch.

Vyzerá to teda tak, že sa schiľuje k veľkej bitke. Netflix ide do boja s filmom Roma, Amazon zase s citlivým príbehom A Beautiful Boy. McQueen ide pretláčať svoj film Widows a Cuarón práve netflixovku Roma. Netreba však zabúdať ani na Damiena Chazella, ktorý bude chcieť zamiešať karty so svojím filmom First Man. Nuž, sme zvedaví, aké ďalšie prekvapenia sa teda v tohtoročnej sezóne ešte len ukážu a či Netflix skutočne dokáže s týmto filmom tento rok zabodovať.

Čo hovoríte na prvý trailer k filmu Roma? Máte radi prácu Alfonsa Cuaróna? Pôjde podľa vás o tohtoročného oscarového kandidáta? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -