Po úspechu snímky Neviditeľný k nám prichádza ďalší film o príšere. Kto sa oň postará?

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Len nedávno k nám do kín dorazil film, ktorý veľmi prekvapil svojou kvalitou. Film Neviditeľný sa teší slušnému úspechu v očiach fanúšikov aj kritikov. Režisér James Wan za tie roky pôsobenia mentoroval jeho kolegu Leigha Whannella, ktorý dotiahol spomínaný film k úspechu. Práve to má za následok, že si štúdio Universal povolalo Jamesa Wana na nadchádzajúci projekt.

James sa dá považovať za hororového mága modernej doby. Zatiaľ ani jedno dielo, ktorého sa Wan chytil, nesklamalo. To je dôvod, prečo Universal nechce nechať nič na náhodu a v nadchádzajúcom filme, ktorý sa začne vyvíjať čoskoro, sa režisér James Wan chytí snímky ako producent. Môžeme sa tešiť na štart nového filmového vesmíru, kde dostaneme dávku poriadnych príšer?

Režisér James Wan produkuje najnovší film od štúdia Universal

Film, na ktorý sa môžeme tešiť, je napísaný dlhoročným scenáristom Robbiem Thompsonom, ktorý sa stará aj o seriál Supernatural. Thompson si bral inšpiráciu zo starších filmov o príšerách. O detailoch filmu sa moc toho nevie, rovnako tak ako ani o hereckom obsadení. Základný príbeh by sa mal ale točiť okolo pubertiakov, ktorí zistili, že si sused vo svojej pivnici vytvára nejaké monštrum.

Režisér James Wan
Zdroj: sciencefiction.com

Ako už bolo spomínané, James Wan sa neposadí na režisérsku stoličku. Film bude produkovať cez jeho vlastnú produkčnú spoločnosť Atomic Monster. Wan je už ako producent veľmi skúsený, nejeden film z Conjuring univerza totiž sám produkoval. Aktuálne je však veľmi vyťažený, pretože pracuje na pokračovaní filmu Aquaman pre DC.

Firma Atomic Monster sa tento rok postará rovno o ďalšie 2 nové projekty. Pokračovanie filmu V zajatí démonov, ktoré bude mať na starosti režisér hororu Kliatba kvíliacej ženy a taktiež film Malignant. Je to úplne nový horor, ktorý zrežíruje James Wan a do kín by k nám mal doraziť už v auguste tohto roku.

Hviezdne začiatky režisérskych velikánov

Leigh Whannell a James Wan sa už na začiatku ich kariéry prejavili ako veľmi kvalitní tvorcovia. Spolu sa postarali o zrod legendárnej série Saw, ktorá sa dočkala hneď niekoľko pokračovaní. Wan sa potom osamostatnil a spustil jeho Conjuring vesmír, ktorý sa dá dneska považovať zrejme za najlepší a najkomplexnejší hororový vesmír tejto doby.

Režisér James Wan
Zdroj: nerdist.com

Taktiež spolu s kolegom začali Insidious sériu, ktorá sa tiež dočkala hneď niekoľko pokračovaní. Whannell mal svoj osamotený režisérsky debut s filmom Insidious 3. Jeho pravý potenciál sa však ukázal v tohtoročnom hite Neviditeľný.

Rozhodne dúfame, že reštart Dark Universe si tentoraz poradí lepšie, než tomu bolo pri filme Múmia s Tomom Cruiseom. Ten mal slúžiť ako odpaľovacia rampa do novovzniknutého vesmíru, kde sme sa mali dočkať všetkých ikonických príšer. Bohužiaľ sa tak nestalo, preto veríme, že sa štúdio Universal Pictures zo svojich chýb poučilo a čakajú ich svetlé zajtrajšky.

Páčil sa vám film Neviditeľný? Myslíte si, že dostaneme novú ságu o príšerách? Napíšte nám to do komentáru!

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -