FilmyOdporúčame

Zabil ju? Režisér Jokera odhaľuje, čo Arthur Fleck spravil so svojou susedkou Sophie

Režisér Jokera prezrádza, či Arthur Fleck zabil svoju susedku Sophie. Zostup do šialenstva v podobe najnovšieho filmového DC príbehu ohromil divákov z viacerých dôvodov. Na komiksovku bol brutálny a celkom krvavý. Tematika psychických porúch a mentálneho zdravia bola až desivo reálna. No a hlavný hrdina – ten, ktorého by sme racionálne mali po každej stránke nenávidieť – ten zapôsobil prekvapivo sympaticky.

Režisér Jokera prezrádza, či Arthur zabil svoju susedku

Arthur (Joaquin Phoenix) vo filme zabije viacero ľudí. Nepriamo spôsobu vzburu resp. revolúciu v meste Gotham City, pri ktorej určite zomrelo množstvo civilistov a policajtov, no vlastnými rukami zavraždil len hŕstku ľudí.

Na jeho obetiach sme si mohli všimnúť, že zakaždým to boli osoby, ktoré mu nejakým spôsobom ublížili. Všetko to začína v metre, kedy zbraňou od svojho kolegu v sebaobrane zabije troch chlapov. Ak by ho nenapadli, Arthur by ich po zvyšok cesty domov pravdepodobne ignoroval a žiadna krv by preliata nebola. Oni mu však ublížili, a tak im to vrátil.

film joker joaquin phoenix

Zdroj: digitalspy.com

Príklad tejto skutočnosti je aj scéna, kedy ku Arthurovi prídu na návštevu jeho bývalí kolegovia Randall a Gary. Zatiaľ čo Randalla brutálne zavraždil, Garyho nechal odísť bez toho, aby sa ho vôbec dotkol – pretože naňho nikdy nebol zlý, práve naopak, bol k nemu ak jediný vždy milý.

Na niektorých divákov teda určite záhadne pôsobila scéna, kedy sa Arthur ocitol v byte svojej susedky Sophie Dumond (Zazie Beetz). Dozvedáme sa vtedy, že vzťah s ňou si vymyslel, bol len v jeho hlave. Ona ho prvý aj poslednýkrát videla vo výťahu. Keď sa teda v strede jej obývačky pozrel na Sophie hrozivým pohľadom, po čom nasledoval prestrih a dramatická hudba sprevádzajúca Arthura, ktorý agresívne kráča chodbou, mohli sme len hádať, čo s ňou spravil. Zabil ju?

Todd Phillips odpovedá

Režisér / scenárista filmu Joker Todd Phillips v nedávnom rozhovore s portál IndieWire odhalil pravdu. Toto povedal o tom, čo sa medzi nimi dvoma stalo po odhalení Arthurových bludných predstáv:

“Určite ju nezabije. Ak filmár a scenárista vám vravím, nezabije ju. Páči sa nám nápad, že je to ako test pre divákov, aby si odpovedali na otázku: ‘Ako veľmi šialený je?’ Väčšina ľudí porozumela tomu, že zabíja len ľudí, ktorí mu ublížili. Ona s tým nemala nič spoločné.”

režisér todd phillips

Todd Phillips; Zdroj: superstarsbio.com

“Väčšina ľudí rozumie, že aj ako zloduch žil podľa istých pravidiel. Samozrejme, že len tak nezabil svoju susedku,” doplnil Phillips.

Tušili ste od začiatku, že Arthur Sophie nezabil? Alebo vás prehlásenie Todda Phillipsa prekvapilo? Čo jej podľa vás teda spravil, ak ju nezabil? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: movieweb.com, indiewire.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Legendárny prvý Pokémon film príde na Netflix v novom 3D prevedení

  FilmyOdporúčame

  Aké Spider-Man filmy sa nikdy nenatočili? V pozícii režiséra mohol byť aj James Cameron

  FilmyOdporúčame

  Pozrite si najšokujúcejšiu scénu z filmu Joker v nádhernej 4K kvalite

  Filmy

  Seriál Obi-Wan Kenobi prinesie späť k životu milovanú aj nenávidenú postavu zo Star Wars

  Pridaj komentár