Režisér Spider-Man: Homecoming odhaľuje najväčšiu chybu filmu! Naozaj ide o taký nepatrný detail?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Očakávaný film Spider-Man: Homecoming sa konečne dostal do kín po dlhom čakaní. Ako už býva zvykom, mať príliš veľké očakávania od nadchádzajúcich snímok sa neoplatí. Väčšinou to totiž dopadne sklamaním. Nový Avenger však dokázal, že hype prehnaný vôbec nebol a obdržal nesmierne pozitívne hodnotenia od divákov i kritikov. O tom sa môžete presvedčiť aj v našej recenzii. Filmu sa taktiež darí z finančnej stránky, na čo sa detailne pozrieme už zajtra so zverejnením víkendových tržieb. Dnes sa však porozprávame o záporoch filmu, respektíve podľa režiséra o jednej jedinej chybe, ktorá sa do finálnej verzie Homecomingu dostala.

Čo považuje režisér Jon Watts sa jedinú chybu Homecomingu?

Po minuloročnom prestavení sa svetu sa teraz Tom Holland už plne stotožnil so svetom MCU pomocou jeho vlastného filmu. Pri diskusii ohľadom novinky sa zatiaľ objavuje iba chvála a pozdvihovanie skvelého komiksového štýlu filmu. Ako sa však ukazuje, sám režisér je jedným z prvých, ktorý verejne poukazujú na chybu vo filme.

spider-man: homecoming chyba
Set, ktorý nesúvisí s realitou; Zdroj: movie.mtime.com

V rozhovore s portálom EW režisér odhalil, ako bol oproti reálnemu svetu pozmenený set trajektu, na ktorom sa odohrávala jedna z akčných scén:

„Podľa mňa tvorí v našom filme jedinú chybu fakt, že na mestskom trajekte sú autá. Tie sú tam v skutočnosti zakázané už od konca minulého storočia. Prehlasujem teda, že tento zákon sa v MCU nikdy nestal skutočnosťou.“

Fanúšikovia samozrejme takýto malý prešľap Wattsovi odpustia. Musíme totiž uznať, že na všetky ostatné detaily mesta sa zameral tím perfektne a celkom nás presvedčili, že sa práve nachádzame v ozajstnom New Yorku.

Z režisérovho prehlásenia však vyžaruje aj niečo omnoho podstatnejšie, ako akési ospravedlnenie za malú chybu. Práve samotný fakt, že podľa Wattsa má jeho nový film len jednu jedinú chybu nám vraví, že režisér je so svojou prácou stopercentne spokojný. Môžeme si teda byť istí, že nový Spider-Man sa na plátne ukazuje presne podľa vízie režiséra. S kontinuitou, príbehom, herectvom, humorom i s každým detailom je Jon Watts dokonalo spokojný.

Jediná otázka teraz znie: boli ste s filmom vy, diváci, rovnako spokojní, ako režisér? Alebo si myslíte, že Watts to preháňa a chýba mu trocha sebakritiky? 

ZDROJEW

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -