AKTUÁLNE: Režisér Taika Waititi bude režírovať Star Wars film. Čo o ňom všetko vieme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Taika Waititi natočí Star Wars film

May the Fourth be with you. Celý svet dnes, 4. mája, oslavuje medzinárodný deň Hviezdnych vojen. Už sme sa začínali báť, že sa dnes nedočkáme žiadnych šťastných noviniek z preďalekej galaxie. Svet fanúšikov kultovej série Star Wars však obletela radostná správa o tom, že režisér Taika Waititi natočí Star Wars film. Poznať ho môžete ako režiséra oscarového Jojo Rabbit alebo Thor: Ragnarok.

Práve on mal na starosti réžiu poslednej časti prvej série seriálu The Mandalorian, ktorú si všetci predplatitelia služby Disney+ neuveriteľne vychvaľovali. Neskôr sme sa dozvedeli, že sa do pripravovanej druhej série už nevráti. Fanúšikovia síce boli sklamaní, no touto správou sa všetko vysvetľuje. Režisér totiž dostane svoj vlastný projekt.

Taika Waititi natočí Star Wars
Zdroj: joblo.com

O scenár sa taktiež postará Taika Waititi, no ten ho napíše v spolupráci so scenáristkou Krysty Wilson-Cairns. Ide o nominantku na Oscara, pretože práve ona napísala neuveriteľne úspešnú minuloročnú vojnovú drámu 1917. Neskôr sa presunula na hororový projekt Last Night in Soho režiséra Edgara Wrighta, ktorý uvidíme 18. septembra 2020.

Žiadne bližšie informácie o filme zatiaľ nepoznáme, no pravdepodobne by mohlo ísť o štart novej spomínanej trilógie. Dlhoročnú Skywalker ságu totiž ukončil minuloročný film Star Wars: Vzostup Skywalkera, po ktorom sa môžete tešiť na úplne nové príbehy zo sveta Hviezdnych vojen. Je dôležité pripomenúť, že film Taika Waititiho sa dostane do kín, keďže množstvo aktuálnych projektov vyjde práve na Disney+.

seriál Mandalorian 3. séria
Zdroj: internewscast.com

Pripravované seriály na Disney+

Nedávno sme sa dozvedeli, že nový hraný Star Wars seriál nakrúti Leslye Headland (Russian Doll), ktorá bude showrunnerkou, scenáristkou a výkonnou producentkou zároveň. O seriáli vieme len toľko, že hlavnou postavou bude žena, a že sa seriál zameria na bojové umenia. Ďalším pripravovaným seriálom je spin-off filmu Rogue One: A Star Wars Story, ktorého hlavnou postavou bude Cassian Andor.

Zatiaľ posledný hraný seriál vo vývoji je ten o Obi-Wan Kenobim, ktorý bude zasadený medzi udalosti filmov Epizóda III – Pomsta Sithov a Epizóda IV – Nová nádej. Zároveň je ešte pred tohtoročným vydaním druhej série The Mandalorian potvrdený aj vývoj tretej série.

Tešíte sa, že je réžia Taika Waititiho oficiálne potvrdená? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: starwars.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -