FilmyOdporúčame

Jedna z týchto MCU postáv je tajne homosexuálom, povedali režiséri Avengers: Endgame!

Marvel Cinematic Universe je momentálne najviac populárnou filmovou sériou – o tom ani niet debaty. Už len samotné rekordné tržby Avengers: Endgame dokazujú, že ľudia sa marveloviek nevedia nabažiť. Ako tomu už býva, s takto veľkým publikom padá na štúdio veľká zodpovednosť, no niektorých ľudí neteší, ako sa s ňou režiséri Avengers: Endgame vysporiadali. Bratia Russovci totižto práve odhalili, že v MCU sa čoskoro ukáže viacero homosexuálnych postáv, pričom už teraz ich tam niekoľko je. Akurát sa nám ešte neukázali.

avengers: endgame recenzia

Zdroj: in.pcmag.com

Režiséri Avengers: Endgame: “V MCU je homosexuál!”

Russovci túto novinku odhalili počas rozhovoru na šou EW Morning Live. Téma sa dostala ku tomu, ako Joe Russo v Avengers: Endgame hral homosexuálneho muža, ktorý sa v pomocnej skupine vysporadúval s Thanosovým lusknutím. Jeho krátke cameo bolo po boku Captaina Americu, ktorý ho podporoval v tom, že sa po piatich rokoch znova snaží chodiť na rande, pretože cez tieto temné časy sa treba preniesť.

“Šlo o prvú homosexuálnu postavu v MCU?,” opýtali sa Joea Russa. “Áno, otvorene homosexuálnu,” odpovedal režisér. “S inými postavami už bola naznačovaná iná sexualita, no toto je prvý charakter, ktorý bol otvorene gay.”

Ako Avengers: Endgame navždy zmenil MCU?

bratia russovci avengers marvel

Zdroj: marvelstudiosnews.com

Kto to teda je? Režiséri Avengers: Endgame v tomto rozhovore jasne naznačili, že nešlo o prvú homosexuálnu postavu v MCU, ale prvú, ktorá je ohľadom svojej sexuality otvorená. Žiaľ, Russovci nám zatiaľ nechcú prezradiť, kto zo superhrdinov je gay. “Nooo, to ešte uvidíme,” povedal Joe. “Ide o príbeh na inokedy,” doplnil ho brat Anthony.

Tieto nepriame náznaky sú v súlade so súčasnými plánmi MCU. Šéf štúdia Kevin Feige totižto už minulé leto povedal, že v budúcnosti uvidíme viacero LGBTQ+ hrdinov a postáv, pričom pôjde o charaktery nielen nové, ale aj tie, ktoré už poznáme.

kevin feige čo bude po avengers: endgame

Zdroj: syfy.com

Z tých, čo ešte nepoznáme, to bude James z pripravovaného filmu The Eternals. Už správy z kastingu prezradili, že jeho charakter bude buď gayom alebo bisexuálom. Z tých, ktorých sme v MCU už videli, to podľa všetkého bude Valkyrie (Tessa Thompson). Jej predstaviteľka totižto ešte v roku 2017 prehlásila, že jej postava je bisexuálna – rovnako ako v komiksoch.

Mohlo by ťa zaujímať: Aké ďalšie filmy má Marvel v pláne po Endgame?

režiséri avengers: endgame gay v mcu valkyrie

Zdroj: nerdist.com

Rovnako ako ostatných nás teší, že aj ľudia iných sexualít budú reprezentovaní v najväčšom filmovom univerze súčasnosti. A aký názor máte vy?

Zdroj: thewrap.com, uproxx.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Prvé reakcie na sci-fi Duna dorazili. Prekoná film Star Wars a Pána prsteňov?

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Ghibli pridá na Netflix 21 filmov vrátane Cesty do fantázie a Princeznej Mononoke

  Filmy

  Kumail Nanjiani sa odhaľuje na nových uniknutých fotografiách z MCU filmu Eternals

  Filmy

  Horor Muž v temnote 2 si našiel režiséra a napreduje vpred. Ako sa bude volať?

  Pridaj komentár