Chystajú režiséri Avengers: Endgame ďalšiu veľkolepú marvelovku?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Režiséri filmu Avengers: EndgameAnthony a Joe Russovci – sú lepidlom, ktoré spojilo príbehy všetkých superhrdinov do veľkolepého celku, ktorým sú Infinity War a Endgame. Ich filmársky talent očividne zafungoval aj v produkciách historických rozmerov. Budúcnosť MCU však sľubuje, že bude ešte veľkolepejšia. Dočkáme sa jej však bez režisérov Russovcov, ktorí po premiére poslednej tímvovky povedali, že si dávajú pauzu?

Režiséri filmu Avengers: Endgame
Režiséri Joe a Anthony Russovci; Zdroj: marvelstudiosnews.com

Vrátia sa režiséri filmu Avengers: Endgame?

Nikto by sa na tvorcov najúspešnejšieho filmu všetkých čias nenaštval, keby si vyložili nohy a do konca roka dovolenkovali na Bahamách. Anthony a Joe však miesto toho ďalej pracujú. Len pred chvíľou sa nachádzali v Toronte, kde promovali Mosulprvý film, ktorý vznikol pod ich vlastným štúdiom s názvom AGBO.

Režiséri sa pri tejto príležitosti porozprávali so SYFY WIRE, ktorým odhalili, že majú v pláne preskakovať medzi veľkolepými projektami pre Marvel a menšími produkciami ich vlastného štúdia. Mimochodom, ABGO vytvorili nielen Russovci, ale partnermi v ňom sú aj Stephen McFeely a Christopher Markus, ktorí sa postarali o scenár Infinity War a Endgame. V súčasnosti skupina pracuje na filmovej adaptácii kresleného anime seriálu Battle of the Planets a seriálovej adaptácii komiksu Grimjack pre Amazon, píše Comics Pit.

christopher markus stephen mcfeely
Scenáristi Avengers: Endgame; Zdroj: api.juksy.com

Filmári toho teda ešte majú na práci naozaj dosť, aj keď budúce projekty ich štúdia budú „len“ produkovať, nie režírovať. Popritom však stále nezabúdajú na skvelé spomienky so superhrdinmi. „Milujeme úroveň filmárstva, ktoré nám Marvel poskytol,“ povedal Anthony. Na otázku, či je niečo, čo by ich prilákalo späť k budúcim MCU projektom, odpovedal Joe takto:

„Vyrástol som na X-Men komiksoch Johna Byrneho. Ben Grimm, teda The Thing (Vec), bol mojou obľúbenou postavou. A Fantastická štvorka je teraz súčasťou Marvel univerza. Je tu toho dosť. Silver Surfer je úžasný charakter. Prísť s niečím veľkolepým a kozmickým by mohol byť kopec zábavy. Je tu teda viacero vecí, ktoré by nás mohli prilákať.“

sólový film o silver surferovi
Zdroj: hdwall.us

Ešte väčšie príbehy

Ako dávnejšie odhalil portál The Hollywood Reporter, dvojica filmárov uvažovala o návrate k Marvel Studios, aby natočili film založený na komiksovom príbehu Secret Wars. Jeho jednoduchou myšlienkou bolo postaviť proti sebe najväčších superhrdinov a najväčších superzloduchov. Po vydaní komiksu v roku 1984 sa z neho rýchlo stal jeden z najúspešnejších príbehov Marvel Comics, pričom s filmovou adaptáciou by tomu inak nebolo.

No a teraz režiséri opäť naznačujú, že by ich opäť lákal čo možno najväčší príbeh. Toto povedal Joe:

„Myslím, že keď si prejdete cestou, ktorou sme si prešli – pretože tu je jednotný príbeh, veľký dej od Zimného vojaka až po koniec Endgame, ktorý zahŕňa Tonyho a Capa, cez Občiansku vojnu, cez Infinity War – myslím, že takáto veľkosť ambícií v rozprávaní príbehu nás oslovila. A určite chceme vyrozprávať viacej takýchto príbehov s dlhoročnými ambíciami.

4. fáza mcu marvel
Zdroj: wearemoviegeeks.com

Bratia taktiež pokračovali a opísali, ako veľmi blízki sú si s kolegami z Marvel ako Kevin Feige (šéf), Louis D’Esposito (zástupca šéfa) či Victoria Alonzo (vedúca produkcie). „Sme ako rodina,“ dodali. „Som si teda istý, že čoskoro nájdeme niečo, na čom budeme môcť spoločne robiť,“ povedal Joe. To sú naozaj pekné správy pre fanúšikov tvorby bratov Russovcov. Zatiaľ teda môžeme byť pokojní a ďalej jednoducho čakať na deň, kedy príde novinka, že režiséri sa vracajú s ďalším gigantickým projektom.

Ako hodnotíte filmy bratov Russovcov v rámci MCU? Patria podľa vás k tým najlepším? Privítali by ste ich návrat v nejakom budúcom projekte? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: gamesradar.com, movieweb.com, syfy.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -