Kolosálny sci-fi prúser Netflixu sa vráti. Dostane šialenú 6 hodinovú verziu, toto je dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

6 hodín dlhá verzia Rebel Moon má dátum

Zack Snyder priniesol obe časti svojho vesmírneho sci-fi na Netflix, teraz je čas na jeho režisérku verziu. Samotný streamovací gigant ponúka nové informácie, medzi ktorými je aj dátum vydania. Zároveň prináša režisérove vlastné slová, ktoré hovoria, že toto bude „viac sexi a krvavejšia“ edícia. Prekvapivo sa menia aj názvy.

Namiesto A Child of Fire nesie prvá čas podtitul Chalice of Blood (teda Kalich krvi) a druhá časť sa nebude volať Scargiver, ale mení názov na Curse of Forgiveness (Kliatba odpustenia). Dostali sme aj trojicu nových záberov a potvrdené boli predošlé vyjadrenia tvorcu – naozaj dostaneme o hodinu viac obsahu. Čaká nás tak 6 hodín dlhá verzia Rebel Moon, ktorá príde na Netflix 2. augusta.

Pôvodný článok

Zack Snyder sa po ukončení spolupráce s Warner Bros. a ich filmovým vesmírom DCEU opäť vrátil k svojmu dlho chystanému sci-fi Rebel Moon. Nakoniec si našlo domov na Netflixe a prvú časť sme mohli vidieť počas decembra. Budúci mesiac príde druhá časť a portál IGN teraz informoval, že režisér už chystá svoju drsnejšiu a nezostrihanú verziu. Zdá sa, že na divákov v tomto prípade čaká poriadne dlhý zážitok, Rebel Moon totiž bude mať až 6 hodín.

Prvá časť Rebel Moon s podtitulom A Child of Fire nám ukázala bojovníčku Koru (Sofia Boutella), ktorá sa vzoprela tyranickému Impériu. Planétami zbierala bojovníkov, čím dala dokopy schopnú skupinu rebelov. Jednotka nás nechala s cliffahnerom, keď sa skupina vracia na mesiac Veldt, navyše ešte prichádza niekoľko šokujúcich odhalení.

rebel moon postavy
Zdroj: themoviedb.org

Druhá časť budúci mesiac, kedy tá režisérska?

Netflix prinesie druhú časť s názvom The Scargiver na budúci mesiac, 12. apríla. Filmový tvorca už dlhodobo hovorí o tom, že Netflix najprv uviedol varianty filmov s prístupnosťou od 13 rokov, čo sa prejavilo pri absencii výraznejšieho násilia či krvi. Snyder však hovorí, že má pripravenú aj dospelejšiu verziu, ktorá jeho víziu predstaví v plnej kráse. A tiež brutalite.

Tento prvok opätovne komentoval v online rozhovore pre youtubovú reláciu I Minutemen. Povedal, že oba filmy sú približne o hodinu dlhšie ako PG-13 verzie. Prístupné budú s R-kovým ratingom, a teda od 18 rokov. Dohromady by mali filmy trvať okolo šiestich hodín.

Intenzívny zážitok bez potreby pauzy

Podľa Snydera Netflix oba filmy predstaví v rovnaký deň. Povedal, že ešte nepozná presný dátum, ale mohlo by to byť niekedy v lete. Ak bola pauza medzi dvojicou filmov 4 mesiace, dával by rovnaký rozostup zmysel aj teraz. V tomto prípade by sme mohli vidieť kompletnú režisérsku edíciu už v auguste.

Snyder dodal, že vďaka rozdeleniu na dva filmy si medzi nimi diváci budú môcť dopriať aj krátku pauzu. Zároveň však naznačil, že pôjde o tak intenzívny zážitok, že ani nebudú chcieť. Ťažko povedať, či to tak naozaj bude, keďže prvý diel jeho vesmírnej opery sa pri hodnoteniach pohybuje v naozaj nízkych číslach (21% na Rotten Tomatoes). Šanca na nápravu príde už na budúci mesiac, očakávania však radšej držíme na uzde.

Ako sa vám pozdávajú režisérove slová, že príde 6 hodín trvajúca verzia Rebel Moon? Ste zvedaví na jeho kompletnú víziu alebo vás už prvá časť odradila? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: ign.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -