The Walking Dead: Kto sa stane novým vodcom potom, čo zomrie Rick Grimes?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Článok obsahuje spoilery ohľadom seriálu a komiksu

Populárny seriál The Walking Dead (Živí mŕtvi) sa na naše obrazovky vrátil len deň dozadu s akčnou premiérou očakávanej 8. série. Medzi explóziami však možno mnohí z nás prehliadli potencionálnu veľkú zmenu, ktorá sa blíži k Rickovi a jeho skupine. Všetci rozprávajú o veľkom postupe v príbehu, odrážajúc sa na najčerstvejšej konfrontácii medzi našimi hrdinmi a the Saviors. Medzičasom sa snažíme prísť na to, čo vlastne znamenajú všetky tie Rickove sny. Definitívnych odpovedí ohľadom situácie Otca Gabriela a Carlovho rozhovoru sa dočkáme až do budúci týždeň. Zisťujeme však, že Rick už možno túto skupinu onedlho viesť nebude.

Zdroj: film.tv

Čo by nasledovalo po smrti Ricka?

Tesne pred polovicou epizódy sa na bitku pripravení obyvatelia Alexandrie, Hilltopu a Kingdomu stretnú na otvorenej lúke, aby sa pripravili na ofenzívu voči Neganovej domovskej základni. V tom čase sa dočkáme aj zopár skvelých interakcií medzi postavami, vrátane skvelého Jerryho. My sa však zameriame na rýchlu výmenu slov medzi Rickom a Maggie. Keďže ide o krátku scénu a hneď na to sme svedkami 20 nepretržitých minút explózií, je ľahké ju prehliadnuť. Nenechajte sa však zmiasť, ide o veľmi dôležitú scénu. Rick v skratke Maggie povie že potom, ako vyhrajú vojnu proti the Saivors, bude ju nasledovať ako vodcu.

Dôležitý moment medzi postavami je tak krátky, ako je nejasný. Hneď na to, čo ju Rick pochváli povie jej, že Hilltop môže byť rád z jej prítomnosti, mu Maggie kompliment opätuje slovami „To ty si ma naučil byť niekým, koho sa oplatí nasledovať.“ Rick svoju ruku položí na plece Maggie a tichým hlasom jej povie „Dobre. Pretože po tomto všetkom budem aj ja nasledovať teba.“

Zdroj: legionofleia.com

Veci naznačujú tomu, že Rick Grimes smrť neodvráti

Aj keď je Rick Grimes stále nažive aj v komiksoch, ich tvorca Robert Kirkman nás už dávnejšie informoval o tom, že bývalý šerif nebude nažive večne. Taktiež nás uistil, že príbeh bude pokračovať aj bez neho. A ak sa pozrieme na to, ako sa herec Andrew Lincoln v nedávnej dobe rád rozpráva o Rickovej smrti – spolu so znepokojivými výrokmi postavy – je vcelku možné, že seriálová verzia hlavnej postavy odíde skôr, ako sme si mysleli. Tak či onak, vodca Kingdomu disponuje čoraz menej časom. Ak sa však stane najhoršie, nemusíme sa obávať, že naši hrdinovia ostanú bez vodcu. S veľkou pravdepodobnosťou totižto nad dobrákmi počas nasledujúcich sérií prevezme kontrolu Maggie.

walking dead trailer
Zdroj: youtube.com

Videli ste už premiéru vysoko očakávanej 8. série The Walking Dead? Čo si myslíte o krátkej scéne, ktorá napovedá, že Rickovi sa kráti čas a po jeho smrti sa novým vodcom stane Maggie?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -