Rickov odchod z Walking Dead bol šokujúci a plný emócií! Čo sme to práve videli?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Najčítanejšie za 7 dní

Rick odišiel zo seriálu Walking Dead!

Pre niekoho už tradične, pre nikoho len výnimočne. Dnešný pondelok bol však opäť v znamení novej Walking Dead epizódy. O popularite tohto seriálu sme tu písali mnohokrát. Istú dobu išlo o jeden z najlepších seriálov v televízii. Neskôr však spomalili v tempe a seriál rapídne strácal divákov. Či už ste ale so šou prestali alebo ju sledujete ďalej, dnešný diel by mal byť povinnosťou každého fanúšika. Išlo totiž o poslednú epizódu herca Andrewa Lincolna ako milovaného vodcu Ricka Grimesa.

Ešte než sa ale dostaneme k rozobratiu celej epizódy a k odpovediam, ktoré určite všetci chcete po dnešku vedieť, chcem rozhodne zvýrazniť, ako veľmi sa v posledných troch epizódach seriál postavil na nohy. S prvým a druhým dielom série som to už chcel ukončiť aj ja, keďže išlo o rovnakú nudu ako v celej ôsmej sérii. Po videní nových epizód a traileru na tie nadchádzajúce som však neskutočne rád, že som tak neurobil. Postavy, ktoré sme si zamilovali sú opäť zaujímavé, majú nové konflikty, nové prekážky a najmä emócie, ktoré nám tu už chýbali. Prišlo nové intro, ale aj noví ľudia za kameru a svieži obrat je skutočne vidieť. Posledné tri diely, vrátane toho dnešného hodnotím nepochybne ako najlepšie Walking Dead epizódy za posledné dva roky, s tým, že práve tá dnešná sa zapíše medzi vrcholy celého seriálu.

walking dead
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Čo sa teda stalo v poslednej Rickovej epizóde?

Odteraz už v čítaní pokračujte na vlastnú zodpovednosť. Varujeme vás, že v nasledujúcich riadkoch sú masívne SPOILERY, takže radšej si choďte epizódu pozrieť a k článku sa vráťte neskôr. Poďme teda na to. Predošlý diel sa skončil tým, že Rick sa dostal do riadnej šlamastiky. S prepichnutým bokom ostal stáť práve na mieste, kde sa na neho valila horda „chodcov“ z každej strany. Keďže ale vravíme o Rickovi Grimesovi, náš hrdina sa len tak nevzdal.

V jeho poslednej epizóde sme teda sledovali Ricka ako sa pomaly s bolesťami snaží ujsť celej kope chodcov. Prenasledovaný bol však aj veľkými halucináciami, ktoré ho už prakticky posielali na onen svet. Keďže ale Rick nemohol dopustiť, aby sa chodci dostali za novo postavený most, rozhodol sa ho odpáliť. Výbuch bol samozrejme silný a stiahol aj jeho, s čím však v celom emocionálne vypätom finále Rick počítal. Ako však pomaly epizóda končí, vyplaví ho na brehu rieky, kde zrovna stojí Jadis, ktorá sa snaží utiecť v už niekoľkokrát videnej tajomnej helikoptére. Ricka si všimne a rozhodne sa ho zobrať so sebou. Posledné Rickove momenty sú teda v helikoptére, ktorá smeruje kto vie kam.

walking dead
Zdroj: ew.com

Kam Rick letí?

Nie, nejde o tajomnú udalosť, ktorá sa o pár dielov vyrieši. Rick síce nezomrel, no v seriáli The Walking Dead naozaj skončil. Tvorcovia si z nás nerobili srandu a nesnažili sa nás ani vodiť za nos. Príbeh Ricka však bude pokračovať a nie, nebude to ani v prequel seriáli Fear The Walking Dead. Rick totižto mieri do vlastnej filmovej trilógie, ktorá bola práve dnes oficiálne potvrdená. Filmy sa zamerajú na Ricka, na úplne novom mieste, kam ho helikoptéra zanesie. V akých časoch tieto filmy prídu zatiaľ nevieme, prvý z nich sa však začne natáčať už začiatkom budúceho roka.

Keďže teda Rick odišiel nedobrovoľne, je nám jasné, že sa bude časom chcieť vrátiť za svojou rodinou. Kedy sa tak stane a ako však zatiaľ nevieme. Bude to ale určite dlho trvať, keďže na konci epizódy sme sa masívne posunuli v čase. V úplnom závere totiž vidíme 10 ročnú Judith ako si na hlavu dáva Rickov klobúk. O tom, čo teda Rick bude vo filmoch robiť môžeme len špekulovať.

walking dead
Zdroj: ew.com

Pokračovanie seriálu

Momentálne sa už šepká, či náhodou práve tretí film nebude o tom, že sa znovu stretne s jeho starou partiou. To by znamenalo, že by išlo buď o úplny koniec tohto seriálu, alebo Rickov návrat do seriálovej podoby. To bude záležať už len na tom, koľko sa to tvorcovia ešte rozhodnú ťahať a či sa Andrew Lincoln bude po pár rokoch filmového odpočinku chcieť vrátiť.

Nová epizóda nám však okrem skvelého zakončenia Rickovej osoby ukázala aj zopár fantastických iných momentov, ktoré nám dokázali, že vedľajšie postavy budú ešte veľmi zaujímavé. Videli sme kompletne zlomeného Negana. Maggie, ktorá sa konečne vysporiadala s pomstou. Darryla a jeho názory na nový svet, ale aj Michonne, ako sa stáva novou vodkyňou, ktorá však nevie, či sa až príliš nepodobá Neganovi. Nový trailer nám navyše dokazuje, že tieto zaujímavé príbehy sa budú rozvíjať a to poriadne. Walking Dead teda novou epizódou našlo svoj druhý dych a my sme naozaj zvedaví, či ho tvorcovia dokážu v nasledujúcich týždňoch využiť, alebo sa zas celý seriál zosype ako pri príchode siedmej série.

Čo hovoríte na poslednú Rickovu epizódu v seriáli The Walking Dead? Ste radi, čo všetko s ním tvorcovia ešte chystajú? Zaujíma vás pokračovanie seriálu aj bez neho? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -