Dekáda čakania sa skončila. Ikonické sci-fi s Vin Dieselom dostane pokračovanie

Nenechajte si ujsť

Séria Riddick dostane pokračovanie

Skvelé správy pre fanúšikov sci-fi. Vin Diesel sa s istotou vráti do svojej ikonickej role v temnej sci-fi sérii Riddick. Tá sa zatiaľ dočkala trojice filmov, posledného ešte v roku 2013. Ešte rok na to Vin Diesel povedal, že by sa ako neohrozený trestanec rád vrátil aj v ďalšom pokračovaní, odvtedy je však o filme ticho. To sa aktuálne zmenilo a portál THR informuje, že nová snímka nakoniec určite vznikne.

Čerstvý film Riddick: Furya už nie je len v štádiu diskusií, ale je pripravený naplno sa pohnúť vpred. Scenár je napísaný, režisér a herci dohodnutí a s nakrúcaním sa má začať už v auguste tohto roka. Do hlavnej role sa opäť vráti Vin Diesel, spoluprácu si aj po štvrtýkrát zopakuje s režisérom Davidom Twohym, ktorý pre Universal Pictures natočil aj všetky tri predošlé snímky série.

Vin Diesel Riddick
TMDB

Okrem hlavnej hereckej hviezdy a režiséra poznáme už aj dej. Riddick sa v novej snímke vydá späť ku svojim koreňom na planétu Furya. Obáva sa, že jeho rasa už kvôli nehostinnému prostrediu dávno vyhynula, nájde tu však zvyšky svojich druhov, ktorí bojujú proti neznámemu monštru.

Vin Diesel zachránil značku

Dátum premiéry zatiaľ nie je stanovený, pri troche šťastia by sme sa Riddick: Furya mohli dočkať už v druhej polovici budúceho roka. Zatiaľ nie je známe, či sa k Vin Dieselovi pridá aj niektorá z vedľajších postáv predošlých filmov, aj keď príliš veľa ich v sérii tak či tak neprežilo.

Za vznik nového filmu môžu diváci ďakovať iba Vin Dieselovi, pre ktorého je rola Riddicka špeciálna. Dokonca tak veľmi, že po druhom filme série, z ktorého sa vykľul obrovský komerčný prepadák, od štúdia Universal odkúpil práva na túto postavu. Stalo sa tak výmenou za krátke kameo v Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda. Netradičný krok sa Dieselovi vyplatil.

Nielenže krátko na to vdýchol sérii Rýchlo a zbesilo druhý život, natočil tiež tretí film Riddicka, v ktorom sa namiesto experimentovania vrátil späť ku koreňom. Výsledkom boli takmer trojnásobné tržby oproti rozpočtu a prísľub ďalšieho pokračovania. To sa po desiatich rokoch fám konečne stáva realitou.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -