Chystá legendárny režisér Ridley Scott film ohľadom vražedného vírusu?

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Ridley Scott a smrtiaci vírus

Režisér Votrelca či Blade Runnera Ridley Scott má v hľadáčiku nový projekt, ktorý rozpráva o pandémii šíriaceho sa vražedného vírusu. Malo by sa jednať o adaptáciu aktuálne vydanej knihy na amerických pultoch: The End of October od známeho autora Lawrence Wrighta.

Uvidíme, či si ale Ridley Scott medzi jeho vyplneným rušným programom vôbec nejaký čas nájde.

Ridley Scott
Zdroj: twitter.com

Podľa zákulisných informácií je produkčná spoločnosť Scott Free práve v štádiu úpravy Wrightovej novely do limitovanej série, alebo filmovej podoby. Keďže sa jedná o materinskú spoločnosť Ridleyho Scotta, na režisérske kreslo je jeho najväčší kandidát. Žiadne oficiálne správy ešte ale nie sú potvrdené.

Filmov o vírusoch čakáme v budúcnosti viac než dosť

Kniha The End of October bola vydaná iba 28. apríla a pojednáva o skupine epidemiológov v Svetovej zdravotnej organizácii, ktorí sa ocitnú v strede smrtiaceho vírusu. Novela taktiež mapuje rôzne svetové štruktúry a vysporiadanie más so strachom nie len so samotnou epidémiou, ale aj so zúfalstvomparanojou vo vlastných štátoch.

The End Of October Lawrence Wright
Zdroj: theglobeandmail.com

Pokiaľ načasovanie vydania knihy bolo čisto náhodné a dávno dopredu naplánované, všetci dobre vieme, prečo jej záujem o adaptáciu do filmovej podoby je taký náhly. Do boja sa určite zapoja aj iné produkčné spoločnosti, ktoré sa budú snažiť vyťažiť z témy okolo podobnosti koronavírusu čo najviac.

82-ročný filmár s kariérou ukončiť nehodlá

Ak Ridley Scott odsúhlasí sfilmovanie novely The End of October, bude sa tak jednať už o jeho piaty projekt, s ktorým je posledný čas spojovaný. Režisér sa práve nachádza v produkčnej časti filmu The Last Duel, ktorý bude pojednávať o poslednom oficiálnom stredovekom boji vo Francúzsku.

Last Duel
Zdroj: dailymail.co.uk

S naozaj originálnym imidžom sa tu objavia také hviezdy ako Matt Damon, Ben Affleck alebo Adam Driver. Ako ale aj mnohé iné natáčania, aj práve tu sa zastavila produkcia kvôli bezpečnostných obmedzeniam šíriaceho sa koronavírusu. Ridley Scott má v hľadáčiku taktiež nepomenovaný prequel k sérii Votrelec, pokračovanie k ikonickému Gladiátorovi, alebo aj adaptáciu grafickej novely Queen & Country, príbeh o špiónke z MI6. 

Ridley Scott a príbeh okolo nebezpečného vírusu. Ste na to pripravení, alebo by ste režisérske kormidlo ponúkli radšej niekomu inému?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -