Režisér Ridley Scott sa vracia do franšízy Aliena, aby nám priniesol nové pokračovanie

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Uvidíme niekedy pokračovanie Votrelca?

Vyzerá to tak, že Ridley Scott ešte nie je pripravený opustiť jednu z najlepších franšíz v histórii kinematografie. Jeho Votrelec sa viac ako po troch desaťročiach vrátil vo filmoch Prometheus a Votrelec: Covenant, ale tieto dva celky sa stretli s veľmi zmiešanými recenziami.

V plánoch boli dokonca aj ďalšie dva filmy, ktoré nás svojim príbehom mali zaviesť k udalostiam pôvodného filmu z roku 1979.

Po Covenantovi sa zdalo, že žiadne filmy už neuvidíme. To isté si myslel aj samotný režisér, pre ktorého bolo nereálne natočiť pokračovanie z dôvodu, že franšízu po novom vlastní Disney. K dnešnému dňu sa však situácia zmenila a dočkať by sme sa mali nového mimozemského zážitku.

Ridley Scott
Zdroj: twitter.com

Alien franšíza sa nekončí a režisér Ridley Scott plánuje nové pokračovanie

Počas jedného z rozhovorov nám režisér vysvetlil možné spôsoby, ako opäť nadviazať na minulé udalosti Votrelca. Tvorca je totiž presvedčený, že vo franšíze stále existuje veľa nezodpovedaných otázok:

„Čo som si vždy myslel pri tvorbe týchto filmov? prečo sme Votrelca vyrobili takým spôsobom, a prečo by cestoval takú diaľku v niečom, čo som vždy považoval len za vesmírnu loĎ PREPRAVUJúCU jeho vajíčka? AKý bol účel tejto lode a aký bol účel vajíčok? To sú otázky, o ktorých si myslím, že by sme ich mali vysvetliť v budúcom filme.“ 

Ridley Scott Alien
Zdroj: vengonofuoridallefottutepareti.com

Vrátime sa až do roku 1979?

Už v minulosti Scott prezradil, že by sa rád pobral týmto smerom, ale po menšom neúspechu sa to zdalo ako niečo nereálne. No ak si skutočne vstúpil do svedomia a je pripravený vydať sa tým správnym smerom, máme sa na čo tešiť.

Pokračovanie by nás malo skutočne zaviesť postupne až do filmu Votrelec (1979), ktorý je dodnes považovaný za jeden z najlepších filmov v histórii. Režisér taktiež dodal, že sa dočkáme odpovedí na všetky nezodpovedané otázky a máme sa pripraviť na nové vesmírne dobrodružstvo.

Okrem toho sme sa ešte minulý rok dozvedeli, že v štúdiu Disney sa vyvíjajú dva Alien seriály. O nich bohužiaľ stále nemáme žiadne informácie a kedy sa ich dočkáme je zatiaľ otázne. Aj preto nám neostáva nič iné, ako dúfať, že štúdio Disney dovolí režisérovi presadiť jeho vlastné nápady a spoločne vrátia franšízu tam, kde sa nachádzala ešte v minulom storočí.

Bude nový Votrelec, ktorého zrežíruje Ridley Scott takým filmom, ako si to predstavuje široká verejnosť? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -