League of Legends: Prečo bol Kayn dočasne odstránený z tejto hry?

Nenechajte si ujsť

Vývojári odstránili Kayna z hry League of Legends

Asi ste si všimli, že 23. mája vývojári Riot Games dočasne odstránili junglera Kayna z hry League of Legends. A nebolo to vôbec bezdôvodné. Mnohí hráči na rankedoch pickovali tohto championa, len aby sa pomocou tohto obrovského bugu dostali ďalej.

Jeho dočasné odstránenie vyvolalo veľa otázok. Teda ako tento bug vlastne fungoval?

Išlo o to, že v skratke Kayn použil jeho abilitu W pomocou návodu vo videu nižšie, a aj keď nikoho netrafil, dokázal hitnút všetkých nepriateľov na mape. Podobné bugy sa považujú za naozaj zničujúce pre vyváženie hry. Nielen že dokázal pomocou pár použitých W zabiť všetkých nepriateľov na mape, ale dokázal aj hitovať monštrá v jungli ako napríklad Red Buff, Blue Buff a Krugov.

YouTuber Vandiril nedávno zverejnil video, kde ukázal, ako tento masívny bug vlastne fungoval. Je dôležité spomenúť, že to celé fungovalo aj v normálnych zápasoch a rankedoch v League of Legends a veľa hráčov bug skutočne zneužívalo.

Preto vývojári dočasne odstránili Kayna z League of Legends na regiónoch BR, EUNE, EUW, JP, KR, LAN, LAS, NA, OCE, RU a TR. Podobne fungovalo aj Ornnove W, s ktorým ste mohli zabíjať väčšinu vecí cez celú mape.

Možno sa stalo, že ste proti takému Kaynovi hrali a hľadáte odpoveď na otázku, či bude takýto hráč potrestaný. Odpoveď nájdete nižšie v článku.

Prečo sa podobné ability neoplatí používať?

Ako som už skôr spomínal, nedávno sa okrem Kayna objavil aj iný bug, a to s Ornnom. Ornn je toplaner, ktorý je pickovaný hlavne kvôli jeho schopnosti upgradovania itemov spoluhráčov. Jeho W fungovalo veľmi podobne ako pri Kaynovi.

ornn W
vandiril

Za jeho používanie bolo v Číne 24. apríla zabanovaných zatiaľ 3 300 hráčov po dobu troch rokov. Na našich európskych serveroch sa ešte o takomto potrestaní nehovorilo, ale je dosť možné, že v budúcnosti Riot pristúpi aj na to a z tohto hľadiska vám neodporúčam takéto bugy zneužívať.

Jednak je to neférové a ďalej asi zbytočne nahneváte kopu ostatných ľudí a môžete dostať report, ktorý by vás mohol stáť váš účet.

Zdroj: dexerto.com, dexerto.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -