Riot plánuje vytvoriť vlastný League of Legends Cinematic Universe. Tešiť sa môžeš na filmy aj seriály

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ak si niekedy v živote zakopol o hru League of Legends, tak už veľmi dobre vieš, že Riot to so svojim herným klenotom myslel vždy smrteľne vážne. Od roku 2009, kedy bola hra oficiálna spustená, sa instantne tešila obrovskému záujmu hráčov po celom svete. Tento úspech na seba nenechal dlho čakať a okrem skvelého herného zážitku nám už niekoľko rokov prinášajú rôzne krátke filmy a upútavky.

Tými sa to však ani zďaleka nekončí a teraz je v plánoch vývojárskeho giganta niečo úplne nové. Vytvorenie vlastného League of Legends Cinematic Universe, ktorý by mal obsahovať hrané filmy a seriály s našimi obľúbenými hrdinami.

League of Legends Riot
Zdroj: esports.com

Riot plánuje vytvoriť League of Legends Cinematic Universe

Na stránke kariéry Riot Games nájdeš v ponuke až 322 voľných pozícií, ktoré pred nedávnom doplnili dve exkluzívne pracovné ponuky – Global Head of Live Action TV a Global Head of Live Action Film.

„Budete viesť tím kreatívneho vývoja filmu a všetky práce spojené s vývojom hraných filmov pre filmový vesmír League of Legends a ďalšie nové franšízy,“ znie časť popisu k pracovnej ponuke pre Global Head of Live Action Film.

Momentálne sa spoločnosť snaží nájsť vhodných uchádzačov, ktorých opisuje ako špičkových umelcov (scenáristov, režisérov, producentov a hercov). Okrem toho vyžadujú 8ročné skúsenosti v zábavnom priemysle a so skúsenosťami v žánroch scifi a fantasy.

League of Legends Riot
Zdroj: dexerto.com

Riot Entertainment sa stáva skutočnosťou

Riot to s vytváraním pútavých videí vie. Za zmienku určite stojí virtuálna KPopová skupina K/DA alebo True Damage. Na zozname sa toho samozrejme nachádza oveľa viac, ako napríklad krátke príbehy z prostredia hry Runeterra.

No už dlhšie je verejne známe, že Riottendenciu vytvárať videá lepšie ako balansovať hrdinov v hre League of Legends. Čo samozrejme neostalo nepovšimnuté fanúšikmi, ktorí si z vývojárov Riotu robia srandu a namiesto Riot Games ich nazývajú Riot Entertainment.

Lenže ako môžeš vidieť, Riot Entertainment sa stáva skutočnosťou, takže všetky srandy idú bokom. Namiesto toho sa priprav na poriadnu nálož úplne nových hraných filmov a seriálov z prostredia jednej z najobľúbenejších hier poslednej dekády. Čo všetko si pre nás Riot chystá zatiaľ netušíme, ale o všetkom ťa budeme informovať.

Tešíš sa na príchod nového League of Legends Cinematic Universe, ktoré si pre nás pripravuje Riot? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -