Tromfla druhá séria tínedžerského seriálu tú prvú? | Riverdale 2. séria RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Každý z nás potrebuje v živote aspoň jeden tínedžerský seriál. Či už ste boli závislí na Upírskych denníkoch, Teen Wolf alebo práve pozeráte druhú sériu 13 Reasons Why, všetko spája jedna skutočnosť. Ide o naozaj „primitívne“ seriály (česť výnimkám), ktoré z nejakého dôvodu vážne milujeme. Riešia sa tam problémy, intrigy či vzťahy – Nejde o žiaden kinematografický zážitok. A práve takýmto seriálom je aj Riverdale, ktorý vysiela stanica CW. Prvá séria sa dočkala neočakávaného úspechu, pričom si na stránke Rotten Tomatoes drží nádherných 87%. S úspechom samozrejme prišla aj očakávaná druhá séria, ktorá sa začala vysielať v októbri minulého roku. Spolu mala nádherných 22 častí a tú poslednú sme si pozreli ešte len 16. mája.

Ako si určite pamätáte, v prvej sérii sme prevažne riešili dva problémy – Intrigy našich bezchybných tínedžerov a smrť Jasona Blossoma. Druhá séria sa od tejto tematiky moc neodlíšila, no určite nám priniesla oveľa väčšiu všehochuť obsahu. Poďme sa teda bez spoilerov pozrieť na to, ako dopadla druhá séria a či dokázala tromfnúť tú prvú. Pokiaľ vás však viac zaujímajú spoilery a chcete si prečítať náš rozbor poslednej časti, určite klikajte na tento článok.

nové fotky zo seriálu riverdale
Zdroj: comingsoon.net

Riverdale 2. séria RECENZIA

Veľký rozdiel medzi dvoma sériami značí aj počet ich dielov – Prvá séria mala iba 13 častí, zatiaľ čo tá druhá ich mala až 22. To logicky znamená, že nám toho druhá séria mohla ponúknuť oveľa viac. Mali sme oveľa viac času na to, aby sa vzťahy medzi postavami rozvinuli, alebo naopak úplne rozplynuli. Príbeh sa prevažne točil okolo záhadného vraha, ktorý vystupuje pod menom Black Hood. Ten terorizoval mestečko Riverdale od samého začiatku série až po jej koniec. Romantická dráma sa tak z minúty na minútu premenila na mysterióznu detektívku, až nám začali chýbať obyčajné intrigy a vzťahy. Tento problém jednoducho vyriešil stred série, kedy sme na pár častí prestali riešiť vraždy a vrátili sa do milostného trojuholníku medzi našimi postavami.

Druhá séria si tak našla výborný balans medzi všetkými možnými vraždami a tým, čo na Riverdale naozaj milujeme – Problémy a strasti tínedžerov. Počas celej druhej série sme sledovali, ako sa stupňuje súperenie medzi Serpentami a Riverdale Bulldogs, ktoré nakoniec vyvŕbilo v boj o školu Southside High. Seriál zvládal hneď niekoľko dejových liniek naraz, čo nás ohromne bavilo. Medzi tie najlepšie patril vzťah medzi Archiem a Hiramom, ktorý sme so zatajeným dychom pozerali až do poslednej časti. Jednoducho sa toho stalo naozaj veľa, a všetko sa spojilo v posledných dvoch epizódach. Predposledná bola priam bezchybná a v tej poslednej sa všetko nádherne vysvetlilo.

nové fotky zo seriálu riverdale
Zdroj: comingsoon.net

Veľký problém so seriálom Riverdale

Samozrejme, nie všetko bolo tak úžasné. Stále sú tu totižto veci, ktorých by sa pripravovaná tretia séria mohla zbaviť. Veľkým problémom je to, že sa tínedžeri vôbec nesprávajú ako tínedžeri a dospelí sa nesprávajú ako dospelí. Áno, vieme. Je to teen drama. Ale aj tak by sa to mohlo zmeniť. Ďalej by sa mohla vypustiť celá dejová linka s mafiánmi, ktorá sa v druhej sérii tak strašne riešila. Nemôžu sa proste znova biť o javorový sirup? V konečnom dôsledku sa druhá séria uzatvorila celkom dobre (a hneď potom otvorila), ale určite nie sme spokojní s tým, ako dopadla postava Chica. Dúfame teda, že ho v tretej sérii znovu uvidíme…

Druhá séria milo prekvapila aj muzikálovou časťou, v ktorej sme počuli viac ako 11 piesní. Presne takéto niečo v tej prvej chýbalo. V Riverdale sú predsa bezchybní herci – Všetci sú krásni, vedia dobre hrať a majú úžasné hlasy. Práve preto milujeme, keď spievajú. Doteraz mi v hlave hrá ich cover piesne Mad World, ktorý spieval Archie, Veronica a Betty. Od prvej série sme tak evidovali veľké zlepšenie, ktoré by sa mohlo prejaviť aj v tretej sérii. Zistili sme, že príbehy rodičov našich obľúbených postáv sú rovnako zaujímavé, ako ich vlastné. Aj toto sa prejavilo až v druhej sérii, kedy začali oveľa viac zasahovať do deju.

nové fotky zo seriálu riverdale
Zdroj: comingsoon.net

Zhrnutie

So smerom, ktorým sa seriál berie, sme tak náramne spokojní. Ako aj napovedal koniec poslednej časti – Tretia séria je už na ceste. Presný dátum zatiaľ nebol potvrdený, no uvidíme ju ešte túto jeseň. Ďalšia séria by tak opäť mohla prísť niekedy v októbri! Uvidíme teda, čo si pre nás pripraví. Nábeh na jej príbeh sme ale videli už v poslednej časti. Výbornú druhú sériu by som tak zhodnotil číslom 8,5/10, pretože bola naozaj lepšia, ako tá prvá.

Tak čo, ako sa vám druhá séria páčila? Čo očakávate od tej tretej?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
...So smerom, ktorým sa seriál berie, sme tak náramne spokojní. Ako aj napovedal koniec poslednej časti - Tretia séria je už na ceste. Presný dátum zatiaľ nebol potvrdený, no uvidíme ju ešte túto jeseň. Ďalšia séria by tak opäť mohla prísť niekedy v októbri! Tromfla druhá séria tínedžerského seriálu tú prvú? | Riverdale 2. séria RECENZIA