Riverdale dostane spin-off seriál v podobe Sabriny – mladej čarodejnice! Koľko sérií Netflix chystá?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ešte v septembri sa povrávalo, že stanica CW vytvorí spin-off ku ich úspešnému seriálu Riverdale. Ten je totižto založený na komiksovej sérii Archie Comics – ktorej súčasťou je aj Sabrina. Pamätáte si na seriál z 90. rokov, Sabrina – mladá čarodejnica, kde sa v hlavných úlohách predstavili tri blonďavé bosorky a ich čierny kocúr? Tak presne tento seriál dostane reboot – no s malými zmenami. Miesto televíznej stanice CW sa o adaptáciu komiksu postará streamovacia služba Netflix. Nečakajte však rovnakú komédiu, ako tomu bolo kedysi. Dočkáme sa adaptácie verzie „The Chilling Adventures of Sabrina, ktorá obsahuje temný okultizmus, strach a prvy hororu. Séria je takisto prirovnávaná ku klasikám ako “The Exorcist” alebo “Rosemary’s Baby”.

Sabrina a Jughead
Sabrina a Jughead, Zdroj: i.pinimg.com

Čo má spoločné seriál Riverdale a Sabrina?

Pôvodným plánom stanice CW bolo prepojiť svet Riverdale a Sabriny – Rovnako ako je tomu  v komiksoch, kde majú Jughead a Sabrina vlastnú sériu. Teraz má adaptáciu na starosti Netflix, takže je otázne, či svoj svet neskôr prepojí so seriálom od inej stanice. Každopádne, Netflix pre seriál objednal 2 série spolu s 20 epizódami, takže adaptácii nepochybne veria. Zatiaľ čo Warner Bros. TV bude plne vlastniť Sabrinu, Riverdale je v koprodukcii so štúdiom CBS TV. Každopádne, všetky hlavné postavy z Archie Comics sa v Riverdale ukázali, okrem spomínanej Sabriny. Bude tak určite zaujímavé hlbšie nahliadnuť do tohto temného sveta.

Scenár pilotného dielu Sabriny napíše Aguirre-Sacasa, ktorý sa postaral aj o pilotný diel Riverdale. Réžiu pilotu má na starosti Lee Toland Krieger, ktorý vytvoril hneď niekoľko epizód z Riverdale. Podľa dostupných informácií sa seriálu The Chilling Adventures of Sabrina dočkáme už v roku 2018. Sme naozaj zvedaví, či Netflix a CW svoje svety prepoja a akým spôsobom to vôbec urobia. Máme čakať niečo ako The Walking Dead a Fear the Walking Dead? Na odpoveď si však ešte nejaký ten mesiac počkáme…

ZDROJvariety

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -