NETFLIXSeriály

Riverdale dostane spin-off seriál v podobe Sabriny – mladej čarodejnice! Koľko sérií Netflix chystá?

Ešte v septembri sa povrávalo, že stanica CW vytvorí spin-off ku ich úspešnému seriálu Riverdale. Ten je totižto založený na komiksovej sérii Archie Comics – ktorej súčasťou je aj Sabrina. Pamätáte si na seriál z 90. rokov, Sabrina – mladá čarodejnica, kde sa v hlavných úlohách predstavili tri blonďavé bosorky a ich čierny kocúr? Tak presne tento seriál dostane reboot – no s malými zmenami. Miesto televíznej stanice CW sa o adaptáciu komiksu postará streamovacia služba Netflix. Nečakajte však rovnakú komédiu, ako tomu bolo kedysi. Dočkáme sa adaptácie verzie “The Chilling Adventures of Sabrina, ktorá obsahuje temný okultizmus, strach a prvy hororu. Séria je takisto prirovnávaná ku klasikám ako “The Exorcist” alebo “Rosemary’s Baby”.

Sabrina a Jughead

Sabrina a Jughead, Zdroj: i.pinimg.com

Čo má spoločné seriál Riverdale a Sabrina?

Pôvodným plánom stanice CW bolo prepojiť svet Riverdale a Sabriny – Rovnako ako je tomu  v komiksoch, kde majú Jughead a Sabrina vlastnú sériu. Teraz má adaptáciu na starosti Netflix, takže je otázne, či svoj svet neskôr prepojí so seriálom od inej stanice. Každopádne, Netflix pre seriál objednal 2 série spolu s 20 epizódami, takže adaptácii nepochybne veria. Zatiaľ čo Warner Bros. TV bude plne vlastniť Sabrinu, Riverdale je v koprodukcii so štúdiom CBS TV. Každopádne, všetky hlavné postavy z Archie Comics sa v Riverdale ukázali, okrem spomínanej Sabriny. Bude tak určite zaujímavé hlbšie nahliadnuť do tohto temného sveta.

Scenár pilotného dielu Sabriny napíše Aguirre-Sacasa, ktorý sa postaral aj o pilotný diel Riverdale. Réžiu pilotu má na starosti Lee Toland Krieger, ktorý vytvoril hneď niekoľko epizód z Riverdale. Podľa dostupných informácií sa seriálu The Chilling Adventures of Sabrina dočkáme už v roku 2018. Sme naozaj zvedaví, či Netflix a CW svoje svety prepoja a akým spôsobom to vôbec urobia. Máme čakať niečo ako The Walking Dead a Fear the Walking Dead? Na odpoveď si však ešte nejaký ten mesiac počkáme…

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Seriály

  Finále desiatej série seriálu The Walking Dead sa kvôli koronavírusu oneskorí. Kedy ho uvidíme?

  SeriályTrailery

  Mysleli ste si, že Adventure Time je príliš šialené? Nová animovaná séria ho ľahko schová do vrecka

  Seriály

  Nová mysteriózna séria z počiatkov Hollywoodu je na obzore

  KináNETFLIX

  Netflix a online stream vs kino. Výhody a nevýhody oboch typov sledovania. Čo je to vlastne kino?

  Pridaj komentár