Diváci sa idú potrhať, aby videli tento akčný film. V sledovanosti zbúral strop a prepísal rekordy

Nenechajte si ujsť

Akčný film prepisuje rekordy streamovacej služby

Spomínate si ešte na akčný film Hrozba smrti s Patrickom Swayzem? Príbeh o nebezpečnom vyhadzovačovi, ktorý zachráni malé mestečko z pazúrov miestneho gangstera, zožal pri svojej premiére v roku 1989 veľmi slušný úspech. To je však nič v porovnaní s novodobou verziou, ktorú pred dvoma týždňami do ponuky zaradila služba Prime Video.

Patricka Swayzeho v úlohe neohrozeného ochrancu slabých nahradil Jake Gyllenhaal, jeho úhlavným nepriateľom sa vo filme stala hviezda UFC, Conor McGregor, ktorý stál práve na strane skorumpovaného obchodníka. Akčnú snímku chcel Amazon najskôr uviesť do kín, napokon však putovala rovno na jeho streamovaciu službu. Zdá sa, že rozhodnutie sa ukázalo ako správne.

Za dva týždne rekordný záujem

Hrozba smrti totiž za prvé dva týždne po premiére zaznamenala 50 miliónov pozretí, čo z novinky robí najsledovanejší film v histórii Prime Video. V správe pre médiá to potvrdila šéfka štúdia Amazon MGM, Jennifer Salke. Vysoko postavená manažérka nekonkretizovala, ako sa k číslu dostali, vieme len, že úspešnejší film z vlastnej produkcie ešte Amazon na platforme Prime Video nepredstavil.

Akčne ladená novinka tak v záujme divákov dokázala poraziť aj ďalšie zvučné hity služby ako napríklad veľkovýpravné sci-fi Tomorrow War, pokračovanie komediálnej klasiky Cesta do Ameriky či štvrtý diel obľúbenej rozprávkovej série Hotel Transylvánia: Transformánia. Všetky z uvedených filmov mali premiéru exkluzívne na Prime Video.

Road House
TMDB

Režisér Hrozba smrti, Doug Liman, bol pritom z rozhodnutia uviesť novinku priamo v online priestore sklamaný. Tvorca hitov ako Agent bez minulosti či Vojna zajtrajška tvrdo bojoval, aby bol jeho film najskôr uvedený v kinách. Amazon bol však proti a toto rozhodnutie sa službe vyplatilo.

Veľký divácky záujem o Hrozbu smrti prichádza aj napriek zmiešaným recenziám, ktoré snímka po premiére zaznamenala. Diváci hovorili nanajvýš o pohodovej, ničím výnimočnej akčnej jednohubke s mizernými CGI efektami a prepáleným Conorom McGregorom, ktorého postava vo filme pripomína skôr karikatúru. Novinka si v hodnoteniach preto vedie horšie aj v porovnaní s originálom, napriek tomu však medzi divákmi slávi veľký úspech.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -