Komediálny road movie Tlmočník sa predstavuje zábavným trailerom! Festival Berlinale udeľuje hlavnej hereckej hviezde prestížne ocenenie

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už onedlho sa dočkáme nového filmu z dielne Martina Šulíka. Ten je považovaný za najúspešnejšieho slovenského režiséra posledných dvoch dekád. Konkrétne sa jedná sa o road movie s názvom Tlmočník, ktorý filmár práve dokončil. Ide o príbeh dvoch starých pánov, ktorí cestujú naprieč Slovenskom, aby spoznali pravdu o vlastnej minulosti. Dnes sa nám na príbeh konečne podarilo lepšie nazrieť pomocou traileru a oficiálneho plagátu, ktoré nám dávajú vedieť, že sa máme na čo tešiť.

Tlmočník
Zdroj: ts

Slovenskej distribučnej premiéry sa film dočká už 1. marca, len pár dní po okrúhlych 80-tych narodeninách herca Jiřího Menzla. Práve ten je predstaviteľom jednej z dvoch hlavných postáv. Ten je taktiež známym hercom, ktorého konečne neminula chvála. Medzinárodný filmový festival Berlinale totižto oznámil, že ocení mimoriadny prínos Jiřího Menzela svetovému filmu cenou Berlinale Camera. Nejde o žiadnu malú udalosť, toto ocenenie je totižto udeľované už od roku 1986 a jeho laureátmi sa v minulosti stali veľké osobnosti herectva – medzi ktoré sa Menzel zaradí.

Road movie Tlmočník a jeho prvý trailer

Svetová premiéra nového filmu Martina Šulíka Tlmočník s Jiřím Menzelom v hlavnej úlohe sa uskutoční na tohtoročnom Medzinárodnom filmovom festivale v Berlíne. Film si zaslúžil taktiež ďalšiu veľkú poctu. Uvedený totižto bude v hlavnom programe v sekcii Berlinale Special, ktorá predstavuje len mimoriadne počiny. Slávnostná premiéra je tak naplánovaná na 23. februára, teda v deň, kedy Jiří Menzel oslávi svoje 80. narodeniny. Veľké očakávania nám po novom taktiež zvyšuje aj oficiálny trailer, ktorý si môžete pozrieť tu:

Tlmočník je road movie o dvoch svojráznych mužoch, ktorých zvedie dohromady absurdná situácia, vďaka ktorej a možno i navzdory ktorej sa vydajú hľadať pravdu o vlastnej minulosti. Na ich spoločnej púti nechýbajú bizarné stretnutia, humorné situácie, ale aj poznanie minulosti a súčasnosti, ktoré nebude vždy príjemné.

Po boku Jiřího Menzela v titulnej úlohe asketického tlmočníka Aliho si úlohu rakúskeho učiteľa, bonvivána so slabosťou pre ženy a alkohol, zahral popredný rakúsky herec Peter Simonischek, držiteľ ocenenia Felix pre najlepšieho európskeho herca roku 2016. Okrem ústrednej hereckej dvojice sa vo filme Tlmočník predstaví Zuzana Mauréry, Attila Mokos, či známa internetová komička Eva „Evelyn“ Kramerová a Anna Rakovská.

Zdroj: ts

Čo si o filme zatiaľ myslíte vy? Podľa všetkého pôjde o naozaj skvelý zážitok, ktorý zaboduje na prestížnom filmovom festivale. O kvalite očakávanej komédie sa na vlastné oči presvedčíme už 1. marca, kedy si snímku pozrieme aj v našich kinách.

ZDROJts

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -