Hagrid navždy opustil Rokfort. Tieto zaujímavosti ste o živote Robbieho Coltranea určite nevedeli!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Robbie Coltrane zaujímavosti

Robbie Coltrane už nie je medzi nami a svet mágie a kúziel sa ponoril do smútku. Vďaka sérii Harry Potter od dnes už slávnej autorky J. K. Rowlingovej si fanúšikovia obľúbili postavu Rubeusa Hagrida. Ten sa staral o vonkajšok Rokfortu. Bol správcom lúk, lesov a hájov. A taktiež to bola zrejme najdobrosrdečnejšia postava v celej sérii. Harryho si obľúbil už odmalička. Práve on ho ako 11-ročného priviedol do Rokfortu a odvtedy sa staral o jeho bezpečie. Rovnako ako sa staral aj o Rona či Hermionu. Zrejme neexistuje fanúšik tejto série, ktorý by si Hagrida neobľúbil.

Herec Robbie Coltrane si zahral s Johnnym Deppom v trileri Z pekla (2001) či v bondovke Zlaté oko (1995). No pre filmových fanúšikov bude už navždy Hagridom. A hercovi to absolútne nevadilo. Práve naopak. Na svoju postavu aj na celkovú sériu bol nesmierne pyšný. Ako sám uviedol v dokumente Harry Potter Reunion:Ja tu už nebudem, ale Hagrid áno.“ Z úcty k jeho pamiatke a k postave, ktorú tak skvelo stvárňoval, sme si pre vás pripravili pár zaujímavostí, ktoré ste o zosnulej britskej legende zrejme nevedeli.

1. Jeho skutočné meno nie je Robbie Coltrane

Robbie Coltrane
Zdroj: people.com

V skutočnosti sa Robbie Coltrane narodil ako Anthony Robert McMillan. Svoje meno si zmenil, keď začal s hereckou kariérou. Z úcty k jazzovému velikánovi, Johnovi Coltraneovi, sa premenoval na Robbieho Coltranea.

2. Hollywood oňho mal záujem, no on povedal nie

Robbie Coltrane
Zdroj: usatoday.com

Robbie Coltrane priznal, že slávny filmový magnát Steven Spielberg bol veľkým fanúšikom jeho seriálu Cracker. Preto mu neskôr z Hollywoodu prišlo niekoľko ponúk, ale on nechcel opustiť Britániu a hlavne svoju rodinu, preto povedal razantné nie celému Hollywoodu. Pred životom hollywoodskej hviezdy radšej uprednostnil svoju rodinu a to si zaslúži rešpekt.

3. Bol síce miláčikom publika, ale mal aj svoju temnejšiu stránku

Robbie Coltrane
Zdroj: entertainmentdaily.co.uk

Robbie Coltrane bol obyčajným človekom, nebol to svätec. Každý z nás má svoju temnejšiu stránku a mal ju aj Robbie Coltrane. Ten príliš neobľuboval novinárov či moderátorov, ktorí neustále strkali nos do jeho súkromia. Kričal na slávneho Piercea Morgana počas jeho šou a jednému novinárovi sa dokonca vyhrážal. Coltrane si veľmi strážil svoje súkromie a v zápale nervov jednému novinárovi povedal: Ak to uverejníš, zabijem ťa.“ Nikto z nás nie je dokonalý a kto už niekedy nepoužil podobné slová bez toho, aby to myslel vážne, no nie?

4. Rolu Rubeusa Hagrida dostal bez toho, aby šiel na konkurz

Rubeus Hagrid
Zdroj: pikosky.sk

Svoju najslávnejšiu rolu získal herec bez toho, aby si prešiel nejakým konkurzom či výberovým konaním. J. K. Rowlingová si totiž vysnívala, že práve on bude tým správnym hercom pre roztomilého správcu Rokfortu. A mala pravdu. O túto rolu síce mal záujem aj slávny Robin Williams, no kultová autorka si vybrala britského herca a urobila dobre. Rovnakým spôsobom sa k úlohe profesorky McGonagallovej dostala aj herečka Maggie Smith.

5. V posledných dňoch chodil o palici

Hagrid
Zdroj: aubtu.biz

Coltrane nebol zdravotne v poriadku. Predstaviteľ Hagrida totiž trpel artrózou. Po tom, čo jeho lekári zistili, že mu v kolene nezostala žiadna chrupavka, mu doslova prikázali, aby schudol aspoň 40 kíl. Preto si herec posledné mesiace pred smrťou pomáhal pri chôdzi palicou.

6. Nemal rád psov a s Tesákom si absolútne nerozumel

Hagrid
Zdroj: wizardingworld.com

Hagrid miloval všetky zvieratá, či už to boli draky, hady, iné potvory či také „obyčajné“ psy. Všetci si spomíname na jeho psa menom Tesák. Ten vyzeral veľmi mierumilovne a ako ste si všimli, veľmi rád slintal. Preto sa ho Coltrane ani nedotýkal. Sám priznal, že všetky scény s Tesákom nakrúcali cvičitelia. Kým nemusel, tak nebol v jeho blízkosti. Možno keby Tesák menej slintal, tak by to bolo iné.

7. Bol prvým hercom, ktorý získal rolu v sérii Harry Potter

Hagrid
Zdroj: fantasytopics.com

To, že si samotná Rowlingová Coltranea vybrala pre rolu Hagrida, už viete. Čo sme však nespomenuli je to, že zosnulý herec bol vôbec prvým členom obsadenia tejto série. Zrejme si slávna autorka chcela herca pre rolu Hagrida zaistiť čo najskôr. To len dokazuje, ako veľmi je táto postava dôležitá. Doslova môžeme povedať, že Coltrane Hagrida nehral, on sa ním stal.

Zdroj: tvnz.nz, csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -