Veľký míľnik kinematografie, či úplná zbytočnosť? Robot si strihne hlavnú rolu vo filme za 70 miliónov

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Robot v hlavnej úlohe

Vo filme od spoločnosti Bondit Capital Media s netypickým názvom b si zahrá hlavnú postavu robot s umelou inteligenciou. Volá sa Erica. Informáciu priniesol portál The Hollywood Reporter.

Erica tak bude prvou „herečkou“ svojho druhu. Celé to pripomína film Ex-Machina, lenže Avu by namiesto herečky Alicie Vikander hral robot. Filmové štúdiá v Hollywoode sa v súčasnosti snažia prísť na spôsob, ako sa vrátiť k natáčaniu filmov, no zároveň udržať hercov a štáb v bezpečí. Predstavuje toto riešenie problému?

Nejde navyše o žiadnu lacnú záležitosť. Film b bude stáť spoločnosti Bondit Capital Media, Happy Moon Productions a Ten Ten Global Media vyše 70 miliónov amerických dolárov, a do toho ešte zrejme nie sú zarátané náklady na marketing.

Robot Erica
Zdroj: thejakartapost.com

Ide o budúcnosť kinematografie?

Príbeh film bude o vedcovi, ktorý objaví temné a nebezpečné stránky svojho programu. Ten totiž vylepšuje ľudskú DNA a pomôže Erice utiecť. Na špeciálne efekty snímky dohliadnu Eric Pham, Tarek Zohdy a Sam Khoze. Japonskí vedci Hiroshi Ishiguro a Kohei Ogawa zas naučili robota hrať vo filme vložením princípov herectva do umelej inteligencie, hoci pôvodne vznikol ako školský projekt. Khoze tento proces opísal nasledujúcimi slovami:

„Niektorí herci na pľaci zužitkujú svoje vlastné životné skúsenosti, aby podali dobrý výkon. Erica však žiadne také skúsenosti nemá. Bola vytvorená na mieru pre túto rolu. Museli sme nasimulovať každý jej pohyb a emóciu, ako napríklad rýchlosť jej pohybov, jej pocity, rozvoj osobnosti či reč tela.“

Erica mala pôvodne hrať v inom filme, ten sa ale nakoniec neuskutoční. Nejaké tie zábery do b boli natočené ešte v roku 2019 v Japonsku, no film sa do celkovej produkcie dostane zrejme až v roku 2021. Ozajstný herec, ktorý bude vo filme hrať po boku robota spolu s režisérom, ešte neboli oznámení. Malo by sa tak stať v najbližších mesiacoch. Pravidlá Oscarov sa tak budú musieť zrejme opäť meniť, no tentoraz kvôli umelej inteligencii.

Robot Erica tvár
Zdroj: hollywoodreporter.com

Je to dobrý nápad?

Ťažko povedať, či je zakomponovanie robota do filmu dobrý nápad. Najmä v dnešnej digitálnej dobe, keď sú tituly plné CGI efektov a na skutočné kulisy sa kladie čoraz menší dôraz. Robot by tomu určite nepomohol.

Na druhej strane však robot nikdy neochorie, nebude mať problémy s egom (čo sa o niektorých hercoch nedá povedať) a natáčať scény s nim by malo byť jednoduchšie. Nestráca tým ale celý proces svoje čaro? Každopádne, žijeme vo veľmi zvláštnej dobe.

Aký je váš názor na túto tému? Predstavuje robot vo filme krok vpred alebo ide o zbytočnosť? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -