Hra Rocket League prechádza na free-to-play model, na Steame už nebude dostupná

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Rocket League zadarmo na Epic Games Store

Vývojárske štúdio Psyonix oznámilo, že už toto leto bude obľúbený športový titul Rocket League zadarmo. Po piatich rokoch, miliónoch hráčov a miliardách odohraných zápasov začína pre hru nová kapitola. Neskôr toto leto Rocket League prejde na free-to-play model, takže bude dostupný zadarmo pre všetkých nových hráčov.

Už viac nebude možné si ho zakúpiť na Steame (kde aktuálne stojí 19,99 €), pretože migruje na milovaný aj nenávidený Epic Games Store. Spoločnosť Epic Games totiž odkúpila štúdio ešte minulý rok v máji. Podľa oficiálneho vyhlásenia sa základná hrateľnosť nijakým spôsobom nezmení, prerobené budú iba hlavné menu. Taktiež budú vylepšené aj turnaje a výzvy.

Rocket League
Zdroj: rocketleague.com

Skalní fanúšikovia a hráči sa ničoho nemusia obávať, cross-platform progres totiž zaistí, že si budete môcť zobrať svoj inventár, postup a kompetitívny rank na akúkoľvek platformu. Na to bude slúžiť váš Epic Games účet. Free-to-play verzia hry bude úplne rovnaká, ako tá na všetkých ostatných platformách. Cross-play bude fungovať medzi všetkými platformami vrátane medzi Epic Games Store a Steamom.

Legacy status pre starších hráčov

Presný dátum tejto veľkej zmeny zatiaľ nepoznáme, no Rocket League sa na Epic Games Store dostane v rovnaký deň, kedy prejde na free-to-play model. A dokonca všetci, ktorí si hru zahrajú, dokým sa nezmení na free-to-play, dostanú Legacy status obsahujúci:

  • Všetky Rocket League DLC vydané pred zmenou na free-to-play
  • “Est. 20XX” titul, ktorý zobrazí rok, kedy ste prvýkrát hrali hru
  • 200+ „Common“ itemov vylepšených na „Legacy“ kvalitu
  • Golden Cosmos boost
  • Dieci-Oro kolesá
  • Huntress Player banner

Pokiaľ vám teda Epic Games Store nevonia, tak si titul zakúpte na Steame dokým môžete. Psyonix bude stále podporovať Steam verziu novými aktualizáciami a obsahom, no zakúpiť ju už nebude možné. Čo sa týka konzol PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch – tam hra taktiež prechádza na free-to-play model, no individuálnych launcherov sa obávať nemusíte. Rocket League bude dostupný v obchodoch každej konzolovej platformy.

Vyskúšate si toto spojenie áut a futbalu, pokiaľ ste tak za posledných 5 rokov ešte nespravili? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: vg247.com, rocketleague.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -