Zatieni aj Pána prsteňov. Rod draka ukazuje brutálnu vojnu a sľubuje televízny zážitok roka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na druhú sériu Rod draka

Westeros sa blíži do krvavej, ale hlavne poriadne ohnivej vojny. Neodkladne sa blíži najväčšia bitka medzi drakmi, aká sa kedykoľvek v rode Targaryenov odohrala, súboj o trón však bude vedený aj intrigami. Nový trailer na druhú sériu Rod draka ešte pridáva na intenzite a nadväzuje na vyostrený konflikt, ktorý stanovil koniec prvej série.

V závere prvej série sme videli ako Aemondov drak Vhagar zabil Lucerysa. To bola posledná kvapka na plné rozbehnutie občianskej vojny, ktorá sa odohráva na viacerých frontoch. Aegon II  si uzurpuje korunu, ktorá patrí Rhaenyre (Emma D’Arcy). Tá spolu s Daemonom (Matt Smith) plánuje inváziu do hlavného mesta, aby si znovu železný trón získala pre seba.

Krvavá a ohnivá občianska vojna

Je na strane Zelených, ktorých vedie Alicent (Olivia Cooke), aby pripravili dostatočnú obranu. Na svojej strane majú mocných stratégov, každá cesta však vedie iba jedným smerom – k ničivej skaze, pri ktorej budú obrovské straty na oboch stranách (a v jednom momente vidíme, že Alicent stráca niekoho blízkeho podľa jej čierneho závoja).

K boju sa pridávajú aj ostatné veľké rody zo zvyšných šiestich kráľovstiev. Cesta za naverbovaním Starkovcov má však pochybné smerovania, pretože Cregana Starka (Tom Taylor) nevidíme v jeho pevnosti vo Winterfell, ale vo veľmi prekvapivom momente na Stene spolu s čiernymi jazdcami.

rod draka stark stena
Zdroj: YouTube / Max

Pridávajú sa aj ďalšie veľké rody

Okrem stálic, ktorými sú napríklad Rhys Ifans ako Otto Hightower či Steve Toussaint ako Corlys Velaryon môžeme očakávať aj celú radu nových postáv. Pridávajú sa Clinton Liberty ako Addam z Hullu, Jamie Kenna ako Ser Alfred Broome, Kieran Bew ako Hugh, Tom Bennett ako Ulf, Vincent Regan ako Ser Rickard Thorne, Abubakar Salim ako Alyn z Hullu, Gayle Rankin ako Alys Rivers alebo Freddie Fox ako Ser Gwayne Hightower.

Vidíme, že tvorcovia nás vťahujú do sveta podľa kníh George R.R. Martina ešte silnejšie ako kedykoľvek predtým. Navnadzovanie na ikonický Tanec drakov je naozaj silné a nejeden fanúšik sa aj vďaka novej ukážke už nevie dočkať premiéry, ktorá je stanovená na 19. júna na službe Max.

Ako sa vám páčil nový trailer na Rod draka? Navnadil vás ešte viac na intenzívnu občiansku vojnu vo Westerose? Čo hovoríte na blížiacu sa vojnu na viacerých frontoch? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -