Predstaviteľka Rhaenyry nikdy nevidela Hru o tróny! Tieto bizarné veci ste o seriáli Rod draka určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V súčasnosti je to zrejme tá najväčšia seriálová bomba. Premiéru prvej epizódy videlo viac ako 10 miliónov divákov, čo je skutočne rekordné číslo. Samozrejme za to môže fenomenálny úspech seriálu Hra o tróny od obľúbeného autora Georgea R. R. Martina. Ten má samozrejme dohľad aj nad seriálom Rod draka a to ako autor ale takisto aj ako producent. Dej sa točí okolo rodu Targaryenov. Ten dlhé roky vládol siedmim kráľovstvám, až do momentu, keď Jaime Lannister zabil Šialeného kráľa. Ústrednými postavami sú kráľ Viserys, jeho brat Daemon, dcéra Rhaenyra a podobne.

Určite vám nemusíme prezrádzať celý dej, radšej vám prezradíme zaujímavosti zo zákulisia zatiaľ veľmi úspešného seriálu s názvom Rod draka! Ako to vlastne vyzeralo v zákulisí?

1. Seriál je založený na skutočnom príbehu

fakty Rod draka
Zdroj: bbc.com

George R. R. Martin vysvetlil, že sa pri tvorbe predlohy pre seriál Rod draka inšpiroval anglickou vojnou, ktorá sa odohrala v 12. storočí. Jediný potomok anglického kráľa Henryho I. sa zabil, keď sa snažil preplávať La Manche. Preto kráľ nemal na výber a za svojho nasledovníka určil svoju dcéru Matildu. Tej museli všetci poddaní prisahať vernosť.

Keď však kráľ zomrel, nikto nechcel svoju prísahu dodržať. Navyše Matildin bratranec Stephen prešiel cez La Manche a prisahal, že sa zmocní trónu. A vtedy sa začala vojna medzi Matildou a Stephenom zvaná The Anarchy. Samozrejme, že Matilda bola predlohou pre Rhaenyru, Stephen pre Daemona a kráľ Henry pre Viserysa Targaryena.

2. George R. R. Martin je toho názoru, že tvorcovia jeho knihu ešte vylepšili

fakty Rod draka
Zdroj: polygon.com

George R. R. Martin si pozrel prvých 9 z 10 epizód seriálu Rod draka a bol nadšený. Dokonca sa domnieva, že tvorcovia vylepšili obraz niektorých postáv, prevažne kráľa Viserysa: „Už roky hovorím, že postava Shae, tak ako ju stvárnila Sibel Kekilli, bola hlbšia, bohatšia a jemnejšia oproti Shae z mojej knihy. V podobnom duchu na mňa urobila obrovský dojem postava kráľa Viserysa, ktorého hrá Paddy Considine. Ten dodal Viserysovi tragickú majestátnosť, ktorú v knihe nikdy celkom nemal.“

3. Koľko drakov je v seriáli?

fakty Rod draka
Zdroj: nytimes.com

Tvorcovia seriálu vytvorili celkovo 17 drakov. A skutočne na nich nešetrili, pretože každému z nich dali svoj osobitý vzhľad: „To, ako by mali draci vyzerať, sme riešili hneď ako prvé. George R. R. Martin píše podrobné knihy, takže sme mali predlohu, podľa ktorej sme mohli tvoriť. Taktiež sme sa drakom snažili etablovať ich osobnosť. Napríklad taký Caraxes je veľmi výbušný a neohrozený. Podobne ako Daemon, ktorý na ňom jazdí. Mnoho z týchto 17 drakov v prvej sérii ešte neuvidíte,“ povedal jeden z tvorcov seriálu, Ryan Condal.

4. Herečka, ktorá si zahrala Rhaenyru, nikdy nevidela Hru o tróny

fakty Rod draka
Zdroj: tvacute.com

Dej seriálu Rod draka sa časovo posúva oveľa viac, ako jeho predchodca, teda Hra o tróny. Preto už v prvej sérii herečku Milly Alcock vystrieda v tej istej úlohe herečka Emma D’Arcy. Tá je nebinárna a používa pri oslovení neutrálne zámená. Taktiež sa priznala k tomu, že keď sa uchádzala o rolu Rhaneryry, netušila o aký projekt vlastne ide a dokonca ani nevidela žiadny diel seriálu Hra o tróny.

5. Ako herci vlastne jazdia na drakoch?

Milly Alcock
Zdroj: wikiofthrones.com

Všetci sme už videli zábery pred zeleným plátnom v štúdiu. Ale ako presne vyzerá taká jazda na drakovi? Herečka Milly Alcock (Rhaenyra) to fanúšikom vysvetlila na Comic-Cone: „Ste na niečom, čo vyzerá ako mechanický býk, ktorého ste už videli v bare. No a ten vás vyzdvihne niekoľko metrov vysoko. A potom sú tam chlapíci s fúkačom lístia, ktorým sa musíte vyhnúť.“ Herečka priznala, že pri nakrúcaní týchto scén cítila množstvo adrenalínu.

6. Niektorým fanúšikom sa nepáčilo obsadenie afroamerického herca

Corlys Velaryon
Zdroj: publicnewstime.com

V súčasnosti mnohým fanúšikom vadí väčšie obsadzovanie afroamerických hercov vo filmoch a seriáloch. To isté platilo aj pri obsadení herca Stevea Toussainta do úlohy Corlysa Velaryona. Mnohí diváci sa domnievali, že by sa černoch nikdy nedostal do rodu Velaryon. Samotného herca však tieto uštipačné poznámky vôbec netrápili: „Pri mojej skúsenosti s touto postavou to nehralo žiadnu rolu. Niekomu to možno prekáža, ale to už nie je moja vec.“ Taktiež podotkol, že je úžasné vniesť trochu rozmanitosti do sveta Game of Thrones.

7. Parochne a kostýmy pre hercov predstavujú problém

Matt Smith, Milly Alcock
Zdroj: vanityfair.com

Fakt, že ste Targaryen znamená, že ako herec musíte nosiť parochňu. Herečke Milly Alcock sa to celkom páčilo, no nie každý zdieľal tento názor. Herec Matt Smith, ktorý bravúrne hrá postavu Daemona na Comic-Cone povedal, že to by bola jediná vec, ktorú by ako kráľ Západozeme zmenil:Dovolil by som im zafarbiť si vlasy.“ Herečka Olivia Cooke, ktorá hrá postavu Alicent Hightower priznala, že jej prekážali kostýmy: „Akože šliapať na horu v toľkých sukniach a pančuchách naozaj nie je príjemné.“

Zdroj: bt.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -