Podľa režiséra Brada Birda nie je film Rodinka Úžasných 2 zrovna pre najmenšie deti! Prečo?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Najčítanejšie za 7 dní

Rodinka Úžasných 2 nie je zrovna pre najmenšie deti!

Animáky sa stali obrovskou súčasťou kinematografie. Pixar prišiel s 3D modelingovou technológiou a zrazu tu máme animáky, na ktoré sa je radosť pozerať. Pochopiteľne, čoskoro túto technológiu začalo využívať mnoho iných štúdií a musíme povedať, že vďaka tomu padla úplne na dno. Rok čo rok dostávame rôzne animované filmy, ktoré tu sú len na potešenie detí.

Nepotrpia si na originálny príbeh, ide len o to, aby sa deti čo najviac smiali na prostých vtipoch alebo zlato vyzerajúcich postavách. Iba z času na čas sa ukáže niekto, kto to stále myslí s animovanou tvorbou vážne. Využíva ju na perfektný storytelling, len s tou možnosťou, že si môže dovoliť čo len chce. Štúdio, ktoré to dodržiava takmer stále je teda pochopiteľne Pixar, ktoré už toto leto do našich kín prinesie očakávané pokračovanie ich klasického filmu s názvom Rodinka Úžasných 2.

Zdroj: cbr.com

Ani Rodinka Úžasných 2 nie je len detská záležitosť!

Premiéru v Amerike už má film za sebou, takže na sociálnych sieťach už ste mohli vidieť názory na film od ľudí a kritikov. Tí film absolútne vychvaľujú, no našli sa už aj takí, ktorí s ním majú menší problém. Jeden kritik teda napísal samotnému režisérovi svoj názor, kde si myslí, že by tento film nemal byť premietaný deťom a že ho to zaráža, keďže vraj ide o film pre deti. Kritik sa ešte posťažoval, že napríklad jeho štvorročná dcéra to v kine takmer nevydržala. Navyše má vraj film mnoho sprostých slov a akciu, ktorá vraj pre malých nie je. Režisér mu teda odpovedal.

„So všetkou úctou, toto NIE JE film pre deti, je to animovaný film s ratingom PG“ – Brad Bird

Následne v konverzácii ešte chvíľu pokračoval, kde dal režisér jasne najavo, že má problém s tým, že si ľudia automaticky myslia, že keď vidia animovaný film, ide o záležitosť pre deti. Následne ešte režisér kritikovi nepriamo vynadal, keďže práve on by podľa neho mal takéto veci vedieť. My sa mu určite nečudujeme a sme za to len radi. Rodičia by si totiž mali dopredu zistiť, ako je animovaný film vlastne hodnotený (vekovú prístupnosť).

V tomto prípade ide teda o rodinný film, ktorý síce môžu vidieť aj deti, no vyzerá to tak, že predsa len tie staršie. Podľa nás je to vcelku logické, keďže ani prvý film nebol vyslovene detský. Objavovali sa v ňom napríklad témy ako samovražda alebo rodinné hádky. Režisér Brad Bird si však na takéto dospelejšie animáky potrpí, čo sme videli aj v jeho filmoch Železný Obor a Ratatouille. Zároveň sme však šťastní, že Pixar sa nebojí vôbec poukazovať na to, že ich filmy sú jednoducho pre všetkých. Ak sa však chcete na film vydať s malým dieťaťom, vyzerá to tak, že by ste si to mali otestovať najprv sami.

Ste radi, že sa Brad Bird nebojí tento fakt odkrývať? Súhlasíte, že filmy Pixaru nie sú vyslovene filmy pre deti? Tešíte sa na Rodinku Úžasných 2? Napíšte nám do komentárov.

ZDROJCBR

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -