Navždy nás opúšťa legendárny herec Sir Roger Moore

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Roger Moore zomrel

James Bond. Nijak inak by sa článok o Rogerovi Moorovi nemal začínať. Do dejín kinematografie sa zapísal ako legendárny špión James Bond. Roger sa poznačil ako herec, ktorý si najviac krát zahral agenta 007, pričom tento rekord pretrváva aj doteraz. 

gty-roger-moore-ps-170523_31x13_1600
Zdroj: abcnews.com

Začiatky

Sir Roger Moore sa narodil 14.10. 1927 v Londýnskom Stockwelly vo Veľkej Británii. Rogera to na parket ťahalo už od mladého veku. Už v štyridsiatych rokoch sa objavil v prvých divadelných počinoch. To pretrvávalo len do vtedy, kým na rad neprišla „služba ľudu“, a tak šiel Roger do vojny. No ešte predtým, než Roger nastúpil do vojny, zamestnal sa ako kresliar vo firme v Soho, ktorá vyrábala dokumentárne a výchovné animované filmy. Počas druhej svetovej vojny Roger dosiahol hodnosť poručíka druhého radu, no bojových operácií sa nezúčastňoval, pretože pracoval u pomocnej jednotky. Tá mala za účel ku koncu vojny kultúrne rozveseľovať jednotky spojeneckých vojakov v Nemecku. Po skončení vojny a prepustení z aktívnej služby sa Roger činil najmä v divadle, televízii a rádiu. Taktiež si privyrábal ako model.

6075498-3x2-700x467
Zdroj: abc.com

V roku 1945 sa Roger Moore prvýkrát objavil už aj na filmovom parkete. Počiatky Rogera Moora ako filmového herca neboli veľmi oslnivé. Nikto ho nepoznal, a ako to tak vyzeralo, tak nikto ho ani spoznať nechcel. Za prelom v jeho kariére sa dá považovať rok 1962, kedy si Roger zahral v seriáli The Saint. Hlavná úlohu mu veľmi prospela a Roger sa zrazu stal viac vyhľadávaným hercom. A po tomto seriáli to prišlo. 

Bond, James Bond

Prišla ikonická postava, ktorá spravila z Rogera tým, kým je a kým bude už do konca tohto vesmíru. „Mine’s Bond, James Bond.“ Fráza, ktorá spraví z človeka nadčloveka. Ak si toto raz môžete povedať do telky, tak vaše meno niečo naozaj znamená. A Roger ako James Bond naozaj zaujal. Predsa len, vydržalo mu to na sedem dielov, a ak si vezmeme, že dokopy poznáme 24 bondoviek, v ktorých sa vystriedalo 6 Bondov, tak to je slušné číslo. Roger Moore bol jednoznačne najvtipnejším Bondom. Sám o sebe pritom skromne povedal, že bol 4. najlepším Bondom.

Roger-Moore
Zdroj: variety.com

Neskorší život

Tento herec sa stal legendou ako James Bond. Ale bohužiaľ to bolo všetko jeho výslnie na poli herectva. Po tom, čo Sir Roger Moore skončil ako James Bond, neprišlo nič, čo by dosiahlo kalibru jeho minulej slávy. Roger Moore sa neskôr začal venovať charitatívnej činnosti a práci pre UNICEF. Britská kráľovná mu udelila šľachtický titul. Práve to ho oprávňuje používať titul Sir.

Sir Roger Moore - Book Signing
Zdroj: hollywoodreporter.com

Sir Roger Moore zomrel včera, 23. mája 2017 vo Švajčiarsku vo veku 89 rokov. Je to prvý James Bond, ktorý nás opustil.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -