Rogue One: 14 scén z trailerov, ktoré neboli vo filme!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Vo filme Rogue One chýbalo veľa scén z trailerov! Ktoré všetky to boli?

POZOR!!! Tento článok obsahuje spoilery, takže ak ste ešte film nevideli čítajte článok na vlastné nebezpečie!

Určite ste si to všimli. Ak ste videli čo i len jeden trailer, niektoré scény z neho sa vo filme vôbec neobjavia. Ak si myslíte, že to bolo štúdio, ktoré len prišlo a povystrihovalo veci, ste na omyle. Disney pri Rogue One nebolo ako Warner Bros pri Suicide Squad alebo Batman v Superman. Odpoveď na to, prečo tam nie sú je jasný. Môžu za to zmeny, ktoré nastali pri pretáčkach.

Pretáčky pri filme sú vždy, režisér nájde vo filme dieru, ktorú chce zaplniť. No väčšinou takéto pretáčky trvajú pár dní. Pri Rogue One to bolo až niekoľko týždňov. Pár ľudí od projektu odišlo alebo boli nahradení… viď. Michael Giacchino, dostal len štyri týždne na tvorenie hudby. No a to čo vieme z pretáčok je, že zmenili celý koniec filmu. Je nám celkom jasné, kam podľa týchto scén film smeroval. V tomto článku sa samozrejme budú vyskytovať spoilery, takže čítajte na vlastnú zodpovednosť. Poďme sa na tie scény pozrieť:

NEZMERATEĽNÁ SILA

V tejto scéne vidíme rovno Vadera s Krennicom, pravdepodobne na Hviezde Smrti. Ak ste videli film, viete, že Krennic bol vystrašený na smrť, keď k nemu Vader prišiel. V tejto scéne to však vyzerá naopak. Krennic si dokonca dovoľuje vyskočiť na Vadera, pravdepodobne Vader podceňuje silu Hviezdy Smrti. Krennic mu zakričí, že jej sila je nezmerateľná!

KRENNIC NA PLÁŽI

Tento skvelý a nádherný záber sa vo filme taktiež neukázal. Táto scéna nám však dokazuje, že koniec mal byť určite iný. Krennic ktorý sleduje padnutých mužov na vyhasínajúcom ohnivom poli sa vo filme objaviť nemohol. Ako totiž vieme, zo satelitnej plošiny sa naspäť na zem už nedostal.

JYN VS. TIE FIGHTER

Scéna, kde na plošine so zbraňou v ruke kráča naštvaná Jyn sa vo filme objavila. No tam iba išla resetovať hlavný satelit. Útočiaci Tie Fighter sa teda k Jyn nikdy nedostal. Táto scéna by sa asi vo filme nechala, ak by nenastali pretáčky.

SAW HOVORÍ O VOJNE

„Tebe sa páči keď vidíš Imperiálnu vlajku nad svojim domom?“ Takáto veta od Sawa vo filme padla. To čo sme už ale nepočuli je, ako Jyn až nadával, aby ju ochránil pred povstaleckými myšlienkami. „Čo urobíš ak ťa chytia? Čo urobíš ak ťa zlomia? Ak budeš ďalej bojovať, kým sa staneš?“ „Zachráň povstanie, zachráň ten sen.“ Takýchto viet sme sa od neho už nedočkali.

NEZABIJEM ŤA

Vtipno podaná hláška od droida K2-SO sa do filmu taktiež nedostala. Prečo Jyn v traileri povedal, že ju nezabije? Pravdepodobne mu Jyn práve zachránila život a takýmto spôsobom sa jej odvďačil. Jyn na to už len odpovie „Vďaka“.

96% ŠANCA NA ZLYHANIE

No a do filmu sa nedostala ďalšia hláška od K2-SO. Síce vo filme neustále rozpráva o šanci na prežitie v určitých situáciách, nikdy nepovedal až také riziko, ako 96% šanca na zlyhanie ako to bolo v traileri.

CASIANOVA REČ PRI NARUKOVANÍ

Samozrejme, že sme Casiana videli, ako sa Jyn pýta na rôzne otázky ohľadom Sawa Gereru. Nepočuli sme však jeho dlhšiu reč, ktorú vo filme určite mal. Taktiež ani zábery, kde už sedia vo svojej lodi a Jyn dokonca sedí vpredu. Casian jej vraví, že chce pomôcť, Jyn odpovedá „Okej“ a Casian rovnako.

MLADÝ A PLEŠATÝ SAW GERERA

Takto vystupujúci Saw Gerera vo filme taktiež nebol. Oscarový Forest Whitaker mal vo filme určite viac času a táto scéna to len potvrdzuje. Tvorcovia nám pravdepodobne povystrihovali všetky momenty s ním a mladou Jyn. Jediné čo vo filme vidíme je, ako ju ešte ako dieťa vezme k sebe do skrýše.

REBELUJEM

Táto scéna, na ktorú robili veľký dôraz v traileri vo filme taktiež chýbala. „Toto je rebélia no nie? Rebelujem.“ Pravdepodobne sa jej Casian alebo niekto z rady spýtal, čo robila vo väzení. Je nám teda jasné, že Jyn bojovala proti Impériu aj pred tým, ako sa dostala k Rogue One.

REBELI NEMAJÚ HOLOGRAM HVIEZDY SMRTI

Pravdepodobne jeden z najzaujímavejších záberov z traileru sa vo filme neobjavil. Hologram Hviezdy Smrti. Kedy sa táto scéna mala objaviť vôbec netušíme. Žeby už po získaní plánov? Ak áno, vidíme tam Casiana, čo by znamenalo, že nie všetci by na pláži mali umrieť. Opäť by sa potvrdil iný koniec, avšak táto scéna sa mohla vo filme objaviť aj niekde v strede filmu.

JYN A CASSIAN VS. AT-AT

Najzaujímavejšia scéna rovno z teaser traileru. Toto nám až udiera do očí, že Jyn a Cassian mali určite prežiť celú bitku na pláži. Nebojácne utekanie proti obrovskému AT-AT si nedovolíte ani v hrách, nieto ešte ako hlavná postava v príbehu. Je určite škoda, že nás tohto momentu tvorcovia ukrátili. Pozrite sa ale, čo drží Jyn v ruke, plány! Na toto naviažem teraz v ďalších dvoch obrázkoch, na ktorých Jyn plány rovnako drží.

JYN, CASSIAN A K2 UTEKAJÚ ZO STANICE

Opäť sa pozrime pozornejšie, čo drží Jyn v ruke? Vyzerá to tak, že koneic mal byť veľmi odlišný od toho, aký bol v skutočnosti. K2 nebol zastrelený, rovnako ako ani Cassian s Jyn nevyslali plány cez satelit ale musia ich odovzdať osobne. Až ma mrzí, že sme toto v tretej tretine nevideli.

JYN S PLÁNMI

Toto už je len detailný záber, ktorý potvrdzuje, že to plány skutočne sú. Tie pretáčky teda zmenili celý koniec filmu. Už či to hol dobrý nápad alebo zlý, musíte si povedať sami.

VADER NA HVIEZDE SMRTI

Ani scéna, na ktorú nás pripravovali od začiatku. Scéna, ktorú videli špeciálne ľudia na Star Wars Celebration. Darth Vader v červenom svetle nebol nikde. Ani jeho helma na konci prvého traileru, ani jeho silueta v odraze. Toto je určite škoda, pretože Vader bol veľkým lákadlom, pre niektorých ľudí aby na film zašli. Určite ale vystrihnutie malo dobrý dôvod. Osobne dúfam, že všetky tieto scény dostaneme na blu-ray ako vymazané scény.

Čo hovoríte na rozhodnutie tvorcov zmeniť koniec a vystrihnúť takúto kopu scén? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Foto: hdwallpapers.in; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Podla mňa je dobre že to zmenili.. možno by sme sa nedočkali ani Dartha Vadera ak by neboli pretačky a to by bola vazne skoda lebo taky velkolepky koniec v SW nie je… Nemám čo vytknut. Sceny s povodneho konca snad budu na Blu-ray velmi rad by som si ich pozrel :)

    • Aj ja som rád, že sme dostali za mňa najlepšiu Vaderovu scénu všetkých čias :) Ale predsa len, som veľmi zvedavý, ako to bolo pôvodne, snáď nám to to blu-ray odhalí :) Lebo ten Krennic na pláži + Casian s Jyn a K2 proti AT-AT vyzerajú tiež dosť epicky :)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -