Rogue One má na konte už takmer miliardu, Assassin’s Creed je sklamaním | boxOFFICE#1 (2017)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Tento týždeň to bolo v priečke boxoffice tesno. Poďme sa na to spolu pozrieť.

Masívny finančný úspech v podobe Rogue One

V štvrtom týždni v rade je na prvom mieste opäť Rogue One. Za tento víkend si zarobil ďalších 21,9 miliónov a tento spin-off sa teraz stáva druhou najzárobkovejšou snímkou vo filmovej sérii Star Wars. V USA Rogue One zarobil už vyše 477 miliónov. Filmu stačí zarobiť už iba necelých 9 miliónov a predbehne animák Hľadá sa Dory. Rogue One teraz sedí celosvetovo už na 914,3 miliónoch a je celkom možné, že onedlho prekročí hranicu miliardy dolárov.

Druhé miesto obsadila dráma nominovaná na Zlaté Glóbusy Hidden Figures s 21,8 miliónmi. Film vyťažil na pozitívnych recenziách a inšpiratívnom príbehu. Hidden Figures dokonca dokázal v piatok prebehnúť Rogue One.

Tretím na zozname je animák Sing. Hit od Illumination Entertainment pridal ďalších 19,5 miliónov ku svojmu celkovému domácemu zárobku 213,3 miliónov dolárov. 

Sing Matthew McConaughey
Zdroj: comingsoon.net

Filmom číslo štyri je Unerworld: Krvavé Vojny. Piaty diel tejto filmovej série za prvé tri dni zarobil iba 13,1 milióna. Krvavé Vojny sa dočkali nie veľmi kladných recenzií, čo určite poškodilo komerčnú príťažlivosť filmu. Distribútor Screen Gems sa môže tešiť aspoň z toho, že vďaka zahraničným trhom zarobil späť rozpočet. Celosvetovo film zarobil 55,6 milióna dolárov.

Top 5 zakončuje miláčik filmových cien La La Land. Vďaka rozšíreniu počtu miest, kde sa film premieta, zarobila snímka cez víkend 10 miliónov. Na domácej pôde má na konte pekných 51,6 miliónov dolárov. Vďaka Zlatým Glóbusom a nadchádzajúcim Oscarovým nomináciami za rohom bude dopyt po tomto filme v nasledujúcich týždňoch vysoký.

5 ďalších

Na šiestom mieste sa umiestnil film Passengers. Sci-fi dráma si cez víkend zarobila 8,8 miliónov, čím navýšila domáci zárobok na necelých 81 miliónov dolárov. Film teraz už prekonal produkčný rozpočet, štúdio Sony malo ale na mysli pôvodne omnoho väčší zisk.

Siedmym filmom je komédia Why Him? s 6,5 miliónmi. Na domácej pôde si R-rated aféra zarobila už 48,5 miliónov dolárov.

Why Him?
Zdroj: screenrant.com

Osmička je Moana. Najnovší počin Disney Animation si počas siedmeho víkendu zarobil 6,4 miliónov, domáci zárobok tak navýšil na vyše 225 miliónov dolárov.

Fences od Denzela Washingtona je deviatym filmom s 4,7 miliónmi. Záujemca o prestížne filmové ceny si v USA zarobil celkovo už 40,6 miliónov.

Top 10 nám zakončuje absolútne zlyhanie v podobe Assassin’s Creed. Filmová adaptácia úspešnej hernej série nie je vôbec úspešnou. Za víkend zarobil film iba niečo cez 3,8 milióna. Celosvetovo film ešte neprekročil ani 100 miliónovú hranicu, čo pri rozpočte 125 miliónov dolárov zamrzí.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -