Rok 2020 je plný remakeov a remasterov populárnych herných titulov

Nenechajte si ujsť

TOP 6 filmových a seriálových online automatov

TOP 6 filmových a seriálových online automatov Výherné automaty v online kasínach už dávno nie sú len o tradičných ovocných symboloch, sedmičkách a monotónnych otočkách. Hráči čoraz častejšie obľubujú...

Trailer k filmu Godzilla vs. Kong je konečne vonku. Chystá sa súboj na život a na smrť?

Kaiju Godzilla a Kong prichádzajú a spolu s nimi nový trailer Premiéra filmu Godzilla vs. Kong z franšízy MonsterVerse je jednou z najočakávanejších udalostí tohto...

Získaj zľavy až 80 % na softvér a Windows 10 Pro už za 7,25 €

Začni rok 2021 s novým originálnym softvérom do tvojho PC. Zľavy až 80% a Windows 10 Pro už za 7,25 € V spolupráci s webom GoDeal24.com ti...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...
Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pamätáte sa ešte na niektoré legendárne hry, ktoré sa nesú v znamení nostalgie? Rok 2020 oživí drvivú väčšinu z nich, a to v podobe remasterov a remakeov. Tohtoročná herná nádielka bude obsahovať oveľa viac herných titulov ako tomu bolo po minulé roky, ale ktoré z nich stoja skutočne za povšimnutie?

Je zaujímavé sledovať, ako sa vývojári hier snažia prinášať klasiku do moderného veku. Sťažovať sa samozrejme nemôžeme a v dobách izolácie sa herný priemysel posúva vpred. Aj z toho dôvodu sa zdá, že rok 2020 bude v tejto oblasti naozaj výnimočným rokom a hráči sa môžu začať tešiť.

warcraft 3 hra
Zdroj: Blizzard Entertainment

Aké hry nám prinesie rok 2020?

Samotný počet plnohodnotných remakeov nie je až taký veľký a nie vždy všetko vyústi do šťastného konca. Treba si však uvedomiť, že tvorcovia sa vždy snažia priniesť kvalitu a herný zážitok, ktorý bude aspoň námatkovo definovať originál.

To isté platí aj o väčšine remasterov a nižšie nájdete názvy všetkých herných titulov, taktiež aj so základnými informáciami, o ktoré sa oplatí zakopnúť aspoň raz. A verte nám, určite sa pri nich nebudete nudiť.

Warcraft III: Reforged (remaster) 

Legendárna klasika pochádza z dielne Blizzard Entertainment a jej originál vyšiel v roku 2002. Zahrať si ju môžeme už dnes na platformách Microsoft Windows a MacOS. Remaster vyšiel 28. januára 2020. Vychutnať si môžete single-player aj multiplayer.

Hry 2020
Zdroj: ign.com

Black Mesa (remake)

Hra zo série Half-Life pochádza z dielne Crowbar Collective a originál vyšiel v roku 2005. Zahrať si ju môžeme na platformách Microsoft Windows a Linux. Remake zažil dátum vydania 6. marca 2020  a čaká nás single-player aj multiplayer.

Persona 5 Royal (remaster)

Hra pochádza z dielne P-Studio a jej originál vyšiel v roku 2016. Zahrať si ju môžeme na platforme PlayStation 4. Remaster, ktorý bude zároveň rozšírený o nové prvky, zažil dátum vydania 31. marca 2020 a nájdeme v ňom len single-player.

Resident Evil 3 (remake)

Hororová survivalovka pochádza z dielne Capcom a jej originál vyšiel v roku 1999. Zahrať si ju môžeme na platformách Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One. Remake zažil dátum vydania 3. apríla 2020. Vychutnať si môžete single-player aj multiplayer.

Hry 2020
Zdroj: gamespot.com

Final Fantasy 7 (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Square Enix Business a jej originál vyšiel v roku 2015. Zahrať si ju môžete oddnes na platforme PlayStation 4. Remake totiž zažil dátum vydania 10. apríla 2020. Vo vnútri na vás čaká len single-player.

Trials of Mana (remake)

Hra pochádza z dielne Square Enix a jej originál vyšiel v roku 2017. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Nintendo Switch, Microsoft Windows a PlayStation 4. Remake vyjde už čoskoro, 24. apríla 2020. Tvorcovia ostali verní jednému módu a čaká nás len single-player.

System Shock (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Nightdive Studios a jej originál vyšiel v roku 1994. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, MacOS, Linux, Playstation 4 a Xbox One. Presný dátum vydania zatiaľ nevieme, ale stať by sa tak malo v prvom štvrťroku 2020. Obsahovať bude len single-player.

Hry
Zdroj: sektor.sk

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition (remaster)

Hra, v ktorej nebude opäť chýbať otvorený svet, pochádza z dielne Nonolith Soft a jej originál vyšiel v roku 2010. Zahrať si ju budeme môcť na platforme Nintendo Switch. Remaster zažije dátum vydania 29. mája 2020 a obsahuje len single-player.

Destroy All Humans! (remake)

Hra, taktiež s otvoreným svetom, pochádza z dielne Black Forest Games a jej originál pochádza z roku 2005. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One. Presný dátum vydania zatiaľ nevieme, ale stať by sa tak malo v druhej polovici 2020. Obsahovať bude len single-player.

Langrisser I & II (remaster)

Táto taktická hra pochádza z dielne Masaya Games a jej originál datujeme do roku 1995. Novinka vyšla ešte v roku 2019 na paltformy PlayStation 4 a Nintendo Switch. Tento rok sa ukáže aj pre Microsoft Windows, ale oficiálny dátum vydania zatiaľ nevieme.

remake
Zdroj: centrumher.eu

XIII (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Ubisoft a originál vyšiel v roku 2003. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4 a Xbox One. Remake zažije dátum vydania niekedy v priebehu roku 2020 a užiť si v nej budeme môcť single-player aj multiplayer.

Ako teda môžete vidieť, vyššie napísané hry spadajú do prvej polovice 2020 a podľa všetkého ich bude oveľa viac. V dnešnom článku sme si zhrnuli tie najlepšie z nich, ktoré odporúčame všetkými desiatimi.

Čo hovoríte na herný priemysel 2020 a jeho hry? Poznáte väčšinu z vyššie napísaných remakeov a remasterov? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Veľký Gatsby nám znova zlomí srdce v pripravovanom seriáli. Ktoré známe meno pracuje na projekte?

Slávny americký spisovateľ F. Scott Fitzgerald zomieral s vedomím, že jeho dielo Veľký Gatsby bolo jeho najväčším literárnym sklamaním. Ale to ešte sám autor nevedel,...

Kevin Hart bol obsadený do filmu Borderlands. Stvárnením známej postavy vraj uvidíme jeho celkom novú stránku

Kevin Hart vo filme Borderlands Špekulácie na internete sa objavili už pred nejakým časom, teraz je to však oficiálne. Kevin Hart bol obsadený do filmu...

Seriál The Witcher: Blood Origin od Netflixu spoznal meno hlavnej herečky v úlohe elfskej bojovníčky Eile

Netflix oznámil malinký kúsok z hereckého obsadenia ich nadchádzajúceho pokračovania k úspešnej sérii Zaklínač. Pripravovaná novinka s názvom The Witcher: Blood Origin nám vyrozpráva príbeh...

Disney pripravuje pokračovanie k obľúbeným filmom Príšerky s.r.o. Akú bude mať podobu a kto sa oň postará?

Príšerky s.r.o. dostanú pokračovanie Konečne sme sa dočkali ďalších nových informácií o pripravovanom pokračovaní našich obľúbených detských filmov. Príšerky s.r.o. (známe aj ako Monsters, Inc....

Konzolový cross-gen hit pre všetkých? | Sackboy: A Big Adventure RECENZIA

Sackboy: A Big Adventure RECENZIA Recenzovaná verzia: PlayStation 4 Pred pár mesiacmi prebehol veľký launch novej generácie konzol, pričom s tým sa spravidla spájajú i exkluzívne...