Rok 2020 je plný remakeov a remasterov populárnych herných titulov

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pamätáte sa ešte na niektoré legendárne hry, ktoré sa nesú v znamení nostalgie? Rok 2020 oživí drvivú väčšinu z nich, a to v podobe remasterov a remakeov. Tohtoročná herná nádielka bude obsahovať oveľa viac herných titulov ako tomu bolo po minulé roky, ale ktoré z nich stoja skutočne za povšimnutie?

Je zaujímavé sledovať, ako sa vývojári hier snažia prinášať klasiku do moderného veku. Sťažovať sa samozrejme nemôžeme a v dobách izolácie sa herný priemysel posúva vpred. Aj z toho dôvodu sa zdá, že rok 2020 bude v tejto oblasti naozaj výnimočným rokom a hráči sa môžu začať tešiť.

warcraft 3 hra
Zdroj: Blizzard Entertainment

Aké hry nám prinesie rok 2020?

Samotný počet plnohodnotných remakeov nie je až taký veľký a nie vždy všetko vyústi do šťastného konca. Treba si však uvedomiť, že tvorcovia sa vždy snažia priniesť kvalitu a herný zážitok, ktorý bude aspoň námatkovo definovať originál.

To isté platí aj o väčšine remasterov a nižšie nájdete názvy všetkých herných titulov, taktiež aj so základnými informáciami, o ktoré sa oplatí zakopnúť aspoň raz. A verte nám, určite sa pri nich nebudete nudiť.

Warcraft III: Reforged (remaster) 

Legendárna klasika pochádza z dielne Blizzard Entertainment a jej originál vyšiel v roku 2002. Zahrať si ju môžeme už dnes na platformách Microsoft Windows a MacOS. Remaster vyšiel 28. januára 2020. Vychutnať si môžete single-player aj multiplayer.

Hry 2020
Zdroj: ign.com

Black Mesa (remake)

Hra zo série Half-Life pochádza z dielne Crowbar Collective a originál vyšiel v roku 2005. Zahrať si ju môžeme na platformách Microsoft Windows a Linux. Remake zažil dátum vydania 6. marca 2020  a čaká nás single-player aj multiplayer.

Persona 5 Royal (remaster)

Hra pochádza z dielne P-Studio a jej originál vyšiel v roku 2016. Zahrať si ju môžeme na platforme PlayStation 4. Remaster, ktorý bude zároveň rozšírený o nové prvky, zažil dátum vydania 31. marca 2020 a nájdeme v ňom len single-player.

Resident Evil 3 (remake)

Hororová survivalovka pochádza z dielne Capcom a jej originál vyšiel v roku 1999. Zahrať si ju môžeme na platformách Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One. Remake zažil dátum vydania 3. apríla 2020. Vychutnať si môžete single-player aj multiplayer.

Hry 2020
Zdroj: gamespot.com

Final Fantasy 7 (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Square Enix Business a jej originál vyšiel v roku 2015. Zahrať si ju môžete oddnes na platforme PlayStation 4. Remake totiž zažil dátum vydania 10. apríla 2020. Vo vnútri na vás čaká len single-player.

Trials of Mana (remake)

Hra pochádza z dielne Square Enix a jej originál vyšiel v roku 2017. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Nintendo Switch, Microsoft Windows a PlayStation 4. Remake vyjde už čoskoro, 24. apríla 2020. Tvorcovia ostali verní jednému módu a čaká nás len single-player.

System Shock (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Nightdive Studios a jej originál vyšiel v roku 1994. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, MacOS, Linux, Playstation 4 a Xbox One. Presný dátum vydania zatiaľ nevieme, ale stať by sa tak malo v prvom štvrťroku 2020. Obsahovať bude len single-player.

Hry
Zdroj: sektor.sk

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition (remaster)

Hra, v ktorej nebude opäť chýbať otvorený svet, pochádza z dielne Nonolith Soft a jej originál vyšiel v roku 2010. Zahrať si ju budeme môcť na platforme Nintendo Switch. Remaster zažije dátum vydania 29. mája 2020 a obsahuje len single-player.

Destroy All Humans! (remake)

Hra, taktiež s otvoreným svetom, pochádza z dielne Black Forest Games a jej originál pochádza z roku 2005. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One. Presný dátum vydania zatiaľ nevieme, ale stať by sa tak malo v druhej polovici 2020. Obsahovať bude len single-player.

Langrisser I & II (remaster)

Táto taktická hra pochádza z dielne Masaya Games a jej originál datujeme do roku 1995. Novinka vyšla ešte v roku 2019 na paltformy PlayStation 4 a Nintendo Switch. Tento rok sa ukáže aj pre Microsoft Windows, ale oficiálny dátum vydania zatiaľ nevieme.

remake
Zdroj: centrumher.eu

XIII (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Ubisoft a originál vyšiel v roku 2003. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4 a Xbox One. Remake zažije dátum vydania niekedy v priebehu roku 2020 a užiť si v nej budeme môcť single-player aj multiplayer.

Ako teda môžete vidieť, vyššie napísané hry spadajú do prvej polovice 2020 a podľa všetkého ich bude oveľa viac. V dnešnom článku sme si zhrnuli tie najlepšie z nich, ktoré odporúčame všetkými desiatimi.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na herný priemysel 2020 a jeho hry? Poznáte väčšinu z vyššie napísaných remakeov a remasterov? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -