Rok 2020 je plný remakeov a remasterov populárnych herných titulov

Nenechajte si ujsť

Vedecký výskum určil najstrašidelnejší horor kinematografie – RESTART #11

Vedecká štúdia určila najstrašidelnejší horor, Netflix pripravuje seriál Assassin's Creed a Moon Knight obsadil svoju hlavnú hviezdu. Vítame vás pri špeciálnej halloweenskej epizóde našej šou...

TIP na komiks: Marvel Zombies Halloween | Tu si niekto koleduje o uhryznutie

TIP na komiks: Marvel Zombies Halloween Marvel Zombies Halloween je one-shotový príspevok do tejto dlho vychádzajúcej série. One shot označuje krátky komiks s uzatvoreným príbehom,...

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky, ktoré sa oplatí čítať

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky Možno to ani neviete, ale mnoho z vašich obľúbených filmov má svoju literárnu predlohu. Z napínavých žánrov je to...

TOP 5: Najlepšie animované filmy, ktoré jednoducho musíte tento Halloween vidieť. Ktorý je váš obľúbený?

Najlepšie animované filmy na Halloween Halloween je tu a s ním aj obdobie strašidiel, hororov, sladkostí a masiek. Tento rok ho však nemôžeme osláviť tak,...
Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pamätáte sa ešte na niektoré legendárne hry, ktoré sa nesú v znamení nostalgie? Rok 2020 oživí drvivú väčšinu z nich, a to v podobe remasterov a remakeov. Tohtoročná herná nádielka bude obsahovať oveľa viac herných titulov ako tomu bolo po minulé roky, ale ktoré z nich stoja skutočne za povšimnutie?

Je zaujímavé sledovať, ako sa vývojári hier snažia prinášať klasiku do moderného veku. Sťažovať sa samozrejme nemôžeme a v dobách izolácie sa herný priemysel posúva vpred. Aj z toho dôvodu sa zdá, že rok 2020 bude v tejto oblasti naozaj výnimočným rokom a hráči sa môžu začať tešiť.

warcraft 3 hra
Zdroj: Blizzard Entertainment

Aké hry nám prinesie rok 2020?

Samotný počet plnohodnotných remakeov nie je až taký veľký a nie vždy všetko vyústi do šťastného konca. Treba si však uvedomiť, že tvorcovia sa vždy snažia priniesť kvalitu a herný zážitok, ktorý bude aspoň námatkovo definovať originál.

To isté platí aj o väčšine remasterov a nižšie nájdete názvy všetkých herných titulov, taktiež aj so základnými informáciami, o ktoré sa oplatí zakopnúť aspoň raz. A verte nám, určite sa pri nich nebudete nudiť.

Warcraft III: Reforged (remaster) 

Legendárna klasika pochádza z dielne Blizzard Entertainment a jej originál vyšiel v roku 2002. Zahrať si ju môžeme už dnes na platformách Microsoft Windows a MacOS. Remaster vyšiel 28. januára 2020. Vychutnať si môžete single-player aj multiplayer.

Hry 2020
Zdroj: ign.com

Black Mesa (remake)

Hra zo série Half-Life pochádza z dielne Crowbar Collective a originál vyšiel v roku 2005. Zahrať si ju môžeme na platformách Microsoft Windows a Linux. Remake zažil dátum vydania 6. marca 2020  a čaká nás single-player aj multiplayer.

Persona 5 Royal (remaster)

Hra pochádza z dielne P-Studio a jej originál vyšiel v roku 2016. Zahrať si ju môžeme na platforme PlayStation 4. Remaster, ktorý bude zároveň rozšírený o nové prvky, zažil dátum vydania 31. marca 2020 a nájdeme v ňom len single-player.

Resident Evil 3 (remake)

Hororová survivalovka pochádza z dielne Capcom a jej originál vyšiel v roku 1999. Zahrať si ju môžeme na platformách Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One. Remake zažil dátum vydania 3. apríla 2020. Vychutnať si môžete single-player aj multiplayer.

Hry 2020
Zdroj: gamespot.com

Final Fantasy 7 (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Square Enix Business a jej originál vyšiel v roku 2015. Zahrať si ju môžete oddnes na platforme PlayStation 4. Remake totiž zažil dátum vydania 10. apríla 2020. Vo vnútri na vás čaká len single-player.

Trials of Mana (remake)

Hra pochádza z dielne Square Enix a jej originál vyšiel v roku 2017. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Nintendo Switch, Microsoft Windows a PlayStation 4. Remake vyjde už čoskoro, 24. apríla 2020. Tvorcovia ostali verní jednému módu a čaká nás len single-player.

System Shock (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Nightdive Studios a jej originál vyšiel v roku 1994. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, MacOS, Linux, Playstation 4 a Xbox One. Presný dátum vydania zatiaľ nevieme, ale stať by sa tak malo v prvom štvrťroku 2020. Obsahovať bude len single-player.

Hry
Zdroj: sektor.sk

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition (remaster)

Hra, v ktorej nebude opäť chýbať otvorený svet, pochádza z dielne Nonolith Soft a jej originál vyšiel v roku 2010. Zahrať si ju budeme môcť na platforme Nintendo Switch. Remaster zažije dátum vydania 29. mája 2020 a obsahuje len single-player.

Destroy All Humans! (remake)

Hra, taktiež s otvoreným svetom, pochádza z dielne Black Forest Games a jej originál pochádza z roku 2005. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One. Presný dátum vydania zatiaľ nevieme, ale stať by sa tak malo v druhej polovici 2020. Obsahovať bude len single-player.

Langrisser I & II (remaster)

Táto taktická hra pochádza z dielne Masaya Games a jej originál datujeme do roku 1995. Novinka vyšla ešte v roku 2019 na paltformy PlayStation 4 a Nintendo Switch. Tento rok sa ukáže aj pre Microsoft Windows, ale oficiálny dátum vydania zatiaľ nevieme.

remake
Zdroj: centrumher.eu

XIII (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Ubisoft a originál vyšiel v roku 2003. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4 a Xbox One. Remake zažije dátum vydania niekedy v priebehu roku 2020 a užiť si v nej budeme môcť single-player aj multiplayer.

Ako teda môžete vidieť, vyššie napísané hry spadajú do prvej polovice 2020 a podľa všetkého ich bude oveľa viac. V dnešnom článku sme si zhrnuli tie najlepšie z nich, ktoré odporúčame všetkými desiatimi.

Čo hovoríte na herný priemysel 2020 a jeho hry? Poznáte väčšinu z vyššie napísaných remakeov a remasterov? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Vedecký výskum určil najstrašidelnejší horor kinematografie – RESTART #11

Vedecká štúdia určila najstrašidelnejší horor, Netflix pripravuje seriál Assassin's Creed a Moon Knight obsadil svoju hlavnú hviezdu. Vítame vás pri špeciálnej halloweenskej epizóde našej šou...

Hviezda filmov V zajatí démonov zrežíruje horor Insidious 5. Wilsonov debut uvidíme v roku 2022

Minulý rok sme sa dozvedeli, že hororová franšíza Insidious príde so štvrtým pokračovaním a dnes nám Blumhouse oznámil meno režiséra, ktorým bude debutovo Patrick...

Koronavírus zasiahol už aj herný priemysel. Schytali to hry Far Cry 6 a Rainbow Six Quarantine

Far Cry 6 stratil dátum vydania Celosvetová pandémia koronavírusu zasiahla už aj herný priemysel. Vývojári aj z tých najväčších štúdií musia pracovať z domu, čo...

Michael Myers sa opäť vydáva vraždiť v krátkej ukážke na horor Halloween Kills

Halloween Kills teaser Každý oslavuje predvečer sviatku všetkých svätých, alebo vo všeobecnosti nazvaný Halloween po svojom. Universal Pictures nám napríklad priniesli krátku ukážku na ich...

Nemáte program na Halloween? Stiahnite si hororovú hru Blair Witch úplne zadarmo už dnes

Tento rok sme ukrátení o akékoľvek halloweenske párty, hororové premietania a iné akcie spojené s týmto strašidelným dňom. Preto nám neostáva nič iné, ako...