Rok 2020 je plný remakeov a remasterov populárnych herných titulov

Nenechajte si ujsť

TEÓRIA: Marvel prinesie do sveta MCU tím mladých Avengers. Čo tomu nasvedčuje?

Marvel teória o tíme Young Avengers Marvel teória - Filmový svet Marvel Cinematic Universe nám viac ako 10 rokov rozprával jeden dlhý príbeh, ktorý zakončil...

KVÍZ – Ktorá postava zo seriálu The Umbrella Academy si ty?

The Umbrella Academy kvíz Úspešný seriál The Umbrella Academy od Netflixu prišiel minulý týždeň s druhou sériou a podobne ako prvá, aj táto sa stala...

OFICIÁLNE: Keanu Reeves bude zabíjať aj vo filme John Wick 5. Vieme, kedy začne nakrúcanie

Film John Wick 5 je oficiálne potvrdený Baba Yaga ešte nepovedala svoje posledné zbohom. Štúdio Lionsgate potvrdilo, že film John Wick 4 nebude posledným v...

5 najlepších “Escape Room” hororov, ktoré vám navodia pocit bezmocnosti a zúfalstva

Najlepšie Escape Room hororyNajlepšie horory sú tie, ktoré dokážu divákovi navodiť pocit strachu, bezmocnosti a zúfalstva aj bez nutnosti použitia lacných ľakačiek. Naprieč mnohými...
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pamätáte sa ešte na niektoré legendárne hry, ktoré sa nesú v znamení nostalgie? Rok 2020 oživí drvivú väčšinu z nich, a to v podobe remasterov a remakeov. Tohtoročná herná nádielka bude obsahovať oveľa viac herných titulov ako tomu bolo po minulé roky, ale ktoré z nich stoja skutočne za povšimnutie?

Je zaujímavé sledovať, ako sa vývojári hier snažia prinášať klasiku do moderného veku. Sťažovať sa samozrejme nemôžeme a v dobách izolácie sa herný priemysel posúva vpred. Aj z toho dôvodu sa zdá, že rok 2020 bude v tejto oblasti naozaj výnimočným rokom a hráči sa môžu začať tešiť.

warcraft 3 hra
Zdroj: Blizzard Entertainment

Aké hry nám prinesie rok 2020?

Samotný počet plnohodnotných remakeov nie je až taký veľký a nie vždy všetko vyústi do šťastného konca. Treba si však uvedomiť, že tvorcovia sa vždy snažia priniesť kvalitu a herný zážitok, ktorý bude aspoň námatkovo definovať originál.

To isté platí aj o väčšine remasterov a nižšie nájdete názvy všetkých herných titulov, taktiež aj so základnými informáciami, o ktoré sa oplatí zakopnúť aspoň raz. A verte nám, určite sa pri nich nebudete nudiť.

Warcraft III: Reforged (remaster) 

Legendárna klasika pochádza z dielne Blizzard Entertainment a jej originál vyšiel v roku 2002. Zahrať si ju môžeme už dnes na platformách Microsoft Windows a MacOS. Remaster vyšiel 28. januára 2020. Vychutnať si môžete single-player aj multiplayer.

Hry 2020
Zdroj: ign.com

Black Mesa (remake)

Hra zo série Half-Life pochádza z dielne Crowbar Collective a originál vyšiel v roku 2005. Zahrať si ju môžeme na platformách Microsoft Windows a Linux. Remake zažil dátum vydania 6. marca 2020  a čaká nás single-player aj multiplayer.

Persona 5 Royal (remaster)

Hra pochádza z dielne P-Studio a jej originál vyšiel v roku 2016. Zahrať si ju môžeme na platforme PlayStation 4. Remaster, ktorý bude zároveň rozšírený o nové prvky, zažil dátum vydania 31. marca 2020 a nájdeme v ňom len single-player.

Resident Evil 3 (remake)

Hororová survivalovka pochádza z dielne Capcom a jej originál vyšiel v roku 1999. Zahrať si ju môžeme na platformách Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One. Remake zažil dátum vydania 3. apríla 2020. Vychutnať si môžete single-player aj multiplayer.

Hry 2020
Zdroj: gamespot.com

Final Fantasy 7 (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Square Enix Business a jej originál vyšiel v roku 2015. Zahrať si ju môžete oddnes na platforme PlayStation 4. Remake totiž zažil dátum vydania 10. apríla 2020. Vo vnútri na vás čaká len single-player.

Trials of Mana (remake)

Hra pochádza z dielne Square Enix a jej originál vyšiel v roku 2017. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Nintendo Switch, Microsoft Windows a PlayStation 4. Remake vyjde už čoskoro, 24. apríla 2020. Tvorcovia ostali verní jednému módu a čaká nás len single-player.

System Shock (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Nightdive Studios a jej originál vyšiel v roku 1994. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, MacOS, Linux, Playstation 4 a Xbox One. Presný dátum vydania zatiaľ nevieme, ale stať by sa tak malo v prvom štvrťroku 2020. Obsahovať bude len single-player.

Hry
Zdroj: sektor.sk

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition (remaster)

Hra, v ktorej nebude opäť chýbať otvorený svet, pochádza z dielne Nonolith Soft a jej originál vyšiel v roku 2010. Zahrať si ju budeme môcť na platforme Nintendo Switch. Remaster zažije dátum vydania 29. mája 2020 a obsahuje len single-player.

Destroy All Humans! (remake)

Hra, taktiež s otvoreným svetom, pochádza z dielne Black Forest Games a jej originál pochádza z roku 2005. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One. Presný dátum vydania zatiaľ nevieme, ale stať by sa tak malo v druhej polovici 2020. Obsahovať bude len single-player.

Langrisser I & II (remaster)

Táto taktická hra pochádza z dielne Masaya Games a jej originál datujeme do roku 1995. Novinka vyšla ešte v roku 2019 na paltformy PlayStation 4 a Nintendo Switch. Tento rok sa ukáže aj pre Microsoft Windows, ale oficiálny dátum vydania zatiaľ nevieme.

remake
Zdroj: centrumher.eu

XIII (remake)

Akčná hra pochádza z dielne Ubisoft a originál vyšiel v roku 2003. Zahrať si ju budeme môcť na platformách Microsoft Windows, Nintendo Switch, PlayStation 4 a Xbox One. Remake zažije dátum vydania niekedy v priebehu roku 2020 a užiť si v nej budeme môcť single-player aj multiplayer.

Ako teda môžete vidieť, vyššie napísané hry spadajú do prvej polovice 2020 a podľa všetkého ich bude oveľa viac. V dnešnom článku sme si zhrnuli tie najlepšie z nich, ktoré odporúčame všetkými desiatimi.

Čo hovoríte na herný priemysel 2020 a jeho hry? Poznáte väčšinu z vyššie napísaných remakeov a remasterov? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Cyberpunk 2077 predstavuje svoje zbrane. Čaká na nás rozmanitý arzenál rozdelený do tried

Najočakávanejšia hra posledných rokov Niet najmenších pochýb, že nadchádzajúci futuristický projekt poľských tvorcov zo štúdia CD Projekt je jedným z najočakávanejších titulov súčasnosti. Hoci už...

Toyota a Subaru sa opäť spájajú pri pokračovaní modelov 86 a BRZ

Toyota 86 a Subaru BRZ Už o dva roky by sme sa mali dočkať veľkého pokračovania skvelých športových modelov Toyota 86 a Subaru BRZ. Spoločnosti...

Vráti sa Christopher Eccleston v seriáli Doctor Who? Herec šokoval fanúšikov

Christopher Eccleston v Doctor Who Christopher Eccleston bol veľkou osobou pre seriál Doctor Who. Fanúšikovia mu môžu vďačiť za veľa, lebo práve on stvárnil deviatu...

Minecraft: Education Edition sa dostáva už aj na populárne Chromebooky

Minecraft: Education Edition je špeciálne vydanie populárnej hry, ktorá pomáha deťom s výučbou. Naučia sa pomenovať mnoho vecí, zažijú mnoho srandy a do konca...

Tron 3 je na ceste. Kto sa vo filme objaví a kto sa postará o réžiu?

Tron 3 sa dočká svojho dlho očakávaného spracovania Štúdio Disney nakoniec spracuje tretie pokračovanie sci-fi série Tron. Druhého pokračovania tejto kultovej klasiky sme sa dočkali...