Seriál Rod draka búra rekordy! Jeho prvá epizóda sa stala najsledovanejším debutom platformy HBO

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Seriál Rod draka má doteraz najväčší HBO debut

Seriál Hra o tróny patrí (aj napriek jeho neslávne známej poslednej sérii) medzi najlepšie seriály súčasnosti. Natočili ho podľa kníh od autora Georgea R. R. Martina, ktorého literárny svet je však oveľa väčší ako jeden seriálový projekt. Aj preto vznikol seriál Rod draka, ktorý je prequelom k spomínanému projektu, pričom získal doteraz najväčší HBO debut.

Prvú epizódu seriálu, ktorý adaptuje Martinovu knihu Fire & Blood, si pozrelo až neuveriteľných 10 miliónov divákov. Keď to porovnáme so seriálom Hra o tróny, toho debut videlo len niečo cez dva milióny divákov. Je isté, že najnovšiemu počinu pomohla sláva jeho predchodcu, no aj tak ide o veľký úspech. Z úspechu sa teší aj Casey Bloys, Chief Content Officer spoločnosti HBO & HBO Max:

„Bolo úžasné minulú noc vidieť milióny fanúšikov Hry o tróny vrátiť sa s nami do Westerosu. Rod draka obsahuje neuveriteľne talentované herecké obsadenie a štáb, ktorí do produkcie vložili svoje srdce a dušu, a my sme nadšení z pozitívnej odozvy divákov. Tešíme sa, že sa s divákmi podelíme o to, čo pre nich ešte George, Ryan a Miguel túto sezónu pripravili.“

Čaká nás ešte 9 epizód. Budú rovnako skvelé?

Desaťdielna séria teda započala a treba len dúfať, že pri nej takýto obnos sledovateľov zostane až do konca. Nebolo by to ale neočakávané, keďže v seriáli hrá naozaj veľa skvelých hercov. Menovite ide napríklad o hercov a herečky ako Paddy Considine, Emma D’Arcy, Matt Smith, Olivia Cooke, Milly Alcock, Graham McTavish či Rhys Ifans.

House of the Dragon nový trailer
Zdroj: tvinsider.com

Rod draka má teda minimálne herecký potenciál na to, aby bol skvelým spin-offom. Nebude ale jediný. HBO totiž vyrába niekoľko spin-off seriálov, medzi nimi napríklad aj jeden o Jonovi Snowovi (Kit Harington). Ten sa zameria pre zmenu na to, čo sa stalo po udalostiach seriálu Hra o tróny. Ďalej sa môžeme tešiť aj na tri hrané seriály či tri animované prequely.

Čo hovoríte na prvú epizódu nového seriálu vy? Stihli ste si ju už pozrieť?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Budú rovnako skvelé? Tak to dufam, ze nie, a ze budu skvele ovela viac, lebo zatial teda zmiesane pocity.. Najviac sa mi nepacila scena s porodom, mali to spravit rovnako decentne ako ked v GOT upalili Shireen… Imho trochu chaoticky do e01 napchali priliz vela veci, na predstavenie postav si mohli vyclenit kludne 2-3 epizody. Tiez sa mi zatial nepaci DrWho v roli Daemona, uvidime, dame mu sancu. Ja by som e01 hodnotil tak na 5/10 bodov.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -