REKLAMA

Tento rok bol pre Netflix naozaj veľkým. Naučili sme sa ako prať peniaze (Ozark), nahliadli sme do myslí sériových vrahov a snažili sa ich pochopiť (Mindhunter). Zistili sme, že život je lepší s wrestlingom (GLOW) a aký je šialený bez Pabla (Narcos). A samozrejme, že s Eleven sa netreba zahrávať (Stranger Things).

Aký bol rok 2017 na Netflixe?

Rok 2017 nám toho priniesol veľa, čo sme sa mohli naučiť. Avšak hlavne sme toho dostali veľa na pozeranie. Členovia Netflixu z celého sveta spolu pozerali viac ako 140 miliónov hodín denne – čo je v prepočte takmer miliarda hodín týždenne. A dňom s najväčšou sledovanosťou bol 1. január tohto roku.

REKLAMA

Dokonca aj na Antarktíde si niekto pozrel celú sériu Shameless na Netflixe, čo je veľkým prekvapením. Prvenstvo za najviac členov, ktorí pozerali Netflix úplne každý deň sa podarilo získať Mexiku.

Čo je však pre každého záhadou, je osoba, ktorá pozerala film Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly 365 dní v kuse. Je to naozaj úžasný výkon, najmä preto, že priemerný člen Netflixu sledoval v tomto roku približne 60 filmov. Avšak zrejme ide o chybu v systéme alebo o nejakého bota – no ako sa hovorí nič nie je nemožné.

rok 2017 na Netflixe
Zdroj: hollywoodreporter.com

Nie všetky seriály boli rovnaké – boli to tie, ktoré sme hltali, tie, ktoré nás nadchli, tie ktorým sme dávali prednosť pred svojimi blízkymi – podvádzali ich a tie, ktoré nás spájali.

Avšak je toho oveľa viac – na tejto intografii si môžete pozrieť kompletné štatistiky, ktoré pochádzajú priamo od Netflixu.

rok 2017 na Netflixe
Zdroj: media.netflix.com

A ktorý seriál bol Vašim najobľúbenejším tento rok? Myslíte si, že bol rok 2017 pre Netflix úspešným alebo naopak veľmi slabým? Pozeráte Netflix 365 dní v roku? Napíšte nám Vaše názory do komentárov.