KináTržby v kinách

Nenápadná romantická komédia aj naďalej valcuje veľké blockbustery! | TRŽBY V KINÁCH #34

Nemusí byť všetko len o helikoptérach a žralokoch. Občas sa nájde vcelku obyčajný film, ktorý nesľubuje žiadne veľkolepé dobrodružstvo, ale jednoduchý príbeh a zábavu. Takáto romantická komédia potom dokáže predbehnúť aj vysoko-rozpočtové blockbustery, ktorých je stále viac a viac. Ako teda film Crazy Rich Asians hravo prekonal konkurenciu? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

tržby nových filmov

Zdroj: nerdbreak.com.br

Romantická komédia na popredí?

Prvé miesto opäť obsadila romantická komédia Crazy Rich Asians s pôsobivými 25 miliónmi počas druhého víkendu. To nás prekvapuje hlavne preto, lebo ide len o 6-percentný pokles. Takéto niečo sa naozaj často nestáva, takže to jednoznačne vypovedá o tom, že americkí diváci tento film jednoducho zbožňujú. Len na domácej pôde si doteraz zarobil už 76,8 milióna dolárov, čo ešte určite postúpa.

Druhé miesto obsadil film MEG: Hrozba z hlbín s 13 miliónmi počas tretieho víkendu. To taktiež nie je zlé, keďže ide len o zhruba tretinový pokles – ktorý býva pri podobných blockbusteroch omnoho horší. Celosvetovo si novinka Jasona Stathama zarobila už 408,6 milióna dolárov. Hneď za ňou na treťom mieste nasleduje novinka Nehanební plyšáci, ktorá debutovala s 10 miliónmi. Komédiu pre dospelých žiaľ diváci nehodnotia pozitívne, čo bude pri presiahnutí aspoň 40-miliónového rozpočtu problém.

Mission: Impossible - Fallout RECENZIA

Zdroj: wall.alphacoders.com

Prvú päťku filmov dopĺňajú ďalšie vysoko-rozpočtové trháky. Na štvrtom mieste to je Mission: Impossible – Fallout, ktorý si počas piateho víkendu zarobil 8 miliónov. Svoje celosvetové tržby tým navýšil na ohromnú sumu 538,7 milióna dolárov. Predbehnúť ho nedokázal Christopher Robin od Disney, ktorý sa musel uspokojiť s piatym miestom a 6,3 milióna dolármi vo vačku. Jeho celosvetové zárobky zatiaľ činia “len” 112,7 milióna dolárov, čo je aj kvôli tomu, že v mnohých krajinách sa ešte nepremieta.

 1. $25,010,000   Crazy Rich Asians
 2. $13,030,000   The Meg (Hrozba z hlbín)
 3. $10,020,000   The Happytime Murders (Nehanební plyšáci)
 4. $8,000,000     Mission: Impossible – Fallout
 5. $6,340,000     Disney’s Christopher Robin
 6. $6,030,000     Mile 22
 7. $5,600,000     Alpha (Náčelník)
 8. $5,345,000     BlacKkKlansman
 9. $2,939,356     A.X.L.
 10. $2,785,000     Slender Man

Zdroj: boxofficemojo.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár