TOP 5: Romantické Netflix filmy, ktoré vám spríjemnia tohtoročný Valentín

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 5: Romantické Netflix filmy

Ako budete tráviť tohtoročný Valentín? S priateľom či priateľkou, alebo sami doma? V oboch prípadoch môžete osláviť tento sviatok zaľúbených filmovým maratónom. A ak potrebujete poradiť s tým, čo pozerať, predstavíme vám romantické filmy, ktoré za posledné roky vydala streamovacia platforma Netflix. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek z nich, čaká vás snímka plná emócií, lásky a romantiky.

1. Love Hard

Love Hard RECENZIA
Zdroj: netflix.com

Ku koncu minulého roku Netflix predstavil vianočný romantický film Love Hard. V ňom sa objavili známi herci, ako napríklad Nina Dobrev v úlohe Natalie a Jimmy O. Yang, ktorý stvárnil Josha. Film sa zaoberá romantickými vzťahmi modernej doby a v popredí stoja online zoznamky. Natalie rýchlo príde na to, že ľudia vo svojich profiloch klamú a neraz sa rozpráva s niekým úplne iným, než si myslí.

Všetko sa ale zmení keď na Vianoce odíde za jedným z mužov zo zoznamky do úplne iného štátu a príde na to, že ani on nie je skutočný. Dokáže mu odpustiť, alebo sa Josh stane iba jedným z mnohých neúspešných úlovkov? Nájde Natalie konečne lásku?

2. The Perfect Date

Romantické Netflix filmy - The Perfect Date
Zdroj: vocal.media

V roku 2019 vydal Netflix film The Perfect Date. Príbeh sleduje stredoškoláka Brooksa (Noah Centineo), ktorého snom je dostať sa na univerzitu Yale. Má to však jeden problém – nemá na to peniaze. Vytvorí teda aplikáciu, pomocou ktorej mu ľudia zaplatia za to, aby sa na rôznych akciách prezentoval ako ich partner.

Pomocou tohto triku sa zblíži so Shelby (Camila Mendes) a s Celiou (Laura Marano). Keď sa však do jednej z nich zaľúbi, jeho plán sa začne rozpadávať. Čo mu je prednejšie – dievča, ktoré ľúbi, alebo vysnívaná univerzita?

3. The Kissing Booth

the kissing booth
Zdroj: whats-on-netflix.com

The Kissing Booth je netflixovská romantická komédia z roku 2018. Príbeh je o dvoch kamarátoch – Elle (Joey King) a Leem (Joel Courney), ktorí si navzájom sľúbili, že sa nikdy nezamilujú do ich súrodencov. Elle sa však predsavzatie dodržať nepodarí a jedného dňa pobozká Leeho brata Noaha (Jacob Elordi). O pár dní s ním dokonca začne chodiť.

Následne sa musí vyrovnať s tým, že zradila svojho najlepšieho kamaráta a bojuje s rozhodnutím medzi láskou a priateľstvom. Ak sa rozhodnete práve pre túto romantickú snímku, pripravte sa na filmový maratón. Netflix totiž nezaháľal a v rokoch 2020 a 2021 vydal ďalšie dva filmy, ktoré sú pokračovaním tohto príbehu.

4. To All the Boys I’ve Loved Before

Netflix oficiálne predstavil trailer na film To All the Boys 2
Zdroj: etonline.com

Rok 2018 priniesol aj ďalší romantický film od Netflixu s názvom To All the Boys I’ve Loved Before. Ten rozpráva príbeh o mladej Lare Jean Covey (Lana Condor), ktorá si v puberte spísala listy pre všetkých chlapcov, ktorí sa jej páčili. Jej sestra však tieto listy rozoslala, a tak Lare poriadne zavarila. Aby predišla strápneniu sa, presvedčila Petera (Noah Centineo) – jedného z chlapcov, aby predstieral, že spolu chodia.

Čo ak sa ale pretvárka preklopí jedného dňa do reality? Tak, ako aj pri filme The Kissing Booth, aj túto franšízu Netflix rozšíril v rokoch 2020 a 2021 o ďalšie dve pokračovania. Ak sa teda rozhodnete pre tieto filmy, pripravte si poriadne veľa pukancov.

5. All the Bright Places

Romantické Netflix filmy - All the Bright Places
Zdroj: highlandernews.org

V roku 2020 adaptoval Netflix knižnú predlohu All the Bright Places do rovnomennej filmovej podoby. Film sleduje príbeh dvoch mladých ľudí – Violet (Elle Fanning) a Theodora (Justice Jesse Smith), ktorých trápia emocionálne a fyzické problémy.

Spoločne sa vydajú na cestu po štáte Indiana a objavujú rôzne krásne miesta, ktoré im vyčaria úsmevy na tvárach. Počas tejto cesty sa ich vzťah prehĺbi a vytvorí sa medzi nimi krásne láskyplné puto. Navzájom si pomôžu a nájdu lásku jeden k druhému a aj k sebe samým.

Ktoré romantické Netflix filmy vás oslovili? Povedzte nám dole v komentároch, ako trávite tohtoročný Valentín.

Zdroj: netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -