Životopisný film DiCapria a Scorseseho sa posúva vpred! O ktorej historickej osobnosti snímka bude?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Leonardo DiCaprio a Martin Scorsese sú už nejaký čas považovaní za jednu z najlepších dvojíc v Hollywoode. Spoločne už pracovali na kriticky i finančne úspešných filmoch Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita či Shutter Island. Ešte pred ich najnovším počinom Vlk z Wall Street však plánovali niečo iné. Obľúbené duo sa totiž neúspešne snažilo o natočenie filmovej adaptácie Vzostup Theodora Roosevelta spisovateľa Edmunda Morrisa z roku 1979.

Leonardo DiCaprio Fakty
zdroj: wallpaperscraft.com

Opustený projekt dvojica opäť oživuje

S oficiálnym názvom „The Rise of Theodore Roosevelt“ bol film pôvodne naplánovaný na rok 2013 – v rovnakom období, kedy sa do kín dostal Vlk z Wall Street. Nanešťastie sa však všetko nevydarilo a projekt bol nakoniec opustený, so správami, že DiCaprio by si radšej zahral prezidenta Woodrowa Wilsona. Ako je teda dnes zjavné, film sa nikdy nestal skutočnosťou. Teraz sa ale dozvedáme, že dvojica DiCaprio a Scorsese nápad vyrozprávať príbeh Teddyho Roosevelta na striebornom plátne nikdy neopustili!

Od portálu Deadline sa dozvedáme, že Leonardo DiCaprio a Martin Scorsese sa spájajú, aby natočili snímku Roosevelt, nadchádzajúci životopisný film štúdia Paramount Pictures. Scenár ku príbehu 26. amerického prezidenta Teddyho Roosevelta napíše Scott Bloom, pričom úlohu producentov si zobrali Scorsese, Emma Koskoff a Chuck Pacheco.

roosevelt dicaprio scorsese
zdroj: biography.com

Zatiaľ nie je jasné, či film prerozpráva iba časť života Roosevelta, alebo celý príbeh o tom, ako za z nízkej pozície v armáde vypracoval na vrchol politiky. Jedno však vieme stopercentne – jeho život je plný ikonických a zaujímavých momentov histórie. Roosevelt slúžil ako 25. viceprezident pod prezidentom Williamom McKinleym. Avšak po atentáte na vtedy funkčného prezidenta v roku 1901 sa Roosevelt stal jeho následníkom ako 26. prezident USA. Roosevelt bol dokonca raz postrelený do hrude, ale keďže jeho zranenie nebolo smrteľné, rozhodol sa najprv dokončiť svoj 90 minútový prejav pre verejnosť.

DiCaprio sa do úlohy Roosevelta hodí perfektne – predsa len, obaja sú známi ochranou životného prostredia a národných pamiatok. Zatiaľ nevieme, kedy sa životopisný film dostane do našich kín, pôjde však už o šiestu spoluprácu medzi DiCapriom a Scorsesem. Vďaka týmto ambicióznym tvorcom je taktiež možné, že Roosevelt si celkom statočne zabojuje o Oscara.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -