Aký sci-fi film z roku 2017 je podľa portálu Rottentomatoes ten najlepší?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Ktorý sci-fi film si Rottentomatoes zvolilo ako najlepší za rok 2017?

O portáli Rottentomatoes sme tu písali už mnohokrát. Jeho hodnotenia filmov často patria k najkontroverznejším. No a ako isto viete, rok 2017 nám priniesol mnoho dobrých sci-fi filmov. Tie dokonca boli až tak dobré, že každý z nich sa zapísal do menšej histórie. Taká tretia Planéta Opíc napríklad svoju sériu posunula medzi najlepšie trilógie posledných rokov, Blade Runner 2049 zase prišiel ako najartovejšie sci-fi dielo od čias prvého príbehu, a ôsma epizóda zo série Star Wars prišla so svojou najkontroverznejšou kapitolou od čias epizódy V.

Skvelých sci-fi filmov bolo samozrejme oveľa viac, no a určite nie sme jediní koho zaujíma, ktorý bol ten najlepší. Nuž, keďže je momentálne obdobie predávania cien, aj Rottentomatoes si urobilo vlastné odmeňovanie. Filmy z roku 2017 si rozdelili do svojich žánrov a podľa všetkých recenzií vyberali kto je najlepší z najlepších. No a kto sa stal víťazom v populárnej a kvalitne nabitej kategórii sci-fi?

Star Wars: The Last Jedi wins the Golden Tomato Award for Best Reviewed Sci-Fi/Fantasy Movie of 2017.

Uverejnil používateľ Rotten Tomatoes Piatok 26. januára 2018

Presne tak, Star Wars: The Last Jedi. Pravdepodobne najkontroverznejší sci-fi film posledných rokov si berie prvú priečku ako najlepší z nich. Kritici sa zhodli, že tento snímok je jeden z najoriginálnejších fantasy filmov poslednej doby, aj napriek tomu, že mnoho fanúšikov si ho až tak neobľúbilo. Ako teda budú títo fanúšikovia reagovať na takéto správy netušíme, no jedno je isté. Vďaka takýmto hodnoteniam a rôznym cenám je viac než isté, že The Last Jedi o niekoľko rokov nebude medzi nepodarkami ako prequely, aj napriek veľkej snahe od pár horlivých fanúšikov. Mnoho kritikov vraví, že ide o podobnú zmenu ako pri epizóde 5, ktorá spočiatku tiež nebola vrelo prijatá medzi fanúšikmi a dnes figuruje ako jeden z najlepších filmov všetkých čias. Čaká ôsmu epizódu rovnaký osud? Nuž, neostáva nám nič iné, než čakať. Kompletný zoznam najlepších sci-fi filmov nájdete tu.

Čo vravíte na najlepší sci-fi film roka 2017 podľa Rottentomatoes? Priali ste si iného víťaza? Čaká ôsmu epizódu Star Wars rovnaký štatút ako ikonickú piatu? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -