Rozbor Spider-Man: No Way Home traileru – Všimli ste si Green Goblina, Electra, Sandmana a Lizarda?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Rozbor Spider-Man: No Way Home traileru

Po uniknutom nedokončenom traileri sme konečne dostali aj ten oficiálny a dokončený. Ten bol plný očakávaných aj neočakávaných scén. My sme sa pozreli na trailer bližšie a urobili sme hlbší rozbor traileru novej komiksovky Spider-Man: No Way Home. To preto, aby sme si rozobrali, čo všetko sme mohli v traileri vidieť a čo sme si možno pri prvom pozretí ani nevšimli.

Nový film bude celý ovplyvnený záverom filmu Spider-Man: Far From Home. Tam sme totiž videli, že cez online noviny Daily Bugle oznámil na videu už mŕtvy Mysterio svetu, že Spider-Man je v skutočnosti Peter Parker (Tom Holland). Na to nadväzoval aj trailer. Hneď v prvej scéne sme mohli vidieť na streche nejakej budovy Petera spolu s MJ (Zendaya), pričom Peter len tak ležal a MJ čítala noviny.

Spider-Man: No Way Home rozbor traileru
Zdroj: denofgeek.com

Scéna nám ukázala to, že MJ a Peter sú zjavne vo vzťahu a užívajú si takto čas osamote bez kamier. Zaujímavosťou na tejto scéne je graffiti nápis Ditko za nimi na stene. To je odkaz na komiksového tvorcu Steva Ditka, ktorý spoluvytvoril Spider-Mana aj Doctora Strangea, pričom tí sa obaja ukážu v tomto filme. Tento graffiti nápis si môžete všimnúť aj na fotografii vyššie v červenom kruhu.

Pomôže nepriateľovi číslo 1 právnik Daredevil?

Peter sa potom spolu s MJ húpajú na pavúčích lanách cez mesto. Veľký billboard patriaci Daily Bugle nám hlása, že Peter je nepriateľom mesta číslo 1. Ide o typickú vec, ktorú sme mohli vidieť v mnohých filmoch, seriáloch a komiksoch o pavúčom hrdinovi. Zvyčajne ale osočovali len zamaskovaného Spider-Mana. V ďalšej scéne sa Peter nachádza vo vyšetrovacej miestnosti a snaží sa vysvetliť, že Mysteria nezabil on, ale drony .

Dodc Spider-Man trailer
Zdroj: twinfinite.net

Muž mu ale oponuje a vraví, že to boli jeho drony. Tento pracovník vyšetrovacieho úradu má na štítku na prsiach napísané DODC, čo je skratka pre Department of Damage Control (Oddelenie pre kontrolu nehôd). Tých sme mohli vidieť v Spider-Man: Homecoming a ich úlohou je upratovanie neporiadku po bojoch medzi superhrdinami a superzloduchmi.

Okrem tohto muža tam bolo možné vidieť ešte ruky iného muža, ktorý hádzal pred Petra veľkú kopu papierov. Mnohí si myslia, že by mohlo ísť o právnika Matta Murdocka, známeho aj pod menom Daredevil. O ňom kolujú zvesti, že by sa mal vo filme objaviť a zahrať by si ho mal Charlie Cox. Ten ho totiž hral aj v rovnomennom seriáli. Dávalo by to zmysel, pretože Peter momentálne právnu pomoc potrebuje.

Matt Murdock Spider-Man trailer
Zdroj: forbesalert.com

Peter sa bojí o svoju rodinu a priateľov

Nasleduje niekoľko scén, ktoré všetky ukazujú Peterovu popularitu, nie však stále v dobrom. Niektorí ľudia ho nenávidia, iní ho berú za hviezdu, v každom prípade je pod neustálym tlakom kamier. V jednej scéne sa ho MJ pýta, či si konečne vydýchol, že nemusí už nikomu klamať. Peter povedal, že tu nejde o neho, ale o ľudí, ktorým je ublížené. Narážal pritom hlavne na MJ, Neda (Jacob Batalon) a tetu May (Marisa Tomei).

Peter si však zrejme počas Halloweenu všimne malých visiacich čarodejníkov, čo mu pripomenie, že môže poprosiť o pomoc Doctora Strangea (Benedict Cumberbatch). To nám taktiež ukazuje, že od odhalenia jeho identity na konci druhého filmu (letné prázdniny) prešli 2-3 mesiace. O filme sa však vraví, že sa má odohrávať počas Vianoc, čiže sa dá predpokladať, že vo filme sa bude skákať v čase.

Doctor Strange Spider-Man
Zdroj: htxt.co.za

Peter príde za Doctorom Strangeom do Sanctum Sanctorum, ktoré je z nejakého dôvodu zvnútra celé zasnežené. Poprosí ho, či nevie nejak zmeniť to, že Mysterio odhalil jeho identitu. Strange v zimnej bunde je však podozrivo priateľský a ochotný urobiť nebezpečné kúzlo. Môže ale byť, že sa chce po Tonyho smrti stať novým mentorom Petera. Alebo je proste arogantný a chce dokázať, že to kúzlo zvládne vykonať.

Wong (Benedict Wong) niekam odchádza na dovolenku a dôrazne Strangeovi vraví, aby to kúzlo nerobil, lebo je príliš nebezpečné. Strange mu to sľúbi, no keď Wong odíde, len šibalsky žmurkne na Petra. Medzitým sme ale mohli vidieť jednu scénu, v ktorej mal Peter oblečený čierno-zlatý kostým známy z nových odhalených lego setov a figúrok. V traileri ale nebolo ukázané, či je čierny oblek nejak výnimočný.

spider-man black suit
Zdroj: denofgeek.com

Kúzlo sa (ne)čakane pokazí

Peter mal s kúzlami všelijaké skúsenosti aj v komiksoch, kde napríklad chcel, aby (v posledných mesiacoch veľmi spomínaný) démon Mephisto zachránil život tety May výmenou za svoje manželstvo s MJ, na ktoré by sa potom zabudlo. V traileri však Doctor Strange išiel do špeciálnej miestnosti a začal pracovať na kúzle, ktoré malo všetkým vymazať pamäť a nikto by si nepamätal Spider-Manovu pravú identitu.

Peter s tým veľmi nesúhlasí a chce, aby si aspoň MJ, Ned a teta May pamätali, kto Spider-Man je, pričom tým rušil Strangea pri kúzlení. To akosi viedlo k tomu, že narušili kúzlo, a tým akosi narušili multivesmír. V ďalších scénach sa zrejme v dôsledku toho spraví na Zemi portál do multivesmíru, ktorý ohýba zákony fyziky. Nasleduje pár akčných scén, ktoré nám ukazujú používanie Strangeovej mágie.

Spider-Man: No Way Home
Zdroj: variety.com

Tú používa napríklad vo forme telekinézy na idúcom vlaku alebo pri oddelení Peterovho reálneho a astrálneho tela. Strange tiež vysvetľuje, že o koncepte multiverza vedia veľmi málo. Podľa neho je zrejme dôvodom toho, prečo sa narušil, respektíve prečo nejde opraviť práve Peter, ktorý žije dva rozdielne životy. Myslí si, že čím dlhšie to robí, tým je to nebezpečnejšie.

Tým zrejme naráža na dieru v multivesmíre, ktorou prešli aj oni v polovici traileru a ktorá asi narúša plynulý chod vesmíru. Medzitým sme videli aj jednu scénu s Happy Hoganom (Jon Favreau). Ten bol priateľ a ochrankár Tonyho Starka a mal na starosti aj Petera, pričom chodil s jeho tetou. Po dlhšej dobe vidíme aj Iron Spider, posilnený oblek, ktorý Peterovi vyrobil Tony.

Iron Spider Spider-Man No Way Home
Zdroj: hollywoodreporter.com

Črtá sa nám tu Sinister Six?

Koniec traileru priniesol veľmi zaujímavé postavy. Vieme, že sa niečo s multivesmírom stalo, a to nejakým spôsobom prenieslo do Peterovho sveta Spider-Manových záporákov z iných svetov (konkrétne z iných filmových sérií). Prvým je záporák Electro (Jamie Foxx), ktorého sme videli v The Amazing Spider-Man 2 v modrej forme. Vieme, že vo filme bude v žltej forme a trailer nám to potvrdil scénami so žltými bleskami.

Ďalším je Green Goblin (Willem Dafoe) z filmu Spider-Man. Aj keď je v traileri ukázaná iba jeho známa bomba v podobe tekvičky a počuť len smiech, jedna z uniknutých fotiek nám ukazuje práve herca na natáčaní filmu. Posledným záporákom, ktorého sme videli dokonca celého, je Doctor Octopus (Alfred Molina) z filmu Spider-Man 2. Ten povedal len dve slová – „Ahoj, Peter“.

Doctor Octopus, Green Goblin, Electro, Spider-Man No Way Home
Zdroj: comicbook.com, screencrush.com

Niektorí fanúšikovia tvrdia, že videli aj záporákov ako Sandman alebo Lizard či Venom, no ich prítomnosť sa nedá stopercentne potvrdiť. Zrejme sa nám tu ale formuje známy tím, pretože ak pridáme ešte troch záporákov (už videnými horúcimi kandidátmi sú Vulture, Scorpion a oživený Mysterio), môže sa sformovať Sinister Six. Tento tím v komiksoch tvorili Spider-Manovi záporáci snažiaci sa mu spoločne pomstiť.

„Dávaj si pozor, čo si praješ, Parker.“

Táto posledná Strangeova veta v traileri nás celkom pripravuje na príbeh. Peter si niečo prial, no kúzlo nevyšlo podľa predstáv a tak musí teraz napraviť škody, ktoré spôsobilo, pričom má možno aj výčitky svedomia. Je možné, že sa mu to nepodarí a udalosti tohto filmu budú pokračovať v Doctor Strange in the Multiverse of Madness. O deji nám niečo naznačuje aj oficiálna synopsa:

„Náš priateľský susedský hrdina je prvýkrát v kinematografickej histórii Spider-Mana odhalený a už nie je schopný oddeliť svoj bežný život od riskantného života superhrdinu. Keď požiada o pomoc Doctora Strangea, sú stávky ešte nebezpečnejšie a prinútia ho zistiť, čo to skutočne znamená byť Spider-Manom.“

Marvel si musí Spider-Mana teraz šetriť , pretože ho má od Sony požičaného už len na jeden sólový a jeden spoločný MCU film. Potom by ho ale rado Sony použilo do svojho vesmíru zvaného Sony’s SpiderMan Universe (kedysi Sony Pictures Universe of Marvel Characters), kde už majú alebo pripravujú filmy s postavami ako Venom, Morbius alebo Kraven The Hunter.

Dohoda sa však možno predĺži, to sú ale starosti štúdií o pár rokov. My sa môžeme pripraviť na akčnú a tentokrát aj vážnu cestu pavúčieho hrdinu, ktorý to bude mať v tomto filme naozaj nesmierne ťažké. O všetkých nových informáciách vás ale budeme informovať. Pomaly sa už však môžete začať tešiť na film, ktorý u nás vyjde 16. decembra 2021.

Čo vravíte na detailnejší rozbor nového Spider-Man: No Way Home traileru? Zachytili ste všetky veci, ktoré nám boli v traileri ukázané? Alebo vám náš článok nejaké nové prezradil? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -