ROZBOR: Čo všetko nám priniesol prvý trailer na film Rýchlo a zbesilo 9?

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Sága Rýchlo a zbesilo odštartovala svoju cestu v roku 2001. Film, ktorý mal veľký potenciál začať jedinečnú závodnú sériu sa behom pár chvíľ zmenil na akčnú strielačku. Po 19 rokoch k nám prichádza už neuveriteľná deviata časť. Čo nám film Rýchlo a zbesilo 9 prinesie? Toto všetko sme zistili z traileru.

Film Rýchlo a zbesilo 9 odhaľuje svoj prvý trailer

Pred pár dňami sme mali možnosť vidieť úplne prvý teaser na deviatu časť Rýchlo a zbesilo. Chvíľu potom sme dostali aj oficiálne promo plagáty, kde vidíme našich hrdinov postavených pred ich charakteristickým autom a farebným dymom. Nebolo ale žiadne tajomstvo, že 31. januára mal vyjsť oficiálny prvý trailer. Ten je vonku a my sa teraz ideme pozrieť, čo všetko nám priniesol.

Dom a Letty spolu bývajú mimo mesta

V prvých sekundách traileru vidíme, ako si Dominic užíva „dôchodok“. Spolu s Letty vychovávajú malého Briana a učia ho ich remeslu pri tom, ako opravujú traktor. Ďalej vidíme, ako Dom dáva spať svojho syna a Letty mu dáva na kraj postele ruženec, ktorý kedysi dostala práve od Doma.

Rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: screenrant.com

Stará partia je znova pohromade

V nasledujúcich scénach vidíme, ako sa znovu stretne stará dobrá partia. Dominic, Letty, Roman, Tej a Ramsey sa vydávajú spolu niekam na ostrov, kde bojujú proti konvoju. Nie je núdza o akčné scény, ktoré z diaľky sleduje herec John Cena. Dostávame aj prvý pohľad na Miu, ktorá je spolu so starou partiou obkľúčená vojakmi na čele s Johnom Cenom.

Rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: screenrant.com

Dominic Toretto má brata

John Cena, ktorý je v tejto ságe nováčik sa predstavuje ako Jakob, Domov brat. To nám oznámi Letty a medzitým dostávame akčné bojové scény a naháňačky s autami. V traileri vidíme, že Cipher, ktorá bola hlavným zloduchom v ôsmej časti, sa prihovára k Jakobovi a bavia sa o Domovi.

Nasledujú bojové scény medzi Vinom Dieselom a Johnom Cenom, ktoré sa dostávajú aj do ulíc Londýna. Potom vidíme, ako Cipher hovorí Jakobovi, že ona je pripravená, pokiaľ je aj on.

Rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: screenrant.com

Helen Mirren opäť na scéne

Presunieme sa na veľkolepú párty, kde vedľa Doma sedí herečka Helen Mirren. Tá je po udalostiach filmu Hobbs a Shaw vonku z väzenia. Znova vidíme interakciu medzi Domom a Jakobom a hneď za tým nasleduje policajná naháňačka v uliciach Londýna. To celé je podložené príhovorom o rodine od Helen.

Rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: screenrant.com

Letty a Mia znova bok po boku

Absencia Mie vo filme Rýchlo a zbesilo 8 nebola až takým kameňom úrazu. Teraz ju však dostávame v plnej paráde a vidíme, ako bok po boku spolu s Letty bojujú proti zločincom. Podľa interiéru a exteriéru môžeme povedať, že sa jedná o ázijské prostredie. O bojové scény teda núdza rozhodne nebude!

Rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: screenrant.com

Autá, autá, autá

Mimo toho, že vidíme hlavných hrdinov v drahých autách, tak dostávame aj náhľad na Pontiac s raketovým pohonom, ktorý si dáva závody s tryskáčom. Medzi tým prichádza veľmi drahá CGI scéna, kde dostaneme obrovský obrnený nákladiak, ktorý sa po náraze prevrhne na chrbát.

Rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: screenrant.com

Záverečný súboj na ostrove?

Rovnako, ako tomu bolo pri filme Hobbs a Shaw, tak aj tu dostaneme akčné zábery z neznámeho ostrova. Môže sa však jednať o miesto, kde sa bude odohrávať záverečný súboj filmu, keďže prilieta na scénu aj Cipher. Opäť dostávame absurdnú scénu, kedy sa Dom zachytí o lano z mostu a dostane sa nevedno kam. Táto scéna je natoľko nezmyselná, že sme si ju hneď zamilovali!

Rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: screenrant.com

Han žije!

Myslím si, že táto scéna vyrazila dych viacero ľuďom. Han, ktorý zomrel v dvoch rôznych filmoch v tej istej scéne, sa odrazu prechádza akoby sa nič nedialo. Všetci sú v šoku a Dom ho dokonca aj objíme. Nasleduje scéna s Hanom v aute a na konci traileru vidíme nápis „Spravodlivosť prichádza„.

Rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: screenrant.com

Bol to naozaj zaujímavý trailer, ktorý sa jemne podobal na spin-off Hobbs a Shaw. Sme naozaj veľmi zvedaví, ako ukočírujú toľko veľkých mien na jednom plátne, no dúfajme, že to bude stáť za to. Od závodov to síce má ďaleko, no aj tak sme si túto akčnú ságu obľúbili a nemôžeme sa dočkať, ako zájdeme na pokračovanie, ktoré k nám príde už 21. mája 2020.

Tešíte sa na pokračovanie filmu Rýchlo a zbesilo? Páčil sa vám trailer? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: youtube.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -