ROZHOVOR: JurajVie, talentovaný slovenský YouTuber, ktorý divákov zaujme náučnými videami!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

ROZHOVOR: Slovenský YouTuber JurajVie

Na našom portáli sa pomimo filmov a seriálov radi venujeme aj inému obsahu, ktorý považujeme za zaujímavý. Väčšina z neho za nachádza na populárnej platforme YouTube, ktorý sa stal domovom veľkého množstva tvorcov. Sloboda natáčať videá na akúkoľvek možnú tému dala priestor šikovným ľuďom, ktorí chcú svet zaujať humorom, životným štýlom, svojim talentom a mnohými ďalšími vecami. Popritom sa ale nájdu aj takí, ktorí sa rozhodli pre tvorbu videí na zaujímavejšie témy – také, pri ktorých sa aj niečo nové naučíme. Jedným z týchto ľudí je mladý Slovák Juraj, ktorého sme sa opýtali na pár vecí ohľadom jeho tvorby.

slovenský youtuber jurajvie
Zdroj: instagram.com

Ahoj Juraj! Vieme, že na YouTube si naozaj úspešný a svojim divákom ponúkaš kvalitný obsah. Čo keby sme ale začali tým, že sa našim čitateľom predstavíš a povieš im, čo vlastne robíš?

Ahoj! Mám 17 rokov a som študentom 8-ročného gymnázia. Svoj čas rád trávim lyžovaním, cvičením, byciklovaním, na počítači, s mojou frajerkou a samozrejme tvorením YouTube videí. Na mojom YouTube kanáli nájdete na Slovensku dosť nepoznaný žáner videí – náučné.

Tvoje najstaršie YouTube video bolo nahrané len niečo cez rok dozadu. Ako si sa ku vytvorení vlastného kanálu vlastne dostal a čo ťa vedie k robeniu ďalších videí?

Predtým, než som začal robiť videá, som mal také obdobie, kedy som si často hovoril, že by som mal robiť niečo aspoň trochu zmysluplné. Tak mi napadlo, že takýto žáner videí by mohol byť fajn. Ku tomu aby som pokračoval ma vedú hlavne pekné komentáre, rastúci počet odberateľov a taktiež to, že nepotrebujem chodiť na brigádu :)

Ako dlho ti trvá tvorba jedného videa a aký je tvoj postup pri jeho vytváraní?

Veľmi záleží od toho na akú tému video robím, takže neviem odpovedať presne. Trvá mi to primerane tomu ako často videá vychádzajú – raz týždenne. Postup sa môže zdať celkom jednoduchý. Najskôr z môjho tajného zoznamu nápadov vyberiem tému, z ktorej mám pocit, že by mohla zaujať ľudí a zároveň by ma bavilo spracovať ju. Potom premyslím, o čom všetkom budem hovoriť a napíšem si text, ktorý nahrám. Nahraný text plesnem do programu na strihanie, vložím tam nejakú grafiku a hotovo.

Rozhodne je jasné, že na nové videá si vyberáš zaujímavé témy. Kde prichádzaš na nápady, poprípade kto ťa inšpiruje?

Ku robeniu týchto videí ma inšpiroval hlavne anglický kanál Wendover Productions, ale aj ďalšie, ako napríklad RealEngineering alebo Vsauce. Nápady na videá mi väčšinou len tak napadnú alebo mi ich niekto odporučí, vždy si nápad zapíšem a neskôr ho možno vyberiem z môjho zoznamu.

Všetkých bude určite taktiež zaujímať, akú používaš pri tvorbe techniku a softvér? 

Jediný fyzický nástroj na videá, ktorý potrebujem, je mikrofón. Používam mikrofón Lewitz C100USB. Toto je výhoda žánru, ktorý robím – netreba žiadne drahé zrkadlovky, svetlá atď. na to, aby to vyzeralo dobre. Čo sa týka softvéru, na nahrávanie používam Audacity a na strihanie Sony Vegas 13.

Keďže ti to očividne ide, rozmýšľal si už nad tým, že by si sa pustil do nejakého väčšieho projektu?  

Zatiaľ som nad ničím väčším nerozmýšľal, no možno by to nebol zlý nápad :)

slovenský youtuber jurajvie
Zdroj: instagram.com

Asi každý z nás sa snaží neustále zlepšovať a napredovať. Kde sa vidíš ty v budúcnosti? Veríš, že ťa tvorba videí na YouTube posúva vpred?

YouTube ma určite posúva a dal mi veľa. Naučil som sa lepšie pracovať s videom, spoznal som zaujímavé osobnosti a mnoho ďalších vecí, a preto som rád, že som to začal robiť. Čo sa týka toho, kde sa vidím v budúcnosti – to naozaj neviem.

Je vidieť, že tvorba videí ťa naozaj baví. Máš však ale aj nejaké zlé, alebo vtipné zážitky z editovania?

Nemám žiadne také extra vtipné alebo totálne zlé zážitky, iba také tie typické veci typu zmazal som text a môžem všetko robiť na novo, spadol program na strihanie a ja som si to neuložil a podobne :D

Keďže sme filmový portál, nevyhneš sa otázke, aká je tvoja top 5 najobľúbenejších filmov. Ktoré sú teda tvoji favoriti?

Prci, prci, prcičky, Vlk z Wall Street, Maska, Superbad, Eurotrip. Ja som taký nenáročný typ :D

Ďakujem za rozhovor Juraj a prajem ti veľa úspechov do budúcnosti, nech už ide o YouTube, alebo ďalšie projekty. Je niečo, čo by ešte chcel našim čitateľom odkázať?

Majte sa radi a nepite pomarančový džús keď si umyjete zuby.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -