Seriály

Aké rozpočty budú mať spin-off seriály Game of Thrones? Kto sa na nich bude podieľať?

To, že Game of Thrones je jedným z najsledovanejších televíznych seriálov všetkých čias už dávno vieme. Avšak nič netrvá večne a ako už nejakú dobu vieme, ôsma séria bude poslednou v tejto fantasy show. Bolo by teda určite hlúpe, keby takúto situáciu HBO nevyužilo. Práve preto prichádzajú so spin-off seriálmi zo sveta Game of Thrones.

HBO sa momentálne nachádza v priebehu natáčania nadchádzajúcej finálnej ôsmej série Game of Thrones, ktorá bude pozostávať len zo šiestich epizód. To je v porovnaní s prechádzajúcou siedmou sériou a celkovo zvyčajnými 10-dielnymi sériami naozaj veľkou zmenou. Aby nám to ale HBO vykompenzovalo, tak niektoré diely uvidíme s dĺžkou celovečerného filmu. Keďže veľká časť série sa odohráva v zime, tak si na Game of Thrones ešte “chvíľku” počkáme. Kvôli predĺženému nakrúcaniu si žiaľ finálnu sériu pozrieme až v roku 2019.

Rozpočty spinoff seriálov Game of Thrones

rozpočty spinoff seriálov Game of Thrones

Francesca Orsi – Senior Viceprezidentka dramatické odvetvia HBO Zdroj: melinc.com

Počas konferencie v Israeli, známej ako INTV sa Francesca OrsiSenior Viceprezidentka dramatické odvetvia HBO, počas panelu nesúceho názov “The Best of HBO” (“To najlepšie z HBO”) vyjadrila, že rozpočty pre pripravované Game of Thrones spin-off seriály by sa mali ich výškou blížiť k rozpočtom terajších sérii. Taktiež nás ujasnila, že plánujú minúť oveľa viac ako minuli na prvé série Game of Thrones.

“50 miliónov dolárov (na sériu) by nikdy nestačilo na to, čo sa snažíme vytvoriť. Pôjdeme do veľkého.”

“Bol by to zločin, keby sme v tom nepokračovali” , dodala Orsi

Na seriáloch by mali pracovať Max Borenstein (Kong: Ostrov lebiek), Jane Goldman (Kick-Ass), Brian Helgeland (Legend) a Carly Wray (The Leftovers). Samozrejme pomáhať im nebude nikto iný, ako samotný George R.R. Martin, ktorý je spisovateľom ságy “Pieseň ľadu a ohňa“.

rozpočty spinoff seriálov Game of Thrones

Zdroj: makinggameofthrones.com

Orsi taktiež poznamenala, že finálna séria Game of Thrones by mala naplniť veľké očakávania. Spoločné predčítanie scenára poslednej epizódy bolo podľa nej veľmi silným momentom v ich životoch, ako aj v kariére.

“Nikto z obsadenia nedostal scenár vopred. Pri posledných slovách zo záveru scenáru len začali padať slzy, no a potom prišiel potlesk, ktorý trval 15 minút.”

Myslíte si, že nám HBO prinesie opäť skvelé seriály alebo si myslíte, že sa bude jednať o podradné seriály, ktoré budú len ryžovať z úspechu Game of Thrones? Napíšte nám vaše názory do komentárov.

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár