Rozpoltený 2 je na ceste, režisér M. Night Shyamalan rozpráva o postavách a príbehu nadchádzajúceho filmu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Od vydania filmu Šiesty Zmysel v roku 1999 je režisér M. Night Shyamalan známy nečakanými zvratmi v príbehu. Samozrejme, to sa mu nie vždy vyplatilo. Nedávno sa mu ale podaril asi najväčší príbehový zvrat svojej kariéry. Na konci filmu Rozpoltený sa dozvedáme, že snímka s Jamesom McAvoyom je prepojená s Unbreakable (Vyvolený) z roku 2000. O tomto zvrate nájdete viac informácií v tomto článku.

Od vydania svojho najnovšieho filmu sa môže režisér tešiť z pozitívnych recenzií. Film sa tiež stal certifikovaným finančným hitom, pri 9 miliónovom rozpočte zarobil až 141,9 miliónov dolárov. Shyamalan od vtedy veľa rozprával o plánovanom pokračovaní, v ktorom nadviaže na udalosti z filmov Vyvolený a Rozpoltený. Na Twitteri odhalil, že už má pripravenú 11-stranovú kostru príbehu, na ktorej môže budovať.

James McAvoy Rozpoltený recenzia Split Shyamalan
Zdroj: image.tmdb.org

Ďalšie informácie o „Rozpoltený 2“

Shyamalan sa nedávno objavil v podcaste Josha Horowitza s názvom HappySadConfused a podelil sa s nami o pár detailov. Režisér potvrdil, že Samuel L. Jackson sa v pokračovaní objaví ako Mr. Glass. Tiež rozprával o tom, že pôvodne plánoval, aby Rozpoltený obsahoval viac odkazov k filmu Vyvolený. Nakoniec sa ale rozhodol tento nápad zahodiť. Ďalší film má priamo nadväzovať na Split, ale taktiež má fungovať aj ako samostatná snímka.

Režisér aj spomínal dva filmy a spôsob, ako chce, aby do k nim finálne pokračovanie pasovalo. Vyvolený je o chlapíkovi, ktorý ako jediný prežije nehodu vlaku a nemá na sebe ani škrabanec. Ako je to možné? Jedná sa o veľmi zaujímavý, neobyčajný a pútavý príbeh. Potom sú tu tri dievčatá, ktoré unesie muž, ktorý verí, že v ňom prežíva 22 ďalších osobností. Ich úlohou je priviesť na svetlo ďalšiu. To je samo osebe neuveriteľne zaujímavý príbeh. Presne preto Shyamalan chce, aby aj tretí film zaujal neobyčajným dejom. Nechce, aby bol film klasifikovaný iba ako „Posledný Unbreakable“. Chce, aby obsahoval niečo, vďaka čomu bude fungovať aj samostatne.

M. Night Shyamalan Rozpoltený Split
Režisér M. Night Shyamalan | Zdroj: variety.com

Jedná sa o veľmi zaujímavý prístup. Shyamalan ale má pravdu. Veľká časť úspechu filmu Rozpoltený je založená na tom, že funguje aj bez toho, aby divák videl film Vyvolený. Taktiež sa spolieha na to, že až do konca nepoznáme tajomstvo a to pôsobí iba ako bonus; zaujímavý dodatok ku skvelému filmu. Nabudúce už ale budeme vedieť, že sa jedná o pokračovanie. Bude teda zaujímavé sledovať, ako sa s tým popasuje a ako režisér zachová kontext. My mu ale plne dôverujeme, pretože už mnoho krát dokázal, že zložité príbehy ovládať dokáže.

Dúfajme, že Split bol iba prostým začiatkom Shyamalanovho comebacku. Tiež sa neviete dočkať na to, čo ponúkne „Rozpoltený 2“?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -