Toto je snáď vtip – Pravda o českej rozprávke ‚Bubeník a princezna‘ s 82-miliónovou cenovkou!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Filmová animácia bola odjakživa jednou zo silných stránok českej kinematografie. Obzvlášť mechanické rozpohybovanie postavičiek českých animátorov bolo niečo, čím sa inšpirovali umelci po celom svete. V dnešnej dobe však majú animované filmy vcelku inú podobu vďaka počítačovo-generovaným obrazom. Pripravovaná rozprávka Bubeník a princezna má zaútočiť aj na toto teritórium a opäť dokázať, že českým tvorcom kreativita nechýba… Alebo ani nie? Pozrite si trailer na animák, ktorému sa vysmieva celý internet!

Rozprávka Bubeník a princezna

Po zhliadnutí tejto ukážky sa v očiach diváka vzbudzuje údiv, zmätenosť a strach. Toto snáď musí byť vtip, nie? Ako by predsa niekto v dnešnej dobe mohol v plnej serióznosti prezentovať animovaný film, ktorý vyzerá horšie ako takmer 20-ročné hry? To však nie je skutočný dôvod, prečo je Bubeník a princezna stredobodom pozornosti. Ten je jeho cena. Ako uvádzala každá česko-slovenská stránka v posledných dňoch, rozprávka má podľa všetkého rozpočet 82 miliónov českých korún, čo je v prepočte niečo cez 3 milióny eur!

Žeby si z nás niekto len uťahoval?

Väčšina z nás dúfa, že ide len o vtip. Na druhú stranu, hlavným tvorcom je Alex Vladimír Pieter, ktorý sa zdá byť skutočným človekom. Potom je tu ale fakt, že produkčná spoločnosť Angels Pictures bola založená len pred necelým rokom. To ale niet nič oproti tomu, že vo filme sa objavujú aj hlasy českých hviezd ako Jiřina Bohdalová, Jakub Kohák či Karel Gott. Kde sa teda nachádza pravda?

rozprávka Bubeník a princezna
Kája nadaboval postavu kráľa; Zdroj: film.moviezone.cz

Tvorcovia sa zaviazali dať štyri percentá z predaja vstupeniek na detskú charitu. Sú tak naivní, že si myslia, že táto šľachetnosť ich zachráni? Alebo tu ide o niečo úplne iné? Ja osobne dúfam, že ide len o veľmi premyslený vtip, pri ktorom sa všetky tieto celebrity spojili, aby upútali pozornosť a spoločne charite venovali plnú sumu „rozpočtu“. Práve na imdb bola odhalená pôvodná suma, no po novom tam nájdete kolónku „Budget: CZK 100 (estimated)“. Ja len dúfam, že sa nemýlim…

Čo na celú situáciu ohľadom tejto rozprávky hovoríte vy? Myslíte si, že ide o skutočný projekt, alebo len vtip? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -