FilmyTrailery

Toto je snáď vtip – Pravda o českej rozprávke ‘Bubeník a princezna’ s 82-miliónovou cenovkou!

Filmová animácia bola odjakživa jednou zo silných stránok českej kinematografie. Obzvlášť mechanické rozpohybovanie postavičiek českých animátorov bolo niečo, čím sa inšpirovali umelci po celom svete. V dnešnej dobe však majú animované filmy vcelku inú podobu vďaka počítačovo-generovaným obrazom. Pripravovaná rozprávka Bubeník a princezna má zaútočiť aj na toto teritórium a opäť dokázať, že českým tvorcom kreativita nechýba… Alebo ani nie? Pozrite si trailer na animák, ktorému sa vysmieva celý internet!

Rozprávka Bubeník a princezna

Po zhliadnutí tejto ukážky sa v očiach diváka vzbudzuje údiv, zmätenosť a strach. Toto snáď musí byť vtip, nie? Ako by predsa niekto v dnešnej dobe mohol v plnej serióznosti prezentovať animovaný film, ktorý vyzerá horšie ako takmer 20-ročné hry? To však nie je skutočný dôvod, prečo je Bubeník a princezna stredobodom pozornosti. Ten je jeho cena. Ako uvádzala každá česko-slovenská stránka v posledných dňoch, rozprávka má podľa všetkého rozpočet 82 miliónov českých korún, čo je v prepočte niečo cez 3 milióny eur!

Žeby si z nás niekto len uťahoval?

Väčšina z nás dúfa, že ide len o vtip. Na druhú stranu, hlavným tvorcom je Alex Vladimír Pieter, ktorý sa zdá byť skutočným človekom. Potom je tu ale fakt, že produkčná spoločnosť Angels Pictures bola založená len pred necelým rokom. To ale niet nič oproti tomu, že vo filme sa objavujú aj hlasy českých hviezd ako Jiřina Bohdalová, Jakub Kohák či Karel Gott. Kde sa teda nachádza pravda?

rozprávka Bubeník a princezna

Kája nadaboval postavu kráľa; Zdroj: film.moviezone.cz

Tvorcovia sa zaviazali dať štyri percentá z predaja vstupeniek na detskú charitu. Sú tak naivní, že si myslia, že táto šľachetnosť ich zachráni? Alebo tu ide o niečo úplne iné? Ja osobne dúfam, že ide len o veľmi premyslený vtip, pri ktorom sa všetky tieto celebrity spojili, aby upútali pozornosť a spoločne charite venovali plnú sumu “rozpočtu”. Práve na imdb bola odhalená pôvodná suma, no po novom tam nájdete kolónku “Budget: CZK 100 (estimated)”. Ja len dúfam, že sa nemýlim…

Čo na celú situáciu ohľadom tejto rozprávky hovoríte vy? Myslíte si, že ide o skutočný projekt, alebo len vtip? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: csfd.cz, imdb.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si zatiaľ najlepší pohľad na zloducha Taskmastera z filmu Black Widow

  FilmyOdporúčame

  Tom Hardy odhalil prvý pohľad na Woodyho Harrelsona ako Carnagea vo filme Venom 2

  Filmy

  Dočkáme sa hranej Disney rozprávky Aladin 2 oveľa skôr, ako sme mysleli?

  FilmyOdporúčame

  Ako legendárny film Čarodejník z krajiny Oz navždy zmenil kinematografiu?

  1 Comment

  Pridaj komentár