Rozšírená realita v okuliaroch DreamGlass Air bude vašim osobným kinom

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Okrem virtuálnej reality (VR) je stále viac a viac populárnou aj rozšírená realita (AR), ktorá má vo svete technológií ešte veľkú budúcnosť. Dôkazom je napríklad fakt, že gigant Apple vyvíja vlastné okuliare s rozšírenou realitou. Samotný výkonný riaditeľ Tim Cook už dávnejšie povedal, že sa potenciál AR (augmented reality) môže vyrovnať iPhonom.

Už niekoľko rokov existujú aj okuliare Google Glass, ktoré však stále nie sú pripravené na predaj pre širokú verejnosť. Okrem okuliarov sa do sveta rozšírenej reality ponorili aj smartfóny, napríklad prostredníctvom hier. Už čoskoro sa dočkáme titulu Minecraft Earth na iOS a Android, ktorý je výborným štartom do rozšírenej reality pre bežných užívateľov.

DreamGlass Air
Zdroj: kickstarter.com

Rozšírená realita v DreamGlass Air

Veľmi zaujímavým projektom sú aj okuliare DreamGlass Air, ktoré síce nie sú najinteligentnejšie, no majú naozaj užitočnú funkciu. Ide o vaše privátne kino, ktoré dokážete napojiť na iPhone, iPad, Android telefóny, Tablet, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC, Mac či dokonca DJI drona.

Presnejšie sa jedná o headset, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako virtuálna realita. Okuliare DreamGlass Air vyzerajú ako sci-fi prenesené do reálneho sveta. Disponujú veľkou 100-palcovou virtuálnou obrazovkou s rozlíšením 2.5K, ktorá má 90° zorné pole. Taktiež majú možnosť zobrazenia viacerých obrazoviek a na jedno nabitie vydržia okuliare na cca 5 hodín prehrávania.

DreamGlass Air
Zdroj: kickstarter.com

Narozdiel od virtuálnej reality vnímate s týmito okuliarmi aj okolité dianie. DreamGlass Air sa prezentujú ako osobné kino, ktoré môžete sledovať prakticky kdekoľvek. Či už doma v posteli alebo na cestách v aute (samozrejme nie za volantom) či v lietadle.

Pokiaľ chcete projekt stihnúť ešte na Kickstarteri, tak vám ostáva už len posledných pár dní. Okuliare si totiž z cieľu $15,000 vyzbierali už viac ako 900,000 amerických dolárov. Produkt bude potom dostupný za 489 dolárov. Určite navštívte aj oficiálnu stránku, na ktorej sa toho dozviete ešte viac.

Tak čo, chceli by ste vlastniť svoje osobné kino? Okuliare DreamGlass Air totižto vyzerajú naozaj nádejne!

Zdroj: geektyrant.com, kickstarter.com, dreamglassair.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -