Rusi natočili vlastnú verziu seriálu Chernobyl – Pozrite si bizarný trailer!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Iba päť častí stačilo seriálu od HBO s názvom Chernobyl na to, aby sa stal vôbec najlepšie hodnoteným seriálom v histórii. Porazil tak aj tituly ako Planet Earth IIBreaking Bad či dokonca Game of Thrones. Divákov si získal práve kvôli svojej hrozivej atmosfére, ktorá si zakladá na jednej z najväčších tragédií v histórii, ktorú zapríčinil človek. Neohromil však každého, pretože Rusi natočili vlastný Chernobyl, teraz v ich verzii príbehu.

Zdroj: facebook.com/Slavorum

Rusi natočili vlastný Chernobyl

Chernobyl od Craiga Mazina v spolupráci s HBO spojil veľký produkčný a herecký talent s príbehom, ktorého názov vyvoláva husiu kožu. Výbuch jadrovej elektrárne zobrazil podľa skutočnosti a až desivo realisticky, čo sa dá povedať aj o zobrazení následkov vystavenia radiácii.

Nepozdával sa však každému. V Rusku sa totižto našlo viacero ľudí, ktorí neakceptujú, že udalosti prebiehali tak, ako ich seriál zobrazuje. Konkrétne majú problém s tým, že príbeh čisto a jasne dáva za vinu všetko zlé, čo sa stalo, Sovietskemu zväzu. To sa nepáčilo obzvlášť komunistickej strane, ktorá žiadala o blokovanie seriálu v Rusku. Ach, tá irónia…

Ruskí tvorcovia preto (čistou náhodou?) začali natáčať vlastnú seriálovú verziu príbehu o černobyľskom výbuchu jadrovej elektrárne. A to už celkom dávno. Je tomu takmer rok, čo sa začala produkcia 12-dielneho seriálu „Černobyľ“ – konkrétne kamery zapli už v auguste minulého roka. Napriek dohadom tak pravdepodobne nejde o reakciu nespokojných Rusov na Chernobyl od HBO, aj keď to tak vyzerá.

Samotný popis príbehu vzbudzuje zvedavosť, ktorú dočasne skrotil prvý trailer, ktorý nájdete vyššie. Dej sa totižto zameria na obdobie medzi aprílom a decembrom 1986. Ukrajinská sekcia sovietskej KGB získa informácie, že o elektráreň sa zaujímajú zahraničné tajné služby. Práve špión CIA by mal byť zodpovedný za jej výbuch, pričom sa proti nemu postaví statočný ruský vojak.

Seriál, ktorý režíruje Alexej Muradov, by sa mal začať vysielať na televíznej stanici NTV niekedy počas októbra.

Čo vravíte na prvý trailer? Ako sa podľa vás porovná kvalitou s Chernobylom od HBO? Vaše pocity a názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: facebook.com, kinopoisk.ru, avmania.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -