Šokujúci krok streamovacej služby. Zrušili milovaný seriál s hviezdou Duny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zrušili veľmi obľúbený seriál

Rušenie obsahu zaznamenáva aj ďalšia streamovacia služba, tento raz Amazon Prime Video. Väčším prekvapením však je, že si zobrali na mušku projekt, ktorý sa tešil veľkej obľube od kritikov aj divákov. Ako informovalo Variety, seriál Outer Range bol zrušený. Išlo pritom o unikátny projekt.

Seriál dokázal priniesť sci-fi do moderného westernového prostredia tak, aby to dokázalo fungovať. Hlavnú rolu v ňom stvárnil Josh Brolin, ktorého môžeme poznať z oboch filmov Duna či z druhého Deadpoola. Stvárňoval ranchera Royala Abotta, ktorý jedného dňa pri svojej farme nachádza veľmi zvláštny úkaz – záhadnú čiernu dieru.

Outer Ragne Josh Brolin
Zdroj: TMDB

Neo-western naberal na mysterióznosti

Tajomné prázdno v strede divočiny Wyomingu len okolo seba nabaľuje ďalšie tajomstvá, pričom je do nich čoraz viac vťahovaná aj rodina Abottovcov. Najprv sa na ich prahu objaví žena, pri ktorej sa na konci prvej série dozvedáme šokujúce odhalenie, potom mizne ich vnučka a majú problém udržať rodinu pohromade.

Prvá séria bola vysielaná ešte počas apríla 2022, tej druhej sme sa dočkali (celej) počas mája. Tvorcom seriálu bol Charles Murray, ktorý sa minulosti podieľal na seriáloch Myšlienky vraha či Zákon gangu. Zaujímavosťou je, že sa na produkcii podieľal aj Brad Pitt.

Okrem Brolina si tu zahrali Imogen Poots, Lili Taylor, Tamara Podemski, Lewis Pullman, Tom Pelphrey, Noah Reid, Shaun Sipos, Isabel Arraiza, Olive Abercrombie alebo Will Patton.

Outer Range RECENZIA
Outer Range RECENZIA; Zdroj: Amazon Prime Video

Tešil sa obľube u kritikov aj divákov

Mysteriózny neo-western mali v obľube diváci aj kritici. Na portáli Rotten Tomatoes mal hodnotenie 85 %, počas druhej série však začali čísla od divákov mierne klesať. Nakoniec sa opäť vyšvihli na 73 %, seriál sa však už nevyhol kritike. Viacerí mu vyčítali, že jeho dej nevedie v podstate nikam a že sa stále točí v kruhu okolo rovnakých tém.

Sledovanosť bola tiež viac ako pôsobivá, až tri týždne od premiéry 16. mája sa držal v rebríčku 10 najsledovanejších seriálov. Dôvod zrušenia zo strany Amazonu tak zostáva podobne veľkou záhadou ako dianie v seriáli samotnom.

Sledovali ste seriál Outer Range? Čo na neho hovoríte vy? Prekvapilo vás, že sa ho Amazon rozhodol zrazu zrušiť? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. nedopozeral som ani prvu epizodu, takze vobec nieje skoda.. Amazon nech kupi od Applu prava na Constellation a nech pokracuju, to bol jeden z najlepsich „zahadnych serialov“ od Lost, a ti bambusi ho zrusili. Rovnako 1899 na netflixe.. Btw. ked som uz pri netflixe, mohol by konecne predat prava na Black mirror niekomu, co to aj bude tocit, nie len sediet na pravach a roky nic nove (smiesne 3 epizody v 2019 a 5 v 2023, tento rok zas nic) nevydat..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -