Skutočný dôvod, prečo Russell Crowe odmietol pred 20 rokmi úlohu Wolverinea!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hollywood je naplnený príbehmi typu „čo ak…“, ktoré nás nikdy neprestanú baviť. Od Nicolasa Cagea, ktorý skoro stvárnil postavu Supermana, až po Toma Cruisea, ktorý takmer prezval úlohu Tonyho Starka. Tieto hypotetické scenáre v nás často dokážu vyvolať predstavivosť. Ako by to vyzeralo, keby postavy, ktoré tak milujeme stvárnil niekto iný? Čo ak by sa napríklad v roly Wolverinea neobjavil Hugh Jackman, ale Russell Crowe? Túto udalosť doslova delili len dni. Režisér Bryan Singer sa totižto už na 100% spoliehal, že si úlohu Wolverina zahrá Russel Crowe. Ten sa však na poslednú chvíľu zo sveta X-menov dostal von a odmietol túto lukratívnu ponuku. Dôvodom bola samozrejme postava Maximus Decimus Meridius vo filme Gladiátor. A herec to vysvetlil lepšie.

„Ak si pamätáte, Maximus bol vlkom vo vnútri korytnačieho panciera. Taktiež mal vlka ako jeho spoločníka. A preto som si myslel, že to bude v tom čase väčším obchodom… takže som jednoducho povedal nie. Pretože som nechcel byť „dravý ako vlk“, ako Mr. Wolf.“

Legendárny Maximus, za ktorého si Russell Crowe v roku 2002 odniesol Oscara za najlepšieho herca, zdroj: pcwallart.com

Počas nedávneho vystúpenia na šou Nova Fitzy a Wippa sa Russell Crowe priznal, že bol považovaný za Wolverinea. Casting zvládol na výbornú a všetko v tom momente klaplo. No v tých časoch mal ešte jednu ponuku. A pri porovnávaní postáv cítil, že Maximus a Wolverine sú si veľmi podobní. Aj z toho dôvodu si vybral prvého menovaného. Do dnešného dňa svojho rozhodnutia neľutuje a je rád, že úlohu dostal Hugh Jackman

Russell Crowe v DC univerze 

Samozrejme, o čom by to bolo, keby sa herec takýchto kvalít aj tak neukázal v nejakom filme o superhrdinoch. Stalo sa tomu tak vo filme Muž z ocele, kde si zahral biologického otca Supermana. Dokonca priznal, že v tých časoch mal na výber medzi Marvel a DC. Aká však mala byť jeho úloha v MCU do dnešného dňa neprezradil. 

Russell Crowe v úlohe Jor-Ela, zdroj: screenrant.com 

Zdá sa, že si takýto svet herec naozaj obľúbil. Ale tento krát bude jeho úloha trochu odlišná. V nadchádzajúcom filme Múmia sa objaví ako Dr. Jekyll/Mr. Hyde. Bude to prvý film novovzniknutého Universal Monsters univerza, ktorý by mohol byť veľmi zaujímavý… Ak sa hlbšie zamyslíme nad novou úlohou Crowea, svojím spôsobom nakoniec pocíti, aké to je mať v sebe kúsok Wolverinea. Čo tým myslím? Dr. Jekyll je vskutku „pokojný“ a vyrovnaný človek. Avšak niekde vo vnútri skrýva beštiu, ktorá po prebudení zabíja. Tou istou bytosťou je aj Logan, ktorý v sebe vždy dokázal prebudiť monštrum.

Koniec koncov, môžeme byť len radi, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. Hugh Jackman sa stal nakoniec legendou a nikdy na jeho úlohu Wolviho nezabudneme. Russell Crowe nás taktiež dokázal okúzliť v postave Maxima. A v nasledujúcich rokoch by sa k tejto istej postave mohol aj vrátiť. Už je totižto veľmi dávno známe, že sa možno dočkáme pokračovania filmu Gladiátor.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -